17.03.2010 da sezeryan ile dogum yaptim

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve Zilanur tarafından 11 Nisan 2010 başlatılmıştır.

11 Nisan 2010
    Konu Sahibi : Zilanur
  1. Zilanur

Zilanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar ne zamandir nete girip size yazamiyordum...
    42 haftada oglumu 17.03.2010 saat sabah 08:02 de dünyaya getirdim, 3160 gr dünyaya geldi ve oglumun kafasi yaralarla doluyodu kafasi kemige degdikce ezildi yaralar oldu cok üzüldüm agladim onu o halde görünce ama simdi iyi.....
    yakisikli oglum benim:)
    7 saat dogum sancisi cekdim ve cocugumun basi kemige dayandi dogum kanalina bir türlü gecemedi ve beni acilen sezeryana aldilar, oglum ve benim icin tehlikeli olmusdu, oglum cisini yapmis suyum yesil olmusdu....
    allaha sükßür bebegimde bende iyiyiiz, cok agliyor, günü gününe benzemiyor bir bakiyorum cok iciyor anne sütü yetisdiremiyor mama ek veriyorum bazende ne iciyor nede yiyiyor....

arkadaslar sezeryanda insan ne zaman bir daha iliskiye girebilir???
    sizin karninizda uyusma varmiydi ve ne zaman gecdi...
    4 hafta olacak ve benim karnim daha yeni yeni uyusmasi geciyor ama dikisler iyi agri hissetmiyorum...
    siz spora ne zaman basladiniz.. spor derken evde gymnastik hareketleri
    ben 60 kilo ile hamile kaldim doguma iki gün kala 84 kilo idim (albüm olmusdum) simdi 75 kiloyum ve bu kilolari vermek istiyorum bir an önce:KK43:

siz neler yaptiniz?
    birde sütünüz cogalsin diye ne yiyip iciyorsunuz ben ogluma süt yetisdiremiyorum:KK43:

2. 11 Nisan 2010
  3. gulll

gulll Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    allahım güle güle büyütmeyi nasip etsin inşalllahhhhhh maşallah kuzucuğuna :)))

4. 11 Nisan 2010
  5. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Bol bol meyve suyu, su, açık çay ve bisküvi sütünü çoğaltır canım. Hayırlısıyla büyütürsün inşallah bebeğini canım

6. 12 Nisan 2010
  7. ruj22

ruj22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    386
    Ödül Puanları:
    163
    bol yeşillik artı su inekler ne yer içer bidüşün :))
    eee öyle en çok süt onlarda var nasıl besleniyolar:))
    uyuşma epey bi süre devam ediyo ben 6 ay olucak hala uyuşma hissediyorum kırkın çıkana kadar da ilişkiye girme zaten istesen deolmuyo biraz insanın canı yanıyo gerçi ben gebelikte hiç yapmamaıştım ondan da olabilir
    sporada spor salonunda 3 ay sonra başladım 16 kilo aldım 13 ü gitti kaldı geriye 3 kilo oda zmanla gider kasmıyorum:))

8. 12 Nisan 2010
  9. myline

myline Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sütünün artması için bol bol komposto, yeşillik çiğ olarak, süt ve bol su die biliyorum bende .. çok geçmiş olsun.

10. 12 Nisan 2010
  11. benmeltem

benmeltem kardelen Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım allah analı babalı güle güle büyütmeyi nasıp etsın bende 4 gun önce 3 sezaryenımı yaptım kızım oldu.zayıflamak ıcın bır zamanlar bıtkı çayı içiyordum tadıda çok güzel s.dönmez.com istersen bı arastır baska bırısı tarafından annne sutu artırıcı formul oarak anlattılar.1 elma 1 lımon 1 dal kabuk tarçın 1 tatlı kasıgı tane karabıber 5 6 tane karanfıl 3 lıtre suya butun malzemelerı kabuguyla sapıyla çöpüyle koy kaynadıktan snr yemeklerden önce ve snr 1 bardak iç ben ayda kılo zayıflamıstım yakında anne sutu için denıycem

12. 12 Nisan 2010
  13. Tuyann

Tuyann Varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Hani şu kanal 7 de ılkbal Gürpınar' ın bi programı var şifalı yemekler diye. Orda bitki uzmanı var adını getiremedim aklıma. Geçen gün Rezene çayını önerdi kesinlikle çok arttırıyormuş sütü. Bende gidip aldım hazırladım hemen. 34 haftalık hamileyim bende. Belki bi fikir olur sana. Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin..

14. 12 Nisan 2010
  15. Zilanur

Zilanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende Rezene cayi iciyorum pek fark etmiyorum artmasini..
    bolb ol salat yiyiyorum ve su iciyorum basdan beri ama bana öyle gelyiorki ve öyle sütüm azaliyor cogalicagina:KK43:

kilolar a ah hepimizin derdi bugün yavas yavas gymnastige basladim kollar bacaklar böyle hafifden yaiyorum bakalim ne zamanda ne kadar veririm....

16. 14 Nisan 2010
  17. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    bebeğini güle güle büyüt
    Almanyada yaşiyorsun o halde stilltee lerden al bol bol
    örneğin dm in bio still teesinin çok faydasını gördüm ben
    günde 1 litre içiyordum ilk zamanlar inanılmaz süt yapiyor
    ayrıca hipp'in stillsaftı var ondan tüket bol bol, günde yarım şişe içebilirsin ve oda çok güzel süt yapiyor
    ayrıca karamalz içiyordum ben onu içtiğim an göğüslerimden süt damliyordu
    kiloyu şuan kafana takma,bol süt bol yemekten geçiyor malesef
    öyle sadece su içmeylen süt olmuyor ne yazıkkı
    yiyeceksinki hem bünyen zayıf düşmeyecek hemde yavruna süt olacak
    kilolar sonraki dertler
    ilişki zaten ilk 40 gün hem dinimize göre hemde sağlık açısından yasak
    dr.undan daha detaylı bilgi alabilirsin bu konuda
    sezeryan dikişleride tamamen ileşmesi 3 ayı bulur bu süre içinde kendine çok iyi bak, ağır felan kaldırma, yorulmamaya dikkat et bebeğin uydu zaman sende uyu veya en azından ayaklarını uzat ve dinlen, ev işimiş yemekmiş ütümüş v.s. bunları şimdi düşünme önceliğin bebeğin ve kendi sağlığın olsun gerisi sonra zaten gelir
    bebğeinle ilgili tüm soruları ebene sorabilirsin, zaten eve felanda geliyor ilk zamanlar çok faydasını görürsün