17 ağustos ta17 Ağustos gecesi Adapazarı'nda yaşlı bi teyze,

Konusu 'Alıntı Yazılar' forumundadır ve graf tarafından 17 Ocak 2007 başlatılmıştır.

17 Ocak 2007
    Konu Sahibi : graf
  1. graf

graf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    17 Ağustos gecesi Adapazarı'nda yaşlı bi teyze, gece saat 2 buçukta ana caddedeki apartmanlardan birinin zillerini çalmaya başlamış. Kimse kadına kapıyı açmamış, hatta uyandırdıkları için, camı açan bağırıp çağırmış. Üst katlardan bi adam, "Gecenin bu saatinde ne istiyosun teyze?" diye sormuş. Kadın, "Karnım aç oğlum. Bi parça ekmek var mı?" deyince adam, "Yok, yok. Allah Allah, gecenin bu saatinde ne bu yahu?" demiş. Yatağa döndüğünde karısı, yaşlı kadının aç olduğunu öğrenince, "Keşke verseydik" demiş.
    Teyze zillere basmaya devam etmiş. En üst katta yeni evli bi çift oturuyomuş. Kadının ne istediğini öğrenince kapıyı açıp yukarı çağırmışlar. Evin hanımı, hemen yiyecek bi'şeyler hazırlamış. Kadına eşlik edip beraberce yemişler. Yemek bitince kadıncağız, "İçimde bi huzursuzluk var. Bi an evvel dışarı çıkalım" diye yalvarmaya başlamış. Genç çift, sırf kadını kırmamak için sokağa inmiş. Daha dışarı adım atar atmaz da her yan sallanmaya başlamış. Depremde o kocca apartman yerle bir olmuş.
    O binada oturanlardan sadece yeni evliler ve kocasına, "Keşke yemek verseydik" diyen kadın ölümden kurtulmuş. Onu da 3 gün sonra enkazın altından çıkarmışlar.

Not: Efsaneler gerçek dışı veya gerçek de olabilir lütfen ciddiye almayın ...

2. 17 Ocak 2007
  3. graf

graf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    ürperticii

4. 17 Ocak 2007
  5. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Valla ben inanırım böyle şeylere.

6. 13 Ağustos 2008
  7. EU3

EU3 Guest

bende inanırım yaşayan bilir o anları
    benim babamın arkadaşı taksi şöförü ve 17 ağustosta gceci şöförmüş bir müşterisini eyüp civarında(istanbulda )indirmiş ve mezarlıkların oraya bakınca cüblli sarıklı adamlar ve boyları da çok uzunmuş hepsi kendi mezarlıklarının başında dua ediyorlarmış şimdi adam bakırköyde hala tedeavi görmekte allah işte adamın anlatmasıda sanki ilahi okur gibiydi diyor babam ben inanırım o yüzden böle olaylara kıjlar

8. 13 Ağustos 2008
  9. evra_ni

evra_ni Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    öyle kötü bir devirdeyiz ki hergün haberlerde yardım ettikleri için insanların başlarına gelen felaketleri izliyoruz inanın ne yapacağımı şaşırıyorum gerçektende yardıma ihtiyacı olan birine bile yardım edemiyoruz. 2 ay önce evimin dış kapısı çaldı bende açtım allah tan evde annem ve temizlikçi kadın vardı yaşlı bir teyze abdest almak için su istedi bende evde birileri var diye cola şişesine su koydum götürdüm sonra çıktım o gün akşam haberlerde yaşlı insanların evlerden yardım isteyip daha sonra insanlar kapılarını açınca uyutucu spreyle uyutup arkadan genç olanlar gelip evi soyuyormuş daha sonra organ mafyasını duydum bir tane küçük bebeği kendi evinde organlarını alacaklarmış annesi son anda uyanmış çocuğu kurtarmış allah korusun evin soyulması umrumda değil ama küçük kızım var ona birşey olursa ben ne yaparım sonra yaşlı teyze tekrar geldi allah biliyorya bu sefer korkudan birşey vermedim daha doğrusu kapıyı açmadım ne yapabilirim devir böyle

10. 13 Ağustos 2008
  11. evra_ni

evra_ni Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    öyle kötü bir devirdeyiz ki hergün haberlerde yardım ettikleri için insanların başlarına gelen felaketleri izliyoruz inanın ne yapacağımı şaşırıyorum gerçektende yardıma ihtiyacı olan birine bile yardım edemiyoruz. 2 ay önce evimin dış kapısı çaldı bende açtım allah tan evde annem ve temizlikçi kadın vardı yaşlı bir teyze abdest almak için su istedi bende evde birileri var diye cola şişesine su koydum götürdüm sonra çıktım o gün akşam haberlerde yaşlı insanların evlerden yardım isteyip daha sonra insanlar kapılarını açınca uyutucu spreyle uyutup arkadan genç olanlar gelip evi soyuyormuş daha sonra organ mafyasını duydum bir tane küçük bebeği kendi evinde organlarını alacaklarmış annesi son anda uyanmış çocuğu kurtarmış allah korusun evin soyulması umrumda değil ama küçük kızım var ona birşey olursa ben ne yaparım sonra yaşlı teyze tekrar geldi allah biliyorya bu sefer korkudan birşey vermedim daha doğrusu kapıyı açmadım ne yapabilirim devir böyle insanları bu hale getirdilerÇok üzgünüm çoook

12. 13 Ağustos 2008
  13. ASSKIM

ASSKIM sadece KIZIM için:) Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    bende inanırım arkadaslar yaa.......
    aslında kime yardım edip etmemekte tereddütte kalırıyorum ben yaa......şaşırmış durumdayım yani....