15 tatil sendromu!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve newera tarafından 18 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    18 Ocak 2009
    Konu Sahibi : newera
  1. newera

newera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ben mi haklıyım yoksa eşim mi? Gitmelimiyim yoksa kalmalı?
    Ben de , eşim de öğretmeniz. 15 tatilde eşim abla ve abisini ziyarete gitmek istiyor.Başka şehirdeler. Kurban bayramında da anne ve babasını ziyarete gitmiştik. Onlar da hem bizden hem de abla abisinden başka bir şehirdeler. Ama ben 15 tatilde gitmek istemiyorum. Çünkü hiçbir tatilde evde olmadık 5 yıldan beri. Okullar tatil dedi mi bizi kilometrelerce yol bekliyor. Ben bu sefer gitmek istemiyorum.Hem çok para gidiyor. Hem de dinlenemiyorum. Üstelik 31 ocak evlilik yıl dönümümüz. 5 yıldır bütün evlilik yıldönümlerimizde annelerindeydik. Şimdi de ya ablasında olacağız ya da ben evde tek başıma. Kararsız kaldım. Eşime diyorum ki sen de gitme. O da neden gitmeyeyim ki dedi. Evlilik yıldönümümüzde birlikte olalım dedim. Birlikte olmak istiyorsan kalkıp gelirsin benimle dedi. offffff sinir oluyorum her tatil aynı sorunlar.Yazın 1 temmuzda gidiyoruz 31 ağustosa kadar.

2. 18 Ocak 2009
  3. incitanem

incitanem Guest

canım biz de öğretmeniz anlıyorum dinlenme isteğini o yüzden ama yine de gitmekte bir sakınca yok be güzelim.Konuş eşinle 15 günün 15 günü değil de yarısını dışarda yarısını evde geçirelim de.Evde kalmayı cazip göster ona.yerimseniben

4. 18 Ocak 2009
  5. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    yorulmakta haklısın ama yinede gitmemen yanlış olur.
    birincisi eşin tatili aile üyelerini görmek için bir fırsat olarak değerlendiriyor demekki.
    bu tatilde benim aileme gidelim desen anlayacağım ama evde oturalım demen gereksiz bir kapris olmuş.
    ayrıca evlilik yıldönümünde evde olalım diyorsun ama bu tatsızlıktan sonra evde olsan ne olacak?ağız tadıyla kutlayabilecekmisiniz?
    bence eşinle konuş ve tatilin yarısını geçirmeyi teklif et.evde kalmak,dinlenmek istiyıorum de.ama hiç gitmemek gibi bi seçenek olmaz.
    o zaman yarın sen bi yere gidelim dediğinde o ben vde kalacağım derse verecek cevabın olmaz.

6. 18 Ocak 2009
  7. future

future Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sizin aileniz yok mu????

neden her tatili onun ailesinin yanında geçiriyorsunuz ki onu anlayamadım... bence gitmelisiniz ama bütün tatil boyu değil... en azından bir hafta kendi evimizde olalım diyin..

MissCherryBlossom ve Anti Depresan bunu beğendi.
  8. 18 Ocak 2009
  9. newera

newera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Zaten bankanın avans hesabından harcıyoruz. O da bitti gibi bişey. Benim haftasonu kursumdan para gelecek. Ben de onu avansa yatırırım demiştim. Ama şimdi eşimin gitmesi 250 ytl tutarsa ben de gidersem 500 ytl olacak. Yani bir de maddi yönü var. Kafam karıştı iyice.

10. 18 Ocak 2009
  11. incitanem

incitanem Guest

ama sonuçta siz evlisiniz ve hesaplar tek taraflı düşünülemez.Demekki o nasıl olsa hesabımızı toparlarız ailemi görmeme engel olmamalı diye düşünoyr.Bence siz de bu açıdan düşünün.Sonuçta bahsedilen sizin aileniz de olabilirdi.yerimseniben

12. 18 Ocak 2009
  13. newera

newera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Peki neden onun ailesi bize gelmiyor? Ablası ev hanımı.Abisinin izni oluyor. Hep biz mi ziyaret etmek zorundayız? Çok komik ama 1 ablası 5 senede 2 gün, abisi 1 gün diğer ablası da hiç gelmedi. Babası 2 kere annesi hiç gelmedi. Hep biz gittik. Hepsinin bahanesi var. Uzak, yola dayanamam, pahalı..... Bana da uzak bana da pahalı.

MissCherryBlossom bunu beğendi.
  14. 18 Ocak 2009
  15. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    başı yarılanan halinden başı yarılan anlarmış....seni çok iyi anlıyorum canım..aynı sorun bizde de var..tatil olunca doğrudan eşimin ailesinin yanına...sonuçta gitmekten gocunmuyorum ama hem çok uzak hem de para açısından çok zor oluyor, bu yıl tam kendimizi toparladık derken bayramda memlekete gidildi...maaşlar da erkenden yatmıştı, harcandı doğal olarak..yol parası, orda harca, elimiz boşta gidilmezdi, hediyeler falan derken bayağı bir içeri girdik...hem işin ilginç yanı benim annemler izmirde olmasına rağmen, güya aynı şehirdeyiz, ben annemi onun annesinden az görüyorum...gidildi mi yatılı da kalınmıyor, aynı şehir diye....ayrıca gittiğimiz zaman orda da ev işi yapıyorum, sonuçta geliniz ya, misafirler falan...ben evimde olmak istiyorum, sonuçta benim de kendime göre işim oluyor...orda yorul, yolda yorul, eve gelince bir tatile daha ihtiyacım oluyor....ama bu şubat tatilinde gitmeyeceğiz, belki anneleri gelir...sen ne yapabilirsin, eşini nasıl ikna edersin bilmiyorum....bir de benimki memleketine gidince arkadaşlarını görmek istiyor, dışarı çıkıyor...zaten sobalı ev, kaynanamla kayınbabam küçük odada tıkalı kalıyoruz...rahat oturamıyorsun, edemiyorsun

16. 18 Ocak 2009
  17. newera

newera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    "çamaşırsuyu" duygularıma tercüman oldu teşekkür ederim. Ben de gocunmuyorum ama vallahi belim ağrıyor bütün gece put gibi oturmaktan. Özellikle annelerine gidince bi de köy yeri.gezecek yer yok.Otur otur otur. Hele yazın. Şafak sayıyorum. Kaldı 25 gün kaldı 24 gün. Banyo yok, su çeşmeden taşınıyor.börtü böcek desen zaten nefret ederim. tatil mi işkence mi bilmiyorum.

18. 18 Ocak 2009
  19. incitanem

incitanem Guest

bence hayatı tamamen kendi ailenizden bariz görmeyin...Eşinizin ailesinin yaptğını sizin aileniz yapsa böyle düşünmezdiniz.İşte asıl sorun bunun karşı taraf olması..Ama unutmayın ibre bir gün tersine de dönebilir..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.