16 haftalık hamileyim ve bebeğimin karnında kist varmış

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve efsa34 tarafından 6 Eylül 2010 başlatılmıştır.

6 Eylül 2010
    Konu Sahibi : efsa34
  1. efsa34

efsa34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bana yardım edin,bu durumla ilgili hiç bişey bulamadım,doktorum da doğru dürüst bi açıklama yapmadan çapaya sevk etti...8 ekime ancak randevu alabildik çapadan...ne yapıcaz bebeğime ne olucak bilgisi olan var mı?...

2. 6 Eylül 2010
  3. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    geçmiş olsun cnm.bilgim yok ama burda okuduğum kadarıyla beyninde erken haftalarda görülen kistler sonradan kayboluyomuş.belki bu da öyle bişeydir.doktorun açıklama yapmaması da ilginç yani ne olur nasıl etkisi olur kendiliğinden geçer mi bi bilgi veremiyo mu?inşallah geçici bişeydir.

4. 6 Eylül 2010
  5. Mxixsra

Mxixsra Paşa nın annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Ben de ilk defa duyuyorum ama çokkkk üzüldüm.
    Kisti normal ultrason aletinde mi gördü dr?

6. 6 Eylül 2010
  7. efsa34

efsa34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bu konuyla ilgili yorum yapmasının doğru olmadığını söyledi,sorularımızın cevabını ve kesin tanıyı prenatal tanı uzmanlarından öğrenebilirmişiz...yanılma payı olabilirmiş yada gebeliği sonlandırmak gerekebilirmiş ama herşey normal haftalık gelişimi hatta ikili testi de sorunsuz çıkmıştı...kafam karma karışık ve çok korkuyorum...

8. 6 Eylül 2010
  9. efsa34

efsa34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    aylık kontrollerimizi yaptığı normal ultrason cihazında gördü çapını falan ölçüp ultrason çıktısını verdi ve çapaya sevk etti ve çapa 8 ekime gün verdi...bende az önce çapada çalışan 2 profesörün muaynehanesini aradım 2 boyutlu ultrasonla bakıp tanı koyucaklarmış gerekirse amniyosentez yapılıcakmış ve eğer kromozomal bişey çıkarsa çapada bi heyet gebeliğin sonlandırılması için rapor vericekmiş...onlar için o kadar basitki gayet normal bi durummuş gibi anlatıyolar ama kimse benim ruh halimi umursamıyo...

10. 6 Eylül 2010
  11. yamanas

yamanas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    113
    canım inşalaah kötü birşey çıkmaz, benim de bebeğim 22. haftalıkken gitti :KK43: , aynen dediğin gibi hiçbi problem yoktu ikili , üçlü testlerim herşeyim çok normaldi, ayrıntılı usg de beyninde kistler görüldü, amniyosentez yaptırdım hemen ertesi gün. Ve 6000 de bir görülen bi rahatsızlık olan trizomi 18 teşhisi konuldu, mecburen bebeğim alındı . alışması çok zor ama inann sağlıklı bi bebek olsa zaten rahatlıkla doğuma kadar gidiyorlar, eğer bi hastalığı varsa bi şekilde bitecek mecburen, hepimiz sağlıklı bi bebeğe sahip olmak için yola çıkıyoruzz , rabbim hakkında hayırlısını versin, bence eğer imkanın varsa içine sinmediyse ,4 boyutlu ultrasona gir özel bi muaynehanede, zaten sonrası için seni yönlendirirler, ben amniyosentesimi dışarda yaptırdım FISH denen bir yöntemle 2 günde sonuçlar çıkıyor, diğer türlü 2 hafta mecburen bekliyosun

12. 6 Eylül 2010
  13. efsa34

efsa34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    YAMANAS çok geçmiş olsun canım,inşallah en kısa zamanda sağlikli bi bebeğin olur...benim durumum biraz daha zor zaten tüp bebek yöntemiyle hamile kalmıştım ve bu ikinci gebeliğimdi...ilkini 8 haftalıkken kaybettim ve bu kez herşey yolunda gidicek diye beklerken böyle oldu...mesele aldırmaya gelince inancım gereği bunu yapamam ne olucak bilmiyorum ve dua etmekten başka bişey gelmiyo elimden...

14. 6 Eylül 2010
  15. yamanas

yamanas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    113
    inşallah kötü çıkmayacaktır canım, aldırma konusunda ben de senin gibi düşünüyorum bi bebeği sakat olacak diye aldırmak çok yanlışş onu veren Allah yaşamasına müsade eden o biz karışamayız, ama benim durumumda bebeğimin gelişimi durmuştu, ve bu hastalıkta gebelik 24. haftasında bitiyor zatenn :KK43: çok acı şeyler yaşıyorum ama bunlar bi sınav inş. herşey kısa zamanda düzelir ben de sağlıklı bi bebek sahibi olabilirm mafoldumben:Saruboceq:

16. 6 Eylül 2010
  17. efsa34

efsa34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    inan seni anlıyorum ve acını paylaşıyorum...hayati bi durum söz konusu olduğunda yapıcak bişey yok tabi ki kendimizi doktorun eline bırakıcaz ve ne derse yapıcaz ama öyle şeyler okudum ki şu iki günde doktora direnip aldırmayan anneler kendiliğinden kaybolan kistlerle karşılaşmışlar ama kromozomal anomalisi olmayan durumlar bunlar...işin içine öyle bi durum girince herşey değişiyo...

18. 6 Eylül 2010
  19. yamanas

yamanas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    113
    evet dediğin gibi o tür kistler biçok kşi de görülübiliyor ben de başta öyle sanmıştım, korois pleksus kistiydi, ama amniyosentez sonrası kromozo bozukluğu çıktıı ve yaşaması mümkün diildi, daha bir ay bile dolmadıı ama alışmaya alışıyorum