16 aylik oglum hala konusmuyor

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve Menzil Gxuxlxux tarafından 26 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

26 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : Menzil Gxuxlxux
  1. Menzil Gxuxlxux

Menzil Gxuxlxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    Oglum aylar oncesinde ba ba ba demeye baslamisti, cok guzel sekilde baba diyordu, simdileri ise onuda birakti ve mum mum diye kendince bir dilde cokda guzel tonlamalar yaparak kendince konusuyor ama hala tek anlamli kelime cikmiyor agzindan, en onemliside hala anne demedi:KK43:((

Biliyorum her bebek farklidir, farkli zamanlarda konusur ama yinede sizlerinde fikrini almak istedim. Sizlerin bebekleri ne zaman ilk anlamli kelimelerini cikarmaya basladi?:ecrin_bebek:

2. 26 Ağustos 2010
  3. bursasu

bursasu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    benim oğlumda 17. ayına girdi tek tük şeyler söylüyo anne baba tu(su)
    orda burda diyo ameniii diyo o da al beni demekmiş yeni farkettim:)

sizde yazmışsınız zaten her bebek faklıdır diye
    arkadaşlarımın bebekleriyle kıyasladığımda oğlumdan üstünde konuşanlarda var aşağısındada..

Son düzenleme: 26 Ağustos 2010
  4. 26 Ağustos 2010
  5. AysunEge

AysunEge Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim oğlumda 17.ayında birkaç kelime dışında söylemiyor
    sürekli konuşuyorum onunla
    yaptığım herşeyi anlatıyorum
    ama o ne zaman söylemek isterse o zaman söyleyecek,bekliyoruz

konuşmuyor olabilir ama senin söylediklerini anlıyordur
    sende konuş,su veriyorsan su,mama veriyorsan mama hatta babasını gösterip baba,burnun,kulağın,ağzın vs vs....anlat
    dr.umuz kitap okumamı önermişti ama oğlum kitabı elimden alıp yere atıyor
    sadece resimleri gösterip anlatıyorum bende:))

6. 26 Ağustos 2010
  7. Menzil Gxuxlxux

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    Cevabin icin tesekkur ederim..

Dediklerimi kesinlikle anliyor. Ayak, burun, el, arabanin kapisini ac kapa, anne baba hepsini biliyor ve dedigimde gosteriyor ve yapiyor. Bir tek konusmuyor, oda ya cani istemiyor yada tembellik ediyor cunku gecen ay oyun oynarken sadece bir kere hoppa dedim ve arkasindan hemen oda hoppa dedi hemde kac kere. Bugun o benim yanagimi severken cici cici dedim, oda bir kere cici dedi. Demekki bir ilerleme var insallah. Aslinda burda benimde sucum var, cok ilgilenemedim hep is guc derken ama bundan sonra insallah su montesori egitimi yardimi ilede daha cok ilerleme kaydederiz. Cevabin icin cok tesekkur ederim.

8. 29 Ağustos 2010
  9. AysunEge

AysunEge Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    rica ederim canım
    biz anneler hemen olsun istiyoruz sanırım
    yoksa onlar zamanı gelince yapıyorlar:)))
    ileride konuşup bize verdikleri cvp.lara bile şaşırıp gülücez:)))))

10. 29 Ağustos 2010
  11. AYBUKEECE

AYBUKEECE ECEMMM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    canım daha birbuçuk yaşına bile girmemiş bir çocuk var ortada lütfen kendini üzme üzülecek birşey yok ben bir sağlık personeli olarak söylüyorum bunu sana bir çocuk eğer 3 yaşına gelmişse ve hala hiçbişey konuşmuyorsa o zaman telaşlanmakta haklısın şu an daha çok küçük ona bu tip iletişim onakolay geliyo zamanla sıkılıp konuşmaya başlayacak emin olabilirsin ben iki çocuk annesiyim biri kızı biri oğlan oğlan şu an 9 yaşında ve 2 yaşından sonra çenesi düştü adeta ama kızımm daha 7 aylık herşeyi nerdeyse söyleyecek kadar hevesli kızlar daha çabuk konuşuyu bu kesin erkekler daha ağır gidiyor her konuda genellikle bu yüzden merak etme kendine eziyet etme kafana takarak böle şeyleri

12. 31 Ağustos 2010
  13. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    benim oğlumda baba dede canı isterse anne cu( su) cüt (süt) elini gözünü kulağını ayağnı pipisini dilini gözlerini ağzını hep gösteriyor maşallah. mesela bisikletini getir dediğimizde getiriyor topunu al dediğimizde alıyor anlıyor yani dediğimizi ama çok fazla konuşmıyor ay dede de diyor bu arada

14. 31 Ağustos 2010
  15. Menzil Gxuxlxux

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    Cok tesekkurler canim...

Canim aynen bizimkide ayagini elini burnunu hep gosteriyor. Topunu al gel oyanayalim deyince topunu alip geliyor. Ozellikle babasina cok duskun ve baba babaaa diye bagiriyor. Ama anne yok. Ve baska seyleri soylemektede tembellik ediyor bence. Cevabin icin cok tesekkur ederim...

16. 1 Eylül 2010
  17. widaco

widaco işte hayat! çağan-ada Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benım oglumda 16 aylık ama dedıgın gıbı hala konuşmuyo.varsa yoksa şımarıklık yapsın.incelesın karıştırsın.bence dıkkatını daha cok keşfetmeye yonlendırdıgı için konuşmak istemedıgını düşünüyorum.ufak tefek seyler sölüyo ama o kadar.ama herseyı anlıyo.yap dedıgım seyı yapar.babanı cagır gel derım.cagırmaya calısır.topunu al gel oynayalım derım getırır.baba gelecek bekle derım aglama derım susar.dütt gıdelımmı derım hemen arabayı gosterır.yanı dıcem anlar ama konuşma yok.zamanı geldıgınde onu da yapacagını dusunuyorum.herseyın bı zmaanı var.konuşmaya basladımı sonrada bi sus artık derız.ne acayıbız aslında.ah bı yuruse derız.yurudumu de ah bı 5 dakka otur olum derız.işte isanoglu dimi

18. 1 Eylül 2010
  19. vahide1204

vahide1204 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    870
    Ödül Puanları:
    188
    benimki de 18.aya kadar anne baba diyodu.su (bu )bile demiyordu.o kadar çok gösterip tekrar ettiğim halde.bazı kelimeleri bi kere söylüyor bi daha söylemiyordu.18.aya kadar kaydediyolar heralde.sonra yavaş yavaş çıkarmaya başlıyolar.şu an 22 aylık.artık dertlerini isteklerini anlatcak kadar konuşuyo ve hergün bişeyler katıyo konuşmasına.bi de çocuklardan daha çabuk kapıyolar sözcükleri.imkan varsa çocuklu ortamlarda sık bulunun.hiç sıkıntı etmeyin kendinizeyerimseniben