14 Yaşındayım ve Tavsiye İstiyorum

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve thebabes tarafından 24 Aralık 2009 başlatılmıştır.

24 Aralık 2009
    Konu Sahibi : thebabes
  1. thebabes

thebabes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Tekrar meraba ben 14 yaşındayım . Küçükken normal kiloda bir çocuktum . büyüdükçe kilo almaya başladım . ŞUAN boyum 1.66 kilom 65 .. ınsanın gözüne ne fazla geliyor dimi banada öyle geliyo kıyafetliyken pek te kilolu durmuyorum ama bikini giydiğimde işte bu kız kilolu diyorsun.. Yinede sağlık açısındanda bu kiloları vermem gerek çok zayıf olmak istemiyorum benim için 56-57 uygun .. 1 ay once neredeyse 69 kilo oldum ama hemen verdim 3 kilo buna sevindim açıkçası . şöyle bir sorunum var ben asla aileme kilomu söyleyemiyorum annemden bile utanıyorum .. annem benden zayıf çünkü 1,5 sene önce diyete girdim annemin sözüyle .. domates falan yiyordum hep birazda vermiştim kilo .. ama şimdi kilomu kimseye söyleyemiyorum arkadaşlarım soruyor o an uyduruyorum bişeyler . bu ara yemeyerek kilo veriyorum .. anneme söylemeden kimseye söylemeden kendimce yapabileceğim çözümler varmı mesela aşırı az yiyorum ve bu gerçekten etki ediyor .. hep meyve yemeye çalışıyorum yada domates falan kahvaltıda sadece domates yiyorum annem geçen gün sen diyetmii yapıyorsun dedi bende hayır dedım neyse eminim buradaki herkes benden büyük annem yaşında bayanlar onlar bana yardımcı olurlar :ecrin_bebek: lütfenn yardım edin güzel kıyafetler alıp içlerine girmek istiyorum :gitme: ama lütfen annene söyle demeyin bunu yapamam .. yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleyen: Moderatör: 31 Aralık 2009
  2. 24 Aralık 2009
  3. azelya55

azelya55 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Canım çok hızlı kilo verirsen, o kilolar bir süre sonra sana geri döner..Sadece yediklerin etken değil, 14 yaşındasın ve spor yapmalısın, bilgisayar başında geçirdiğin vakiti spora harcamanı öneririm.Bu arada gelişimine gerekli olan gıdaları almazsan gelişimini tamamlayamazsın..Sadece ekmek, şeker ve abur cuburu kes ve spor yap, hemen olmasa da zamanla faydasını görürsün.

4. 24 Aralık 2009
  5. MuzurKedi

MuzurKedi Bir çaresi bulunur.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Öncelikle bişey yemeyerek az yiyerek zayıflanmaz :eek:lmaz:
    Daha çok alırsın kafamçokkarıştı
    Ve spor şart.. hiç yoktan yürüyüş yapmalısın..

6. 24 Aralık 2009
  7. safkan

safkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    lifli gıdalar ve
    ekmegı sakın kesme sadece tam bugday ekmegıne dön
    yasın genc
    ıstedıgın kmıloya kolay gelebılırsın ama sacların dokulup yuzun cokerse bu hoc olmaz
    hıc bıseyden kesme herseyı ye ama yanında marul ye salatalık ye yavas yavas kılo vereceksın sakın az yıyerek metabolızmanı yavaslatma
    ozaman vucudun soyle dıyo
    bu kız yemek yemıyor hemen her yedıgını depolayalım dıyor yanı sen domates bıle yesen onu depolayacak
    ama 3 saate bır yersen metabolzma hafızan soyle promlanacak
    bu kız 3 saate bır yemek yıyor oyuzden her yedıgını hemen sındırmelıyız cunku 3 saat sora yıne yıyecek ozamana kadar yetıstırmelıyız dıyor
    bunu unutma ben bu yontemle 35 kılo verdım ve metabolızmam oyle hızlandıkı 1 gr yagım kalamayana kadar zafıfladım 47 kıloya kadar dustum ama cok zayıflık ıyı degıl
    baklava bıle yesem yanında 2 hıyar yıyordum tamamdır kesınlıkle kılo olarak kalamaz
    denenmıstır
    annenden bıse saklama suan kucuksun ama ılerde goreceksın ne arkadas ne bıse yanında en zor zamanlarında hep anne olacak ve bır anne ve baba cocuk ıcın en buyuk sanstır onları uzme ve sozlerını dınle
    sana abla tavsıyesı

8. 24 Aralık 2009
  9. parlayanyildizim

parlayanyildizim kalbisinin Not defteriyim Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ..

daha büyüme cagindasin bebegim, boy atinca kilo milo kalmaz, hem baskalarinin dedigine ne bakiyosun

yazin da bikini yerine mayo giyin canim, cok güzel SIK mayolar var

dert etme, gecer..

opuyorumnanaktan

10. 24 Aralık 2009
  11. white_girl

white_girl Kıbrıslı gız Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Sağlıklı ve düzenli beslenirsen sorunun ortadan kalkacağını görürsün..
    Bunun yanında eline bir havlu al ve rulo haline getir.. iki ucundan tut ve zıt yönlere doğru çekiştir.. önce havaya doğru, sonra yüz hizanda ve çaprazlama şekillerde bunu yapmanı tavsiye ederim..

saçmalık deme :) dünyaca ünlü bir atlet bu şekilde yağlarını eritti ve kas yaptı.. deneyince bunu hissedeceksin ztn.. kendi ağırlığınla yaptığın egzersizler ileride ne sarkma yapıyor ne de eriyor...

12. 24 Aralık 2009
  13. thebabes

thebabes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    deneyeceğim göğüs sorumla ilgili bişey diyen yokmu?

14. 24 Aralık 2009
  15. linguist

linguist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    canım sporla birlikte gögüs sorununda ortadan kalkacaktır...gögüs çevren küçüldükçe yani arkadaki yağlar eridikçe otomatikman gögüste küçülüyo

16. 24 Aralık 2009
  17. ashminukal

ashminukal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Tatlım sen büyüme çağındasın kilonu hiç dert etme, ki çok da kilolu değilsin aman aman.
    O kadar çok insan tanıyorum ki gençken kilolu olup da 20li yaşlara geldiğinde fıstık gibi olan, inan eğer kendine biraz dikkat edersen, senin vücudun gelişimini tamamlarken kendiliğinden o yağları yakacaktır.
    Sen güzel güzel beslen, sebze meyveni ye. Izgara balık, tavuk.. Akşamları hafif şeyler yemeyi kendine alışkanlık edin. Bu şekilde hafif bir beslenme tarzını şimdiden oturtursan tüm hayatın boyunca faydasını görürsün. Ama senin şu an her şeyden az az yemen lazım. Kola gibi gazlı içeceklerden uzak dur, cips, çikolata,bisküviler en az olsun. Sebze yemeklerini meyveleri artır günlük beslenmende. Çok su içmeye alış bunun faydasını hep göreceksin. Ve her gün spor yap. En vaktin olmadığında bile evde küçük egzersizler yap. ınternette bir dünya hareket var evde yapabileceğin, kendine bir program yap.
    Ayrıca büyük göğüs için insanlar neler yapıyor, deli misin? Memnun olman lazım. Ama kilo verdiğinde muhtemelen bir miktar onlardan da vereceğin için ufalırlar.
    Kilo vermek için yemekten kesmen çok yanlış, doğru şekilde beslenmen gerekiyor sadece.

18. 24 Aralık 2009
  19. thebabes

thebabes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler yorumunuz için ama ben cok rahatsız oluyorum buyukler ve dık durmuyorlar :KK43: .. tskler