18 aylık bebeğimi kreşe verdim ve bana küstü :(((

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve EYMEN26 tarafından 11 Şubat 2010 başlatılmıştır.

11 Şubat 2010
    Konu Sahibi : EYMEN26
  1. EYMEN26

EYMEN26 Küçük erkekim.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Selam arkadaşlar 18 aylık oğlumu kreşe vermek zorunda kaldım.3 gün oldu başlayalı.Ordada sürekli ağlıyor,yemiyor içmiyor.Ama alışmak zorunda alternatifim yok.Ve bana çok feci bir şekilde küstü senağlama Bana kesinlikle gelmiyor, gelmediği gibi dokundurtmuyor bile.Babasına ise tam tersi kucağından inmiyor,odadan dışarı bile çıkarmıyor. Geceleri sık sık ağlayarak uyanıyor ve uyanıp ağlarken bile benim kucağıma gelmiyor,eliyle itiyor beni ve ağlayarak babasını istiyor.Yabancıymışım gibi davranıyor.Öyle zoruma gidiyorki ağlayarak yazıyorum bunları size.Çalışan annelere Allahım kolaylık versin çok zorrr senağlama

2. 11 Şubat 2010
  3. Dr.JldBycn

Dr.JldBycn Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hakikaten çok zor. Sizi hepinmiz anlıyoruz. Öocuk belki unutacak ama biz bu tip şeyleri ne yazık ki unutamiyoruz. Başka şansınız yoksa hiç taviz vermeden kreşe yollamaya devam edin bence. Ama okula siz değilde eşiniz de bıraksın. Bir de bırakıp giderken siz üzülüp tedirgin olduğunuzu asla belli etmeyin, güler yüzlü olup sanki herşey olağanmış gibi davranıp rahat olursanız eninde sonunda alışıyorlar. Ben de oğlumu 20 aylık yollamıştım. aslında küçük yaşta daha çabuk alışıyorlar, biraz büyüyünce daha zor oluyor bence. Size bol sabır diliyorum.:teselli:

4. 11 Şubat 2010
  5. EYMEN26

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sağol arkadaşım, yaşayan biliyor işte dimi, çok zor gerçekten:nazar:.Kreşe babası getirip götürüyor ben dayanamıyorum diye.O yüzdenmi acaba babanın üstüne düştü,banada o yüzdenmi kızgın bilmiyorum ki çok karışık aklım:uhm:.Bebek deyip geçilecek bir durumda değil aksine aslında herşeyi öyle güzel anlıyorlarki.Zaman ne gösterecek bakalım.Burdan sizinle paylaşırım.

Canım oğluşum...

Ekli Dosyalar:

• $mm.jpg
      $mm.jpg
      Dosya Boyutu:
      11,8 KB
      Görüntüleme:
      256
  6. 12 Şubat 2010
  7. EYMEN26

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Oğlumun huysuzluğu ve bana kırgınlığı devam ediyor, üstelik dün ve bugün sabahları ağlayarak evden çıkmak istiyor.Montunu,çantasını gösterip attaa diyor.Anlıyor kreşe gideceğini ve sanki ne olacaksa olsun bir an önce gideyim şu evden dercesine gitmek istiyor.Gitmek istemesi kreşi sevdiğinden değil peki ya neden diyorum kendime... Gerçi az önce eşim kreşe oğlumu gizlice izlemeye gitti.Uykudan uyanmış, ağlamıyormuş, öğretmeni üstünü giydirmiş.Diğer arkadaşları uyku saatine geçtiği için öğretmeni arkadaşlarına uyku hazırlığı yaparken ağlamadan öğrtemenini izlemiş ve beklemiş.Sonra arkadaşları yatınca oğlum ve öğretmeni yemekhaneye inmişler.Ordada bu gün ilk defa masaya kendi oturmuş ve öğretmeninin yemeğini getirmesini beklemiş ağlamadan.Sonrada öğretmeni yemeğini yedirmeye başlamış ve oğlumda yemiş.Öyle mutlu oldumki alışmaya ve kabullenmeye başlamış küçük erkeğim.Yinede 1-2 hafta daha bu küslük,ağlama,sinir nöbetlerini yaşayacağız galiba.Uyku nedir unuttuk kerşe başladığından beri.Ağlıyor sürekli uykusundan uyanıp ve ne yaparsak yapalım susmuyor.Sanki hastaymışda ağrıyan bir yeri varmış gibi.Allahım yardımcımız olsunda bu süreci çabuk atlatalım.Offf arkadaşlar gerçekten bizimkisi çekilecek çile değil.Oğlumu böyle ağlarken görünce, kayınvalidemden de, annemden de nefret ediyorum. Gelip oğluma bakmadıkları için,bize bunları yaşattıkları için.Bazende kendimden ediyorum çalışmak zorunda olduğum için.Gerçi şimdi olmasa 2-3 yaşında yaşayacaktık bu kreş tantanasını ama daha çok küçük çok.....

Son düzenleme: 12 Şubat 2010
  8. 12 Şubat 2010
  9. Zehranur

Zehranur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    84
    Ödül Puanları:
    113
    18 aylik daha konusmasini bile bilmeyen ufacik bir cocuk,daha sizi yeni yeni tanidi simdi yabanci insanlarla tanismak zorunda.Birde kendinizi onun yerine koyun ne kadar zordur.Dayanirsaniz alisacaktir belkide unutacaktir daha kücük .3 yas sinirinin verilmesi cocugun idraginin daha kuvvetlendigi icin daha sosyallesmeye adim atma cagina yalniz anneden babadan ayrilacak hale geldigi icindir.Daha kücük fakat siz calismak zorundasiniz mecbursunuz, bu alisma dönemini atlaticaksiniz iki tarafta üzülecek fakat sonra alisilir.Üzülmeyin Allah c.c yardimciniz olsun...

10. 12 Şubat 2010
  11. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    allah yrd olsun cnm hakkaten çok zor
    keşke annen ve kayınvaliden dönüşümlü baksalardı

12. 12 Şubat 2010
  13. CANLARIIM

CANLARIIM Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bakk canım şimdi benim yazdıklarım seni rahatlatacaktır...ben arık çalışmam diye işi gücü bırakan sadece bebeğine kendini adamayı düşünen bir anneydim ama sıkıldım hem sıkıldım hem çocuk ta çok sıkıldı ben kızımı 17 aylık verdim kreşe...annemde yakınımda...orda oyunlar oynatılıyor uyku saati yemek saati düzenli diye...annem baksa benim gibi yapacak evin işlerine bakacak arada ilgilenecek..ben işe başlamaya karar verdiğim an baktım çocuk çok bağımlı bana arada komşuya bıraktım gittim anneme bıraktım gittim bunlar en fazla 1-1.5 saat gibi
    sonra kreşe 1 saat 2 saat yarım gün derken tam güne çevirdik alıştı bende yemek yemezdi orda yedi kilo aldı bayağı gelişti...Kreşimiz in sahibi de doktora yapmış bu konuda dedi ki erken gelseler kendi evleri s anıyorlar benimsiyorlar 6 aylık gelen bebeğini gösterdi baktım oda18 aylık olmuş ama benim kızımda daha gelişkin daha gözü açık...ilk zamanlar bizde biraz zorlandık mesela hafta sonu kreşin önünden geçerek çocuk parkına gidiyorduk kreşin tabelasını görür görmez ağlamay başlıyordu...bende bir ara üzüldüm sonra akşam olunca akşamalrı bende yılgınlık oluyordu yarınsabah nasıl bırakacağım işie gideceğim diye üzülüyordum ama geçti o günler ....kızım şimdi 4 yaşında kendi giyinir tokalarını getirir hadi geç kaldım saçımı topla der okula gitmezsem doktor olamam diyor....çok memnunum şimdii.. siz de atlatacaksınız merak etmeyin bir zaman sonra size giydirtmeyecek üstünü başını orda öyle alışıyorlar çünkü size kuşlar gibi bıcır bııcır hiç durmadan öğrendiği şarkıları söylecek hadi gülün şimdi içiniz rahat olsun. opuyorumnanaktan kaydirigubbakcemile3

Son düzenleme: 12 Şubat 2010
  14. 12 Şubat 2010
  15. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım nasıl olduki başlama süreci?yani bu bir düzenlemeyle yapılıyor,bence bebeğin açısından uygun bir yer olmamış verdiğin yer.Bende oğlumu verdim 22 aylık henüz çalışmıyorum gerçi ama beni ve oğlumu okulun psikolğu çok iyi yönlendirdi.Bu açıdan bu süreci daha kolay aştık,biz yapışık ikiz gibi gezdik doğduğundan beri,ne yaparsak beraber yaptık ilk hedefim oğlumun mutluluğuydu ve bunlar benim yanlış şekilde davranmama neden oldu.Neyse şimdi iyi bir okulda iyi uzmanların elinde herşey güllük gülüstanlık devam ediyor.Çalışmak zorundasın ve iyi yapıyorsun,sakın bunun vijdan azabını çekme ,bakıcı yerine kreş iyi fikir çünkü kurum denetlene biliyor.Bizde mesela her odada kamera var.ılk başladığında bir süre sende onunla gitmeliydin bu bir ay bile olabilir,aynı zamanda bizde şöyle bir uygulama var bir öğretmenin tek işi oğlumla ilgilenmek orada onun güvene bileceği birisi olmalı okula alışana kadar gruba girene kadar öğretmeni sadece Taylan la ilgilendi tabi bende oralardaydım ne zaman istese beni gelip gördü.Ben yuvayla ilgili sorun olduğunu düşünüyorum keşke vermeden önce araştırsaydın.

16. 12 Şubat 2010
  17. EYMEN26

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Dayanmak zorundayım çünkü başka çarem yok. Amin canım Allah hepimizin yardımcısı olsun... Sağol desteğin için:1hug:

Amin canım sağol:1hug:KK70:oğduğunda öyle demiştik güya ama yamuk yaptılar. Bu zamana kadar annem bakıyordu, kayınvaliden gelsin dedi kayınvalidemde ben gelmem dedi çıktı. Annemde yoruldum ben deyip kaçtı.Annem güya 2 yaşına kadar bakacaktı ama çekti gitti.Öylece kala kaldım.Ama yazdım bunları çok kızıyorum ikisinede

İçime nasıl su serptin arkadaşım bilemezsin. Çok sağol desteğin için.Sabırla bugünleri atlatıcaz inşallah:1hug:

Canım kreşten yana bir sıkıntı yok, istediğimiz an gidip bakabiliyoruz.İster gözükmeden yerinde, isterse müdürün odasındaki televizyondan.Çok kez gittik apansız ve problem görmedik, memnun kaldık. Müdürümüz master yapmış bir pedagog. İlk gün yanındaydık babasıda bende ama öğretmenine gitmedi ve kucağımdan inmedi hiç, ortamada alışmadı hep ağladı. 2.gün yarım gün gönderdim ben televizyondan izledim.O ağladıkça ağladım bende. 3 gün ise kendisi tam gün gitmek zorundaydı çünkü izin alamadım iş yerimden.Müdürümüz 1-2 hafta sürebileceğini söyledi. Daha önce annesini emen 1 bebek gelmiş oğlum yaşlarında. Yememiş içmemiş ve 2 hafta ağlamış.Bu iki hafta boyunca gördüğü kadının memesine yapışmış.O bile alıştı oğlunda alışacak dedi.Zaten bugün yemekde yemiş, ağlamamışda.İnşallah haftaya daha çok alışmış olur. Sağol ilgin için:1hug:

18. 12 Şubat 2010
  19. CANLARIIM

CANLARIIM Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yook canım sakın üzülme orda eğitim alıyor her gün değişik yemekler yiyorlar arkadaş ortamında sosyallaşiyorlar...bazen bende şöyle düşünüyordum o beni huzur evine bırakınca alışıp alışmadığıma bakacak mı diye kendi kendime gülüyorum bazen... :KK46: zemuszemus kaydirigubbakcemile3