15 günde sivilcelerden kurtuldum

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve secile tarafından 6 Şubat 2010 başlatılmıştır.

6 Şubat 2010
    Konu Sahibi : secile
  1. secile

secile Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle herkese merhaba demek istiyorum sırf bu konuyu açabilmek için üye oldum sivilce ve izlerinden çoğu kişi muzdarip eğer yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.

bnm 20 yaşından sonra çıkan sivilcelerim vardı, önce şişlik halinde çıkıyor, ağrı veriyor, sonrada olgunlaşıp patlıyor, yüzümde kızarık kızarıp izler bırakıyordu. ergenlik dönemimde bile pürüzsüz bir cildim olduğu için bu duruma bir anlam verememiştim, çünkü yüzümü temiz tutmaya da oldukça önem veririm ne kadar yağlı olsa da. bu durum artık beni içten içe rahatsız etmeye başlamıştı denemediğim şey kalmadı, sivilcelerden ziyade, izleri rahatsız ediyordu. sonra bi arkadaşımdan duyduğum bi şeyi uygulamaya karar verdim, doktora da gitmeyi istemiyordum ilaçlara cildim ne tepki gösterecek bilmiyodum çünkü daha kötü olabilir diye korktum açıkçası.

arkadaşımın tavsiyesi üzerine bir limona 20-25 tane karanfil saplayıp 6 saat boyunca beklettim. 6 saat dolduktan sonrada karanfilleri çıkartıp ortadan ikiye ayırdım. bu limonun suyuyla yüzümü sildim, 15 gün boyunca yatmadan önce bu işleme devam ettim. sabahları da dove un peeling sabunuyla yüzümü yıkadım. inanın şu an yüzümde tek bi tane sivilce yok izler de gayet belirgin bir şekilde azaldı. sonuca ben bile inanamadım hem çok basit hem de oldukça etkili bi yöntem. cildim zaten yağlı olduğu için kurutma etkisini görmedim limonun.cildi kuru olanlar için bilemiycem nası olur ama denemekte fayda var. biraz yüzünüz yanıyo kuruyana kadar ama sonuca değer gerçekten. şu an o arkadaşıma dua ediyorum. umarım sizde de işe yarar.

2. 6 Şubat 2010
  3. locko

locko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim de cildim yağlı ve sivilcelerim var böyle iltihaplı oluyor ve3 izleri de var çok şey denedim ama malasef sonuç hep olumsuz özlelikle de rgl dönemim yaklaştığında çok çıkıyor..
    bunu deneicem umarım işe yarar

4. 10 Şubat 2010
  5. mert

mert Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    bir limonu kaç defa kullanabiliyorsun. veya kaç gün?

6. 22 Kasım 2010
  7. uyuzz

uyuzz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    anlattıkalrınla bnm sıkıntılarım örtüşüyor özellıklede ergenlıkte bıle sıvılcesız ken sonradan bu duurm cok sıkıyo bılıyorum bakalım denıcem inşlhh ii gelir
    ben ilaç tedavılerınıde kullandım banamısın demedii kımseye tavsıye etmıyorumm özlelıklede bır ilaç varkı acayıp yan etkileri var reoctan dıe bişi sakın kullanmayınnn

8. 22 Kasım 2010
  9. fecstasy

fecstasy Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    limona nasil sapladiginizi anlamadim; benim su anki kuru cildim icin uygun olmayabilir ama not almak icin soruyorum; sizin icin de sevindim :)

10. 2 Aralık 2010
  11. esmergulum

esmergulum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bende limonun ciltte iz yaptıgını duymuştum

12. 16 Aralık 2010
  13. PRENSES

PRENSES Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    198
    Ödül Puanları:
    123
    Limonu sıkıp suyuna bildiğimiz karanfili atıp 3 saat bekleticez sonra karanfili bıçakla kesşip yüzümüzemi sürücez yani yoksa o limonun suyunumumu sürüze z anlayamadım ben ...benimde 2 yıldır yanak bölgemde var sivilce kırmızı iz bıraktı ve şimdide çenemde çıkıyo ve anlımd siğil gibi minik minik onlarda etkili olurmu acaba canım ya..

14. 16 Aralık 2010
  15. secretlov

secretlov Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bende merak edıyorum bu sorunun cvbını :KK70:

16. 16 Aralık 2010
  17. mrssun

mrssun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaş konuyu açmış bidaha uğramamış

18. 17 Aralık 2010
  19. burcuca44

burcuca44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bunu bugün denemeye başladım benimde boynumda fena sivilce var.. ilkini sürdüm yüzüme...15 gün sonra müjde verecem umarım