14. Takım / CUMA Zayıflama Yarışması

Konusu 'Diyet Grupları' forumundadır ve seaBahAR tarafından 27 Ekim 2008 başlatılmıştır.

27 Ekim 2008
    Konu Sahibi : seaBahAR
  1. seaBahAR

seaBahAR de profundis Editor

Beğenildi:
    8.196
    Ödül Puanları:
    238

14. TAKIMA SAĞLIKLI VE KEYİFLİ KİLO VERMELER DİLERİM. :KK36:

seaBahAR

"Her üyenin, yarışma kurallarını içeren Karar Defterini okuması zorunludur.
    Kararların güncel hali her zaman son mesajdır."

14.TAKIM KURALLARI:

1- Yeni katılan üyelerin 2 hafta deneme süresi olacaktır. Deneme süresi boyunca takip edilen üye, kurallara uymadığı taktirde takıma alınmayacaktır.Kaptanın insiyatifi doğrultusunda paylaşımın yeterli olması durumunda ilk hafta da listeye girilebilir

2. 2 hafta sonunda listeye alınan üye kendi kilosunu kendisi yüzde olarak hesaplayip,takim listesine ekleyecektir ve takım listesini sırayla her hafta 1 üye paylaşım alanına taşıyacaktır,eğer o hafta isiniz çıkarsa yer değiştirilebilir.
    Kilo Verme Yüzdesi Hesaplama
    Geçen haftaki kilodan bu haftaki kilo çıkarılır
    100 ile çarpılır ve geçen haftaki kiloya bölünür
    Misal olarak geçen hafta 70 kg bu hafta 68,7kg dersek
    70-68,7=1,3 kg
    1,3 x 100 =130
    130/ 70 =%1,857
    *virgülden sonraki 3. Rakam 5 ve 5 in katları olduğu durumlarda yuvarlama yaparak 1 sayı ekliyoruz bu durumda yüzdemiz %1.86 oluyor
    Takım Yüzdesi Hesaplama
    Takımdaki tüm üyelerin yüzdeleri toplanır ve takımdaki üye sayısına bölünür sonuç takım yüzdesidir yuvarlamalar burada da geçerlidir

3. Her üye menülerini istediği zaman en geç ertesi gün olmak üzere bir mesaj içinde tüm yenilen içilenler yapılan sporlar ve süreleri olmak üzere paylaşmak zorundadır

4.Her gün mutlaka spor yapmaya gayret gösterilecektir(bunu takım kuralı olduğu için değil,kendi sağlığımız ve hedefimize hızlı ulaşmak icin yapmalıyız)

5.Günde en az 5 mesaj yazma zorunluluğu vardır,bu en az rakamdır,haftada 35 mesaj altına düşen üye 2.sarı karttan sonra takımdan çıkarılacaktır..Paylaşım ve destek ne kadar çok olursa motivasyonun o kadar yüksek olacağı unutulmamalıdır

6.Diğer arkadaşların listelerine yorum yapılacak ve kendimizce doğru ve yanlısları yazılacaktır.

7.Yapılan her kaçamağa ceza verilecektir,örnek verirsek o gün dışardaydınız ve canınız hamburgermi istedi ,veya çok çikolata yemek istediniz ve yediniz,afiyet olsun ama bu yediklerinizin kalorisi kadar spor yapılacaktır,cezaları uygulamak mecburidir,eğer 1 hafta içinde cezalar çekilmez ve herhangi bir bilgi verilmezse,o üye 2.hafta takım listesine alınmayacaktır. Üyenin aktifliğine bağlı olarak bu süre uzatılabilir yada kısaltilabilir

8.Sağlıklı beslenmeye gayret gösterilecek ve öğün atlamamaya çalışılacaktır...

9.Tüm üyelerin "Karar Defteri"ni okuması mecburidir.http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=154953 (CUMA zayıflama Yarışması Nedir? / Karar Defteri)

10.Tüm üyelerin paylaşım alanını takip etmesi zorunludur.http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798 (CUMA Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı)

11.Kaptan ve kaptan yardımcısının olmadığı durumlarda yapılması gereken işler için kardeş takım ile iletişime geçilecektir. Zaman zaman kardeş takım ziyaret edilecek ve herhangi bir ihtiyaçları olması durumunda yardım edilecektir

12.Kilo bildirimi cuma günü en gec saat 12 ye kadar yapılmalıdır. Kilo bildirimi yapamayacak olanlar, gerekçesi ile birlikte (baskül arızalı, nete giremeyeceğim vb.) cuma gününden önce bildirmelidir.. 2 hafta üst üste kilo bildirmeyen kişi diskalifiye olur. Diskalifiye olan yarışmacı bir daha hiçbir takımda yarışamaz.

3. Takımdan alıntıdır:KK16:
    13. Ay sonunda her üye ay başındaki kilosunun % 2 sini vermek zorundadır ( buda 57 kilo birisi için 1 kg 78 kg biri için 1, 5 kg ediyor ortalama ki bu bir ayda verilebilecek bir rakamdır)bu kuralı iki kez gerçeklestiremeyen üye diskalifiye edilecektir

14. 2 hafta üst üste kilo veremeyen bir sarı kart alir 2 sarı kartta diskalifiye edilir
    Sarı kart sadece takım içi ilk üçe girilirse silinir
    8.Takımdan alıntıdır:KK16:
    15-Her üye haftalık hedef belirlemeli ve hedefine ulaşmalıdır...%30 performans uygulamasında takımımızın ceza almaması için bu gerekli ve zorunludur... Cuma kilo bildiriminden sonra kilo veremeyen üye yada üyeler,ceza olarak diğer takımlara gidip,o hafta kilo veremediklerini,bundan pişman olduklarını belirteceklerdir.. özetle,kendilerini ifşa edeceklerdir.

3.Takımdan alıntıdır:KK16:
    16. Takım içerisinde herhangi bir siyasi konuşma, siyasi içerikli paylaşımda bulunma, din-dil-ırk-mezheple ilgili rencide edici taraf tutucu herhangi bir paylaşım kesinlikle yasaktir. Bu tür yaklaşımda bulunan üye diskalifiye edilecektir. Mezhep cemeat vb yorumlarda bulunulmayacaktır. Burasının zayıflamak için olduğu unutulmasın lütfen...

17.Uzun süre takıma uğrayamayacak durumda olan kişi mutlaka bildirmelidir. İzinli sayılacaktır. İzinli olmayan her üye için yukarıda belirtilen kurallar geçerlidir.

Son olarak
    ***13. takımdan alıntıdır***:KK16:
    Yukarıda belirtilen kurallarımız uyulması gereken zorunlu kurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz için bunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğine içtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaç bunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz,nasıl yüreklendirdiğimizdir.kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdaki kişi bunu zaten anlayacaktır emin olun.Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyu sevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan,yada öğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarak bunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşız ve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmak istemediğimiz için,motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimse burada olmaz,herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun ve meşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım,birbirimize destek olalım.

Son düzenleme: 27 Eylül 2016
    elaalemi, salihavaris, _Masalim_ ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. 16 Kasım 2008
  3. Neslihan

Neslihan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Metabolizma Hızlandıran Mucize Yiyecekler
    Bazı kişiler kalorili yiyecekler tükettikleri halde kilo almazlar.. Peki sizce bunu nasıl başarıyorlar? Bir kadının sabir metabolizma hızı 1200 - 1600 kkalori arasında değişiyor. Erkeklerinki ise 1400 - 2400 arasında değişir. Kadınların kas yapısı erkeklerin üçte ikisi kadardır ve ne kadar kaslıysanız metabolizmanız o kadar hızlı çalışıyordur. Aslında metabolizmanızı hızlandırmanın yolu çok basit.. Yapmanız gereken sadece metabolizmanızı hızlandırıcı yiyecekler tüketmek..

Susuz kalmak metabolizmanızı yavaşlatır bu yüzden günde en az 8 bardak su içmeyi alışkanlık edinin.

İçeceklerinizi vücudun ısınmak için daha çok kalori yakması için buzlu içmeniz öneriliyor.

Acı kırmızı biber ve hardal tohumu vücudun çok kalori yakmasını sağlar. 1 çay kaşığı hardal ve bir çay kaşığı acı sos tüketen kişilerin metabolizması yüzde 25 daha hızlı çalışıyor.

30'lu yaşlardaysanız günde 3 dakika fazladan yoğun bir tempoda çalışabilirsiniz.

Kollarınızı aşağı yukarı kaldırarak zıplamak, bacaklarınızı sağa sola açıp kapayarak zıplayın.

Çay, yeşil çay veya kahve için.

B vitaminleri metabolizmanızı hızlandırır. Nohut, hindi, dana eti, somon balığı, pirinç, tavuk, ton balığı, tahıllı gıdalar, mercimek, bamya, ıspanak metabolizma çalıştıran gıdalar..

Günde 5 kere 300 - 500 kalorilik beslenin.

Sabahları kalkar kalkmaz kahvaltı edin.
    alintidir

salihavaris ve miyav_su bunu beğendi.
  4. 3 Aralık 2008
  5. gayem

gayem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    150 kiloya çıkınca kocam beni boşadı
    Uyan Kılıç Bacınoğlu 37 yaşında, başanmanın eşiğinde bir kadın... Onun diyet hikayesi pek çok kadına tanıdık gelecek... Kendisi eskiden bir işkadınıydı ve tek şikayeti küçük ayva göbeğiydi. 57 kilodayken, zayıflama kampına gitti. İyi gözükmek ona yetmiyordu, mükemmel olmak istiyordu. Kampta 52-53 kiloya kadar düştü. Ancak bu hali uzun sürmedi. Kamptan 3 ay sonra 67 kiloya çıktı. Hayatında ilk kez bu kilodaydı!

ALAY KONUSUYDU
    Bu sırada evlendi. 10 yıl önce gelinliğini, 67 kiloyken giydi. Ama rahatsızdı, balayından dönünce tekrar kampa girdi. Bol spor ve çok az yemek derken; tekrar 57 kiloya düştü. Hamile kaldığında, 62 kiloydu. Çok özen gösterdi ve 10 kilo alarak hamilelik dönemini tamamladı. Ancak loğusalığında, 'Süt veriyorsun, yemelisin' şeklindeki tembihlerin hepsini dinleyince; tam 85 kiloya kadar çıktı. Evliliğindeki ilk çatırtılar, tartıda bu kiloyu görmesiyle başladı. Sıkıntıdan iyice şişmanladı ve 100 kiloya ulaştı. O günlerdeki ruh halini, şu cümlerle anlatıyor: "Eşim benimle sürekli alay ediyordu. Kompleksli biri olmadığım için önce aldırış etmedim. Zaten benim gözlerim de şaşıydı ve ameliyat olana kadar herkes benimle alay etmişti. Gerçi gözlerim yine bozuldu. Ama alışık olduğumdan, fiziksel özelliklerimle dalga geçilmesi beni çok fazla üzmüyordu."

YENİ HEDEFİ 60 KİLO!
    Uyan Kılıç Bacınoğlu, bir süre sonra iyice şişmanladı ve 150 kilo oldu. Bir obeze dönüşmüştü. Eşi artık onu beğenmediğini söyleyip boşanmak istediğinde, psikiyatriste gitti. Psikiyatristi onu diyet yapmaya ikna etti. Prof. Dr. Ziya Mocan'ın hastalarından biri oldu. Bir yılda 100 kiloya kadar indi. Şimdi, eşinden boşanmak üzere... En büyük hedefi ise 60 kiloya inebilmek. Tüm bu süreç içinde, genç kadın oğlunu büyütebilmek için işini de bıraktı. Sonuçta mükemmel bir çocuk yetiştirmeyi başardı. Biricik oğlu ata biniyor, piyano çalıyor, resitaller bile veriyor. Karnesi ise yıldızlarla dolu... İyi bir anne olmak için çabalarken aldığı aşırı kilolar nedeniyle boşanmanın eşiğine gelen Bacınoğlu, ilginç öyküsünün kalanını şu sözlerle anlattı:

* Sizce eşiniz sizden ayrılmak istemekte haklı mı?
    Türkiye'deki erkekler çok şekilci. Biz 'iyi günde, kötü günde' diye yemin ettik. Beni obez olduğumda doktora götürebilirdi. Destek olabilirdi. Onun yerine başka birini tercih etti. Türk erkeklerinin klasik hareketi haline geldi bu durum. Eşleri şişmanlayan erkekler, hemen 90-60-90 ölçülerinde bir sevgili aramaya başlıyor.

* Sizce kadınlar evliliklerine güvenip yani "Beni zaten beğenen beğenmiş" deyip, kilo alabilirler mi?
    Bunu yapmamaları gerekir. Bence öncelikle, bir kadını kilo almaya iten nedenin ne olduğunu araştırmak gerekiyor.

ERKEKLER ŞEKİLCİ!
    * Türk erkekleri eşlerinin şişman olmasına neden katlanamıyor?
    Türk erkekleri çok şekilci ya da artık şekilci oldular. Benim annem de her zaman kiloluydu ama babam ona kilolu olduğu için çirkinleştiğini hiç söylemedi. Artık evli kadınlar evliliklerini ayakta tutabilmek adına neşter altına yatmak zorunda kalıyor. Benim sırf bu yüzden silikon yaptıran arkadaşlarım var. Kocaları onları belki de bu operasyonlar sayesinde boşamıyor. Ama bu şekilde yaşamak onları gerçekten çok mutsuz ediyor.

* Siz kilo vermeye ne zaman karar verdiniz?
    Eşim artık benim suratıma bakmak istemeyip, boşanmak istediğini söylediğinde, ben olayların farkında bile değildim. Psikiyatriste gittim. O sıralar aynaya bile bakmadığım için kilolu olduğumu düşünmüyordum. Durumumun farkında bile değildim. Psikiyatristin yönlendirmesiyle de doktora başvurdum.

* Kilo vermek, düşünüldüğü kadar zor bir şey mi?
    Hayır. Ben sadece yeme düzenimi değiştirdim. Ama her şeyden önemlisi; yeniden kendi hayatımı kurmaya başladım. Kendime öncelikle bir iş kurdum. Psikolojim düzelmeye başladı. Kendimi yemekle tatmin etmekten vazgeçtim. Oğlumun bana hep, 'Çok güzelsin' demesi de, bana güç verdi. Sağlıklı beslenme programına geçtim. Bir yılda 100 kiloya indim. Eşim bu değişimi fark etmedi bile çünkü hâlâ suratıma bakamıyor.
    alıntıdır .....................

yolcukardelen ve miyav_su bunu beğendi.
  6. 28 Aralık 2008
  7. seyhan04

seyhan04 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar sabah 1 dilim ekmek küçük 1 kase çorba içtim 2 bardak şekersiz cay domates salatalık 1 çay kaşığıda bal aksam sadece sebze haslama yiycem hava çok soguk o yüzden son ses evde dans edicem en az 1 saat

8. 28 Aralık 2008
  9. seyhan04

seyhan04 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar sabah 1 dilim ekmek küçük 1 kase çorba içtim 2 bardak şekersiz cay domates salatalık 1 çay kaşığıda bal aksam sadece sebze haslama yiycem hava çok soguk o yüzden son ses evde dans edicem en az 1 saat

10. 28 Aralık 2008
  11. Neslihan

Neslihan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    h.g canimm seni kacak seni sen gel bakim buraya
    kiz resim derken avatarmi canim kullanici panelindeki avatarimi degistir yerine bas ordan yukleme yapabilirsin
    bu arada gecmisi okuyomusun canim sen merak ettim okumadiysan ben seni yakalamisken soyleyim bu hafta herkezden bir kilo vermelerini bekliyoruz basta ben olmak uzere
    senin cezayida artik bu hafta tekrar yenilerizz
    yapacagin tek sey sadece listeyi hazirlamak hesaplmayi yapmak degil canim
    bekle beni sana gosterecegim ne yapman gerektigini yok bu ardaa diger arkadaslarda gorur oldumu bekle bak

12. 5 Ocak 2009
  13. haysem

haysem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ekmek 1 dilim ama hepsinin kalorisi birarada baya bi var yani
    makarna kilo yapmıyor ama sos olmayacak yağsız tuzsuz pişmiş olacak oda yine istedigin kadar yiyemiyorsun
    biber dolması zaten kalorili
    mesela ekmegi hiç yemeye bilirdin

14. 5 Ocak 2009
  15. haysem

haysem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

çok sevdigin şeylerse ayrı ayrı ögünlerde belirli ölçülerde yiyebilirsin
    dolamnın yanında yoğurt güzel gider makarnayıda yağsız yoğurtla yiyebilirsin
    ekmegide hafif şeylerle yersin canım dayanamazsan

16. 5 Ocak 2009
  17. haysem

haysem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar akşam bende yemektencokacimcoook sonra 1 dilim elma yarım ayva yarım portakal yedim bol su içtim bir ayağım tuvaltteydi yine kafamçokkarıştı
    oruca niyet edicem ben kalkıyorum hayırlı geceler hepinize:1hug:

buarada tuğba bizi hepten koyverdi demiştimÇok üzgünüm çoook bu yeni evi gördü delikafaduldenbizi unuttu diye:jeyyar:

18. 5 Ocak 2009
  19. Neslihan

Neslihan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ay kiz bana mi dedin kurtar diye yanlis duvara tosladin yavrumm al bendende sana ne makarnasi ne ekmegii :eek:klava:
    cabuk kalk iki hareket ette erit o yediklerini cabukkkkkkkkkkkkkkkkk:mymeka: