17 günlük bebeğime kaç ml süt yardııım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve paradises tarafından 29 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : paradises
  1. paradises

paradises Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar 17 günlük bebeğim var meme ucu problemimden dolayı sütümü sağip veriyorum..bir öğünde 50 cc süt veriyorum ama yetmiyor..çoğaltsammı..kaçıncı haftadan sonra çoğaltılır..bana yazarmısınıza.s.

2. 29 Temmuz 2009
  3. YENA

YENA Zayıf günler göreceğiz..) Pro Üye

Beğenildi:
    32.533
    Ödül Puanları:
    463
    Bebeğin henüz çok ufak..Bence bir ölçüsü olmamalı..
    ıstedikçe vermelisin..Hem bu sayede süt kanalların uyarıldığı için sütünde artar..

Kesinlikle mamaya başlama derim..her annenin sütü bebeğine yetecek miktardaymış..
    Tabii sık sık sağmalısın..

Bu arada geçmiş olsun..
    Cennet kokulu miniğinide öptüm..

4. 29 Temmuz 2009
  5. ysfmir

ysfmir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    90 ml verebilirsin çoğaltman gerek ilk iki hafta 60 ml iki haftadan sonra 90 ml e çıkarabilirsin canım silikon meme ucuyla denedinmi çocuk emdikçe çıkıyor onunla

6. 30 Temmuz 2009
  7. asiye1985

asiye1985 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım bencede yeterli değildir.ayrıca nacizane tavsiyem pompayla sağacağına silikon göğüs uçlarından al.benim 1 aylıkken sütüm kesildi ve o zamandan beri mama veriyorum.benim göğüslerim çok yara olduğu için doktor sağıp ver dedi.ama sağarak vermekle çocuğun emmesi farklı birşey.sütün gitmesin benim gibi canım.

8. 30 Temmuz 2009
  9. paradises

paradises Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    silikon meme ucuda veriyorum alıyor onunla ama 5 dk emip uyuyor sonra aç kalıp yarım saat sonra tekrar ağlıyor benide uyutmuyor kendinide..biberona sağınca 2 saat uyuyor..napcamı şaşırmış durumdayım..sütüm bir sağımlık anca 50 ml çıkıyor yetmiyor ağlıyor mecbur mama takviyesi yapıyorum.ama bakaç sonrasını merak ediyorum açıkcası...beni emmesse tatları ayırt edip...benim gibi olan varmı yaa

10. 1 Ağustos 2009
  11. gxoxkyxuxzxuxm16

gxoxkyxuxzxuxm16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de seninle aynı durumdayım arkadaşım,benim bebeğim erken doğdu,30 haftalık,hastanede biberona alıştığı için şu an emmek istemiyor,ben de sağıyorum ve mama da veriyorum,benim bebeğim şu an doğması gereken zamana geldi.Hastaneden çıktığında 30cc ile başlamıştık,yavaş yavaş arttırdık,bebeğinin almasına bağlı,fazlalığı çıkarıyor zaten yada emerken diliyle itiyor doyduktan sonra.Sen şimdi 50cc süt veriyorsan 10cc de mama hazırla,daha sonra onu ver,içerse az az arttırırsın mamayı,ben öyle yaptım.