18.04 Cuma Günü Liposuction yaptırıyorum....

Konusu 'Vücut Estetiği' forumundadır ve damllaa tarafından 16 Nisan 2008 başlatılmıştır.

16 Nisan 2008
    Konu Sahibi : damllaa
  1. damllaa

damllaa mutlu... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar,cuma günü karın bölgemden liposuction ameliyatı olacağım,ameliyat konusunda biraz kaygılıyım,aranızda daha önce liposuction yaptıran var mı?Doktorumun söylediğine göre hiç ağrı sızı çekmeyecekmişim,bu dogru mu acaba?Bilgi verirseniz sevinirim.Sevgiler...

2. 19 Nisan 2008
  3. damllaa

damllaa mutlu... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım benim teşekkür ederim bilgilendirdigim için,çok sağol.Sana da büyük geçmiş olsun,ameliyatımı oldum,bugun ilk günüm ama buna ragmen hiç agrı çekmedim,çekmiyorum,ben se simitlerimi ve karnımdaki yağları aldırdım,şu an için tek sıkıntım oturup,kalkarken biraz sızı hissetmem,daha kötü ağrılar,hatta bir felaket bekliyordum fakat çok şükür öyle sorunlar çıkmadı ortaya,doktorumun söyledigine göre diet ve sporla daha da sıkı bir vücuda sahip olacagım inşallah...Umarım geriye kalan şikayetlerin de en kısa sürede geçer,tekrar geçmiş olsun,çok öpüyorum...sevgiler...

4. 19 Nisan 2008
  5. sebosebo

sebosebo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    geçmiş olsunn.damla ve bette doktorlarınız kim di?

6. 19 Nisan 2008
  7. damllaa

damllaa mutlu... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Sagol şebocum, benim doktorum Buğra Çöllü...

8. 16 Aralık 2008
  9. referans

referans DÖF (Düzeltici Faaliyet) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar sonuçlar ne oldu biraz bilgi veririmisiniz bunca zaman sonra neler oldu.

10. 16 Aralık 2008
  11. daylight

daylight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    sevgili referans yani üyesin6.takıma da yazmışsın ve anlaşılan temel sorunun kilo diger topicleri de gez gör araştır ;ama burada çerden çöpten tedaviler pek ragbet görür medikal(masraflı) çözümler pek talep görmez bilgin olsun

12. 19 Aralık 2008
  13. sensiii

sensiii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    smart lipo diye bir cihaz var..liposacşin olmanıza gerek yok..morluk yok acı yok..şişlik yok..daha güzeli korse yok..sonucu beklemeniz için zamana gerek yok..ve narkoz yok...daha önce bana bunu söleyen olsaydı hayal yada yalan derdim..ama bu tam olarak bir gerçek..45 dak kalıyosunuz ve evinize yada işinize dönüyosunuz..bu yöntemi klasik lipo yaptırmak isteyenler için yazıyorum..mutlaka smart lipo olun...normal lipo gibi canınız yanmayacak ve hemen incelmiş çıkacaksınız...üstelikte derinizde hiçbir esneme ve gevşeklik olmadan..arkadaşlar smart lipoyu araştırın..benim kız arkadaşım yaptırdı ve şok olduk...bende yanlarıma yaptırıcam yeniyıldan hemen sonra...sizinle bunu paylaşmak istedim..umarım faydam olur..saglıcakla kalın..

14. 19 Aralık 2008
  15. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    ameliyat olan arkadaşlar ağrı yok falan demişler (en azından dayanılmayacak şekilde ) ama daha önce estetik ameliyat sonrası dayanılmaz ağrıların çekildiği bir sürü tv programı izledim.maşallah az bağırmadıkları gibi bin pişman oluorlardı.pek çok kişinin yaptırdığı bu ameliyatı nette izledim. açıkçası iyi cesaret diyorum. ben her tarafım löplöp et olsada yaptıramazdım sanırım. ve daha önce lipsctn ameliyatından sonra oluşan komplikasyonlar sonucu hayatını kaybedenler bile olduğunu bildiim sürece yaptırmam . üstelik dikkat edilmezse 5-6 ay içinde herşey eskisi gibi olma durumuda var. lipidlerin artmayacağının bi garantisi verimiyor değil mi?.onun yerine spor ve beslenmeylede az çok şekil alabilirsiniz. bilemiyorum ama artıları ve eksileri iyi düşünülmeli. acı çekmeye değecek mi?

ve de yaptıran arkadaşlar son durumunuz nedir acaba? pişmanmısınız? yine olsa yaptırıırım mı diyorsunuz????

16. 20 Aralık 2008
  17. yağ aldırıp hala spor yapıcaz öyle olucak diyorsunuz o zaman aldırmanın ne anlamı var ki..zaten spor ve diyetle sıkılaşıp zayıflanır belli bir sürede..ben yağ aldırıp kanından olan ve suratı bir yılda 10yıl yaşlanan birini tanıyorum ve bin pişman yağ aldırdıgı için..vücuda zararı çok oluyormuş yani..

18. 15 Ocak 2009
  19. aysemelissa

aysemelissa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    olmuyor işte öyle.

doğuştan yağ hücre sayımız sabittir, yedikçe onlar artmaz ama genişler. mesela birinin poposunda 10 taneyse diğerinin 30 tanedir. dolayısıyla birinin poposu küçücükken, diğerininki büyüktür. aynı kiloda da olsalar, aynı şeyleri de yeseler, spor da yapsalar hücre sayısı çok olan hep daha yağlıdır. sporla hücre sayını azaltamazsın. sadece yağ hücerelerini küçültebilirsin ama sayısı aynı kaldığından her yerin zayıflar bi orası aynı kalır. hücre sayısını ancak liposuctionla azaltabilirsin. hüp diye emer, oradaki hücre sayısını normale indirir. dolayısıyla bu bölgelerde ilerleyen zamanlarda arsız gibi yesen de eskisi gibi yağlanma olmaz.

liposuction ve spor hiç bir zaman birbirlerine alternatif değillerdir. liposuction yağ hücre sayısını azaltır, spor ise hücreleri küçültür. yiyince gene büyür tabi. o yüzden sizin ihtiyacınızın hangisi olduğuna iyi karar verin. spor yaparak kilo verirsiniz, ama liposuction kilo vermeye deil, belli bölgelerdeki yağ hücrelerinin sayısını azaltmaya yarar.

smartlipo denen yöntemi ise halen araştırıyorum. sanırım smart lipo hücre sayısını azaltmıyor, içieriğini küçültüyor. hücre zarını delerek yağı dışarıya akıtıyor, ama o akıtılan yağ nereye gidiyor orası mechul :) gene liposuctionla alınıyor :)