14 Yaşındayım 27 kg Vermek İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Konusu 'Diyet Soru / Cevap' forumundadır ve cherlenhiggins tarafından 19 Nisan 2012 başlatılmıştır.

19 Nisan 2012
    Konu Sahibi : cherlenhiggins
  1. cherlenhiggins

cherlenhiggins Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba kadınlar klübü üyeleri. . . benim fazla hatta çooook fazla kilolarım var. porsiyon anlayışım biraz fazla olduğu için :D boyum 163 cm kilom 76-77 .en fazla 65 kilo olmam gerekiyo ama bence 50 kilo olmalıyım :D yani yaklaşık 27 kilo vermem gerekiyo. 14 yaşındayım kilo vermemim çok zor olacağını düşünmüyorum ve önümde yaz tatili var yüzme kursuna gidicem ve çok vaktim olucak. ayrıca önümüzdeki sene liseye gideceğim için zayıflamak istiyorum yeni arkadaşlarımla da şişman tanış ne mak istemiyorum :S . sizce zayıflamak için ne yapmalıyım? ne kadar spor yapmalıyım? ergenlik çağında olduğum için kısmamam gerekiyo nasıl bir beslenme alışkanlığı edineyim? sizden yardım bekliyorum nolur bana yardım edin.

not:
    ben 77 kiloyum ama arkadaşlarım en fazla 67 kilo gösteriosun diyo :D
    bu beni fazlasıyla mutlu ediyo :D
  2. 19 Nisan 2012
  3. _Ruzgargulu_

_Ruzgargulu_ ....Je T'adoRe.... Pro Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    48
    Selam canim oncelikler bi diyetisyene git daha gelisme cagindasin yanlis diyetle sagligini bozma.
  4. 19 Nisan 2012
  5. cherlenhiggins

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    diyetisyene gittim ama 2000 cal lik diyet verdi bana ve ben onu yaparak kilo aldım :KK43:( insanlar diyetisyene gider kilo verir ben aldım :D
  6. 19 Nisan 2012
  7. catlak_kemmik

catlak_kemmik BaltayaSapOlma aday adayı Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    ahah çok güldüm hatta pesss doğrusu :D bn 20 yaşındayım ama senin yaşlarında aynı durumda aynı şeyleri düşünüyor ve arkadaşlarımda aynı şeyi söylüyordu. ki arkadaşlarım aslında bana doğru şeyi söylememişler :/
  8. 19 Nisan 2012
  9. catlak_kemmik

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada spor olayında şunu söyleyebilirim. çok fazla abartma sadece hareketli ol. ne bileyim odanı toplarken. eline tek tek alıp yerlerine koy. su almaya bile üşenme. zaten yaşın gereği metobolizman güzel çalışıyodur. dur tahmin edeyim sendede abur cubur hastalığı var di mi :))
  10. 19 Nisan 2012
  11. cherlenhiggins

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :D:D eskiden kilo mu takmıyodum ama şimdi ders çalışırken bile konsantrem bozuluyor :D
  12. 19 Nisan 2012
  13. cherlenhiggins

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eskiden vardı küçükken ama 1-2 yıldır yemiyorum
  14. 19 Nisan 2012
  15. catlak_kemmik

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlik kilonu vermelisin. kendimden yola çıkarak söyleyeyim. kilo bnde çok kötü etki yapmıştı. arkadaşlarımla bişi yapmak istemezdim. yaz tatillerini evde geçirir. kafamı pencereden bile çıkarmazdım saçma sapan uyduruk diyet uygulardım kendime. sonucu ne oldu biliyor musun? asosyaliiğinde ötesindeyim şuan. Allahtan bi işte çalışıyorumda insan yüzü görüyorum. onun dışında ki hayatım ev ve işten ibaret. ha bu arada hala kiloluyum ama azmim süper vericem hepsini :)

mesela iş arkadaşlarımla kilo konusu açıldığında şu zamana kadar hiç bi mezuniyete katılmadığımı,lise hayatında etek yerine pantolon giydiğimi,kilo takıntım yüzünden arkadaşlarımla foto çektirmediğimi (ki bu hala devam eder) anlattığımda çok şaşırdılar kilo yüzünden erkek arkadaşlarımla buluşma isteksizliği :)) ve nice şeyler.inan bunun psikoloji büyük ölçüde etkiliyor insanı. lütfen kendine hakim olmakla başla ve kurtul kilolarından :):KK54:
    Son düzenleme: 19 Nisan 2012
  16. 19 Nisan 2012
  17. cherlenhiggins

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende de aynı şeyler var ama ben arada arkadaşlarımla buluşup sinemaya gidiyorum ama hiç yakın arkadaşım yok aslında bu suçu kilolarıma attığım için zayıflamaya çalışıorum da denilebilir :D bide artık bedenim taşıyamıyo yakında yürümşcem yuvarlanıcam ama allahtan vücudum esnek ve okulda spor ile ilgili faaliyetlere katılıyorum.mesela bugün voleybol maçımız vardı kazandık. okulda badminton birinciliğim var. mayısta ilçede yarışıcam :D
  18. 20 Nisan 2012
  19. catlak_kemmik

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    bu durumda kaslı bi vücudun var :/