14 yaş çok mu?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve nazar boncuxgxum tarafından 19 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

19 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : nazar boncuxgxum
  1. nazar boncuxgxum

nazar boncuxgxum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    meraba arkadaşlar beni belki tanıyanınız vardır ben 23 yaşındayım ve 3 yıl önce eşimden ayrılmıştım çok zor günler yaşadım ama şimdi güzel bi işim var ve mutluyum evliliği hiç düşünmezken bi arkadaşım bi tanıdığıyla tanıştırmak istiyor ama aramızda 14 yaş farkı var o hiç evlenmemiş nişanlısından ayrılmış ve oda çok yıpranmış mesleği de güzel özel harekat polisi ne yapıcağa karar veremedim o beni görmüş beğenmiş ben onun resmiini gördüm sadece ama çok kararsızım evlenmek aklımdan geçmiodu benim için cazip gelen yönleride var ama yaş problem olurmu oturup konuşmadık yüzyüze hiç bi kaç kere msn de görüşdük o yüzyüze görüşmek istio ama ben korkuyorum eğer olmazda karşımdakini umutlandırırım die sonuçda oda acı çekmiş ve bide ben üzmek istemem annemle konuşdum bu konuyu o olmaz dedi sorun olur yaş farkı ama bilemiorm dediğim gibi cazip gelen yönlerde var bana yardımcı olurmusunuz tecrübelerinizle sizcede sorunmu bu yaş farkı

2. 19 Mayıs 2010
  3. nazar boncuxgxum

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    ArkadaŞlar nıe kımse bıŞey yazmıo ?

4. 19 Mayıs 2010
  5. Chance21

Chance21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Öncelikle merhaba. 14 yaş çok mu fazla dersen, o çok göreceli bir kavram. Benim nişanlımla aramda tam 14 yaş var mesela. O 36 yaşında ben 22 ! Sorun oluyor mu diye sorarsan,ilk zamanlarda bende çok düşünmüştüm aklıma takılmıştı ama sonradan aramızdaki yaş farkı hiç sorun olmadı ki 2 senedir beraberiz... Kafan uyduktan sonra,iyi anlaştıktan sonra yaşını görmezden geliyorsun zaten... Tabi sana ayak uyduracak bir yapıda mı. Mesela biz ortada buluşmuş olan çiftlerdeniz.Ne o 36 gibi ne de ben 22... Yani anlayacağın birbirimizi tamamlamışız:) Umarım senin karşına çıkan bu kısmette sana göredir,kafalarınız uyuşur...
    Ben hiçbir zaman bu yaş muhabbetine takılmadım...Umarım herşey gönlünce olur...

6. 19 Mayıs 2010
  7. yusufun_annesi

yusufun_annesi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Kafandaki tek soru işareti yaş farkı ise ben görüşmeden karar verme derim.Bu yaş farkı az mı çok mı o kişilere göre değişir ama tanışmadan da bunu anlamak imkansız.

Ama yok sadece mesele yaş farkı değil;kendimi hazır hissetmiyorum,şuan ki durumumdan gayet memnunum vs...diyorsan da kafanı bulandırma o zaman
    .

8. 19 Mayıs 2010
  9. elefera

elefera Hosgeldin melegim (: Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Bencede sadece yas faktorunu sorun edıyor ısen, bunu bır de onu tanıdıktan sonra dusunmenı tavsıye ederım.

Benım abım ve esı arasında 11 yas fark var. Abım kızın agzının ıcıne duser neredeyse :-) Hanı kızda cok cılvelıdır, hakkını yememek lazım...

Bence uyum saglayabılıyorsanız yası hıc sorun etme. Anlasamadıktan sonra akran da olsanız, ıdeal yaslarda da olsanız anlasamazsınız. Bu durumda tabıı kımse kalkıp yas faktorunu one surmez. Ama dıger durumda hemen yas faktoru ele alınır kı, alakasızdır bence.

10. 19 Mayıs 2010
  11. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    bir bakin illa hemen evlenceksiniz diye birsey yok
    bana göre 14 yas cok ama karsinizdaki kisinin hal ve tavirlarina
    tabi sizinde tavirlariniza bagli olan bir durum bu

12. 19 Mayıs 2010
  13. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bence yaş farkı sorun değil.anlaşıp anlaşmama fikirlerin uyuşması önemli.bide sizi cazip gelen tarafları ney acaba ?

14. 19 Mayıs 2010
  15. nazar boncuxgxum

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    bana cazip gelen tarfaları işi yani şöle benim eşim abisi babası ve kardeşi ile çaışıodu yani kendi başına asla karar alamzdı ayrı bişey alamazdı haberleri olurdu buda büyük bi sorun değil ama yinede çok canımızı acıttı ewei bile uzaklaştıramadık ve buda ayrılmamaıza etken oldu ama bu polis yani kimseye bağlı değil çok önemlimi bilmem ama bide hayata pozitif bakıo çok neşeli gülüo bilemiorm işde kafam çok karışık hemde çok korkuyorum

16. 19 Mayıs 2010
  17. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    yaş farkı önemli ama kafa yapınızın uyması daha önemli bencea.s
    akran olup da anlaşamayan çok çift var bence bir görüşün konuşun tanımaya çalışın
    eğer kafa yapınız uygunsa niye olmasın ki

18. 20 Mayıs 2010
  19. _laylaylom_

_laylaylom_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    yaşadığınız kötü tecrübeden sonra korkuların olması gayet normal..ama yaş çok abartılı
    gibi gelmedi bazı kişiler hem yaşını göstermez hem de olduğu yaşdan da daha genç düşünebilir..
    tanımadan anlaşılmaz ki bir şans verebilirsin ama korkuların olduğu için
    ondan önce kendine güvenip adım atmalısın.