17 haftalik hamişler bebek hareketleri nasil gidiyor hissedenler paylaşirmisiniz

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve chatlak_4180 tarafından 14 Eylül 2008 başlatılmıştır.

14 Eylül 2008
    Konu Sahibi : chatlak_4180
  1. chatlak_4180

chatlak_4180 serap Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Canlarım bebek hareketlerini nasıl hissediyorsunuz..sizde paylaşırmısınız benim içime kelebek girmiş gibi sanki karnım seyiriyo gözümden yaş gelcek gibi oluyo sizlerin nasıl arkadaslar Allahım herkese hissetmeyi nasip etsin inş Allah bebeklerimize saglık versin...:CüvCüv:

2. 14 Eylül 2008
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    ben henüz hissedemiyorum:CüvCüv:

4. 14 Eylül 2008
  5. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    ben de 17 haftalık hamileyim ama şubat annesiyim, sen de mi yanlışlık var ben de mi?

neyse ben öyle kelebek kıpırtısı falan yaşamadım, 14. haftamda başladı benim kıpırtılar, seyirme şeklinde pıt pıt atıyordu, yine aynı şeyleri yaşıyorum, tabii 17. haftamda iyice hissettim, bakalım 20. haftaya kjjadar elimle de hissedebilecekmiyim minnoşumu..

6. 14 Eylül 2008
  7. misslinguist

misslinguist Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya arkadaşlar doktorlar 20. haftadan önce hissedilenin bebek hareketi olmadığını söylüyolar,ben 18. haftadayım daha hiçbişey hissetmiyorum

8. 15 Eylül 2008
  9. chatlak_4180

chatlak_4180 serap Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben çarşamba günü 17 haftalık olucam o yüzden 17 haftalık yazdım normal doğum yaparsam mart annesi olucam ama sezeryan yaparsam subat dedi doktorum sezeryan yaparsam subat sonu bebegim dünyaya gelicek Allahın izniylee...valla yanlışlık var mı bilmiyoum ama benim üçüncü doktorum üç doktorumda aynı seyi söyledi....yerimseniben

10. 16 Eylül 2008
  11. Siblrya

Siblrya Don´t worry, be happy Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ben 16.haftadayim birsey hissetmiyorum arada sirada kipirdilar var ama doktorum 20. haftadan önce hissettiklerimin bebek kipirdilari olmadigini söyledi :KK46:

Dört gözle bekliyorum bebisimin beni sabahlara kadar uyutmamasini hergün benim icin daha güzel birgün olucak ve hergün daha güzel seyler yasayacagim ayy heycanlandimmm :CüvCüv:

12. 16 Eylül 2008
  13. chatlak_4180

chatlak_4180 serap Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    17. Hafta Anne Karnında Bebek Gelişimi

İştahınız gittikçe düzelmektedir. Düşük korkusu oldukça azalmış , doğum ise bir hayli uzaktadır. Yükünüz henüz ağır değildir,hareketleriniz çok kısıtlanmamıştır.Yavaş yavaş hareketlerini dinleyerek çocuğunuzla kabaca bir iletişim kurabilirsiniz. gebelik büyüdükçe elini karnınıza koyarak çocuk hareketlerini eşiniz de hissedebilir.

Eklemlerde gevşeme artarak devam etmektedir. Yataktan önce oturup sonra el ve kollarınızın yardımıyla ayağa kalkınız. Dengesiz ve ağır yükler taşımayınız. Yerden bir şey alırken belden eğilmeden diz çökerek alınız. Raflardan iki elinizle ulaşamadığınız yüksekliklerdeki eşyalara uzanmaya (özellikle tek elle) çalışmayınız.

Bebeğin cilt altı yağ depoları bu gebelik haftasından itibaren hızla artmaya başlar. bebek ve plasenta bu haftada yaklaşık aynı boyutlardadır. Bebeğin emme, yutma ve göz kırpma refleksleri de bu gebelik haftalarında ortaya çıkar. Bebeğin kemiklerinde kalsiyum depolama işlemi hızlanır. Parmağını emebilir.Bu haftada bebeğin minicik kalbi günde 30 lt (1.5 kova dolusu kadar) kan pompalar.Bu hafta sonunda boy 18 cm, ağırlık 150 gr’dır.

Dem34 bunu beğendi.
  14. 28 Eylül 2008
  15. izmirlimmm

izmirlimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde 17.hafta bitiyor hiç birşey hissetmiyorum kızlar doktorum 20 haftada hissetmeye başlarsın dedi bende sabırsızlıkla hissetmek istiyorum

16. 2 Ekim 2008
  17. gxuxlen yxuxz

gxuxlen yxuxz evimizin uğur böceği Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde 17 ama yarın 18egirecez inş:nazar: valla benimki acaip yaramaz kuduruyo içerde hele bide konuşursak onunla allaaaaah şımarıyoda şımarıyokaydirigubbakcemile2 boşverin dokdorları onu taşıyan hisseden sizsiniz onlar değil benim ikinci bebeğim ilkinde(oğlum)bu kadar kıpırdamazdı ama bu(kız) şimdiden kıpırdakhihoyyyt

18. 2 Ekim 2008
  19. xnazanx

xnazanx ogullarina asikkkkkkkkk Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben 19. haftama giricem suanda 16. haftada hissetmeye basladim, nasil 20 haftadan once hissedilmezmis bal gibide hissediliyo, ikinci bebekse daha cabuk hissediliyo, benim ikinci tecrubeliyim yani:) en azindan kuzumun kipirtisini anlayacak kadar, pit pit vuruyo benimkibazen ayaklariyla vuruyor kasiklarima dogru bazende gobek deligime dogru vuruyo elleriyle:) bilgisayarin basina gectigim zaman mutluka vuruyo nedendir cozemedim daha:))