16 aylık bebek anneleri bebeklerinizin günlük menüsü ve miktarı nedir?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve yagmur_1225 tarafından 11 Şubat 2013 başlatılmıştır.

11 Şubat 2013
    Konu Sahibi : yagmur_1225
  1. yagmur_1225

yagmur_1225 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Benim oğlum 16 aylık ve çok iştahsız malesef. Günlük menüsü şöyle:
    sabah uyanır uyanmaz 200ml. süt
    kahvaltı: peynir,ceviz,1 dilim ekmek,reçel,kaymak(günaşırı birinden biri),tere yağı.(tabi bunları blendırda karışım olarak veriyorum diğer türlü imkanı yok yemiyor) 1kase.
    öğle: o gün ne pişirdiysem (çorba,et yemeği,makarna,sebze yemeği vs.) 1kase.
    akşam:Herhangi bir meyve (1tane elma veya 1tane muz) ve yarım kase yoğurt.
    gece: 200 ml.sütle hazırlanmış gece tahılları veya muhallebi.
    Tabi bunları zoraki yediriyorum.Gangam stayl dinleterek,oyunlar oynayarak falan... Buarada boy:84 kilo:11 sizlerin önerilerinizi bekliyorum tecrübeli anneler :KK56:
  2. 11 Şubat 2013
  3. nuryolu

nuryolu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim oğlum 4 yaşına girecek yakında ama 16 aylık beslenme şeklini dün gibi hatırlıyorum.
    saat 6-7 de uyanıp 1 biberon aptamil devam sütü içip uyurdu
    9-10 da uyanınca 1 yumurta sarısı ,1 kaşık labne peynir,1 ceviz,1 kaşık pekmez az ekmek püre haline getirip kahvaltısını yedirirdim
    1 saat sonra minik bi kase aptamil kahvaltı karışımından yedirirdim
    ara öğün 1 biberon devam sütü
    öğle yemeği olarak ya etli veya tavuklu püre çorba veya aptamil sebze püresi
    sonra tekrar devam sütü
    akşam evde hazırladığım meyve püresi veya bebelac meyve püresi
    tekrar devam sütü
    aptamil tahıl karışımı kaşık maması 1 kase
    ve uyumadan önce 1 kase yoğurt

gece 3-4 arası 1 biberon devam sütü....
  4. 11 Şubat 2013
  5. yagmur_1225

yagmur_1225 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Canım senin oğlun baya yiyormuş. Benimki seninkinin yarısından da az yiyor o zaman. Kilosu kaçtı merak ettim :nazar:
  6. 11 Şubat 2013
  7. TurkuazM

TurkuazM Berkay :))))) Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    benim oğlumda 18 aylık oldu yemek yemek kesinlikle yok hele bu aralar hepten bıraktı yemek yemeği
    oğluma 3 aydır annem bakıyor ben çalışmaya başladım
    sabah patates kızartması veya yağda kırılmış yumurta yanına bazen peynir oda eserse o gün zeytin bi kaç tane
    öğle çorba sadece şehriye çorbası yiyor başka çorba yok midesinde şehriye ağacı çıkacak yakında
    akşamda bizle beraber ne yemek varsa ondan yiyor ama çok değil az bazense hiç yemiyor
    uyku aralarında 150-200 cc arası süt içiyor yemek yemediğinde
    meyveyi seviyor bazen muz bazen elma mandalina canı hangisini çekerse onu yiyor..
    gözüne güzel gelmeyen hiçbir şeyi yemiyor :D
    bizde bugün aşı vardı kilosu 12,200 boyda 88 cm
    yemeyen çocuk çok zor çok allah sağlıklı ve yiyen çocuk nasip etsin....
  8. 11 Şubat 2013
  9. nuryolu

nuryolu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    13 , 13,5 arası bişeydi kilosu ama çeşidini bol tutuyordum günlük beslenmesinde muhakkak, minik bi kasesi vardı çorbalarının miktarı belliydi o kaseyi bitirdikten 1 saat sonra tekrar acıkıyordu miktarı az olduğu için ,bu defa ara öğünlere süt yerleştiriyordum ki her gıdadan faydalansın eksik kalmasın diye
  10. 11 Şubat 2013
  11. kkasimpati

kkasimpati ♥ EGEMENÌM ♥ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Benim oglumda 18 aylik ozellikle kahvaltida cok zorlaniyorum eskiden hersyi yiyordu biraz fazla yuklenince tiksindi sanirim anlayamadim peynir kasar kesinlikle yemiyor.kahvaltida domates yumurta zeytin pekmez (zorla) patates kizartmasi cok seviyor.aralarda 150-200 ml devam sutu ve uyumadan once de mutlaka icer.oglen haslanmis sebze yogurtla veya corba.ara ogun mutlaka meyve veririm.aksam yemeginde ne yemek pistiyse corba makarna pilav yogurt sebze yemegi ya da et (kofte).aslinda guzel yiyor kilosu da iyi ama peynir kasar ve normal sut icmemesi beni uzuyor :KK43:
  12. 11 Şubat 2013
  13. fantasy

fantasy Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benım kızım 15 aylık
    sabah 11 de uyanıyor ancak çok uykucu
    once 1 kasık bal 2 kasık pekmez yıyor
    4 sarı 4 siyah zeytın yumurta peynır tereyagı ve cevızı blendırdan gecırorum o şekılde oyun oynayarak 1 kase yıyor
    oglen 2 gıbı 1 kase çorba
    3 gıbı muz
    5 gıbı kurabıye bisküvi ne varsa
    7 gıbı aksam ne yemegı yaptıysam.
    10 gıbıde muhallebı yapıorum 10bucuk gıbı uyuyor.bırdaha sabah 11 e kadr aç.
    süt içmiyor kesınlıkle oyuzden suan 10 kılo cok ıstahsz ve zorla yıyor.ama ıdare edıyoruz bu sekılde.
  14. 11 Şubat 2013
  15. Christian_Louboutin

Christian_Louboutin Tek askim ve iki kizim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Tatlım gayet normal kilosuda boyuda niye dert ediyosun ben ilk kızımdan çok çektim 3 yaşında hala çekiyorum. Ama ikinci kızım malaallahı var doymak bilmiyo ö13 aylık oldu bugün öle hiçbirşeyi blendırdan geçirmiyorum yumurtasını kaşarını zeytinini tane tane yer hemde dört dişle. Sebze yemeklerinin tanelerini çatalla sularını ekmek banarak ağzına veririm.İlk kızıma blendırdan geçirdim herşeyi hiçbirşeyin tadını almaya almaya bişi yemez oldu sebzenin s si çorbanın ç sini ağzına koymaz. Hep kuru şeyler pilav köfte falan. Ufak kızımda 1 muzu eline alır ısıra ısıra yer avucundaki kalıntılarıda yalar. Aralarında 2 yaş var kilolarında 3 fark :)) eğer tabak mamasından tane taneye alıştırırsan iştahı açılır yemeklerin tadını ayrı ayrı alır. Bi tavsiye seni çok iyi anlıyorum dedim ya ilk kızımın tabakla peşinden koşuyorum resmen hayatta yemek vermeseen açım demez. Doktora götürdüm kilosu boyu normal dedi. Ama yinede bi şurup veriyim iştah açıcı dedi. İsmini burda verebiliyo muyum bilmiyorum ondan yazmıyorum. Faydası olmuştu amaçok uyku yaptı sersem gibi yaptı çocuğumu devam etmedim.
  16. 11 Şubat 2013
  17. adiyeff

adiyeff Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    boyu kilosu normal çok da dert etme,öyle az da yemiyormuş.her çocuk çok çok yiyecek diye birşey yok.önemli olan sağlıklı beslenmesi.öncelikle hazır mamaların verilmesi çok yanlış bence.sadece çocuk emmiyorsa devam sütü verilebilir.emiyorsa ona da gerek yok.o hazır meyve,sebze püreleri, muhallebilerin falan hiçbir fayda sağladığını sanmıyorum.ama kilo yapar işte.sağlıksız kilo da bir işe yaramaz.
    benim kızım da hiçbirşeyi seçmiyor ve iyi yiyordu o şansım oldu bir sabah yumurta biraz ekmek,bir sabah peynir zeytin veya pekmez falan yedirirdim işte.süt içerdi çoğunlukla içecek olarak.öğlene doğru yoğut yerdi öğlen sebze yemeği veya çorba,akşama kadar meyve falan yerdi.akşam da yine yemek.haftada bir iki defa köfte yedirirdim.bazı sebze yemeklerine kıyma atardım çok minik.yatmadan önce de muhallebi.tabi muhallebiyi pirinç unundan yapmıyordum.1 yaşından önce yulaf unu su pekmez yapıyordum.süte başlayınca da yulaf unuyla yapıp kuru kayısıyla falan tatlandırıyordum.zaten emiyordu.iki yaşına kadar emdi.kesinlikle hiçbirşeyi blendırda ezmedim.ezilmesi gerekenlerde cam rende kullandım.ama yemeyen çocuk oldu mu o zor işte.insan ne yedireceğini şaşırır.ama doktor gelişimi normal sınırlarda diyorsa ki öyle görünüyor hiç üzülme yemesi de zaten iyi görünüyor
  18. 11 Şubat 2013
  19. dogaa

dogaa Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    Ben de yazayım da halinize şükredin.

Sabah 9 da uyanır emer
    11 gibi kahvaltı karışımı hazırlarım (yumurta, labne, tahin,pekmez) max. 1/4 kase yer
    13 de 100 cc yoğurt yer emer uyur
    17 de çorba hazırlarım, yarısını yerse binlerce kez şükrederim, üstüne emer
    19 da bizimle masaya oturur ve biraz ekmek kemirir, verdiğim yemekleri asla yemez
    21 de gece tahıllarından hazırlarım, max. 100 cc yer, emer uyur,
    gece de 2 kez emer

14 aylık 9 kg. 80 cm. geçen ay 10 du ishal oldu 1 kilo verdi...
    Son düzenleme: 11 Şubat 2013