18 nisan, bir yılda neler değişti?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve umutluperi tarafından 18 Nisan 2010 başlatılmıştır.

18 Nisan 2010
    Konu Sahibi : umutluperi
  1. umutluperi

umutluperi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Geçen sene bugün evlendim ben. Bu yılsa boşanmak üzereyim. Beni deli gibi sevdiğini söyleyen adam nişnaımızdan sonra o kadar çok değişti ki. ben evlilik öncesi her çiftte bu tarz sorunlar oluyor evlenince değişir diye düşündüm. ama hiç bir şey değişmedi. ailesinin beni sevdiğini zannnetmiştim ama hiç istememişler beni. sevmek birini olduğu gibi kabullenmek demektir. hatasıyla sevabıyla günahıyla. sevmek demek karşındakini değiştirmek demek değildir. ailesinin doldurduğunu hiç farketmedim. ayrıldıktan sonra dank etti. hiç birinin yüzüne tek kötü kelime etmedim. 2 ay evli kalabildik. düünün evliliğin 1o ayı ayrı. ben artık evli demiyorm kendime. sadece nikahlıyım. her yerde karşıma çıkıyor bu nikah olayıda. şu an çalışmıyorum. gidiyorum iş görüşmesine. mecburen cvde evli olduğumu belirtiyorum. bu sefer eşin ne iş yapıyor, nereli, beaber çalışmayı düşünmüyor musunuz v.s v.s bir bakmışım bütün özel hayatımı anlatıvermişim. evliliğimde bana bir gün yüzü göstermeyen kocamı ise hala deli gibi seviyorum. ne evliliğine ne karısına sahip çıkamayan o adamı seviyorum ben. içimde bir ses bu işin bitmediğini, bitmeyeceğini söylüyor. çevremdeki herkes sen evdiğin için devam etsin istiyorsun ondan böyle hissediyorsun diyorlar. bana bir gün yüzü göstermedi ki neden devam etsin isteyeyim. içimde bu tarifsiz duyguyu ancak benimle aynı durumu yaşayanlar anlayabilir. ben aylardır hiç bir şey yapmadan bekliyorum. eşim ailesiyle beraber çalıştığı için onları karşısına almıyor. doğu kültürüyle yetişmesi ve ailesinin imkanları yüzünden bir şey yapmıyor. anlayacağınız o da bende derin sessizlklere gömülmüş durumdayız. benimle aynı durumu yaşayan, atlatan ya da boşanıp tekrar evlenen var mı? bana tavsiyede bulunabilecek birilerine ihtiyacım var. çok zor günler geçirdim. Allah' a şükür ilk zamana göre çok iyiyim. ama dediğim gibi tavsiye verebilecek birileri olursa çok memnun olurum.

2. 18 Nisan 2010
  3. carbonxxx

carbonxxx SatanistKesenPsikopatCat Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    ya off bu aileler neden hep böyle anlamıyorum ben... sana ne diyorlar ki bu kadar çabuk ayrıldınız biraz detay verirmisin? eşin arayıp sormuyormu seni??

4. 18 Nisan 2010
  5. minikprenses

minikprenses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    umutlu peri...canımmmmmmmmmmmmmmmmm
    canım diyorum çünki bu derece kaderimiz bir olabilir...yazdığın her cümlenin aynısını yaşadım ve aynı durumdayım...dertortağım olurmusun???

6. 18 Nisan 2010
  7. Akasia

Akasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    554
    Ödül Puanları:
    238
    allah yardimciniz olsun cok uzuldum:teselli:

8. 18 Nisan 2010
  9. hurrem

hurrem iyilik güzellik Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    peki on aydır eşiniz hiç arayıp sormuyor mu?
    görüşmüyorsanız neden boşanma davası falan açılmadı?
    üzücü bir durum gerçekten ama daha da üzücüsü bu adamı hala seviyor olmanız.

10. 18 Nisan 2010
  11. ven_har

ven_har Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    ne kötü ya çok üzüldüm.ALLAH yardımınız olsun.aileler birleştirmek için yapıcı olmak için uğraşmalı ya.

12. 18 Nisan 2010
  13. burcu_brc

burcu_brc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Allah çektiğin üzüntülerin karşılığını daha büyük mutluluklar olarak geri sunsun sana canım. Maalesef erkek aileleri böyle bencil oluyorlar, ben de daha önce konu açmıştım eşimin ailesinin evliliğimize verdiği zararlarla ilgili. Seni çok iyi anlayabiliyorum ama canım sakın kafanı çok fazla yorma çünkü ben ölümün eşiğinden döndüm aynı şeyleri yaşamanı hiç istemem. Allah yar ve yardımcın olsun tatlım.

14. 18 Nisan 2010
  15. umutluperi

umutluperi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar evden ayrıldığımın ilk iki haftası arayıp sordu eşim. hatta beni ikna da etti. beni ne zaman almaya geliyorsun dedim. babam cumaya gelir alır dedi. babasından habersiz beni yani nikahlı karısını gelip alamadı. sonra ailesi benim boşanma davası açmamı istedi. adli tatil olduğu için dava yılbaşından sonraya kaldı. o arada eşimle görüştüm. mesaj ama arayıp konuşma değil. sesimi duymaya dayanacak hali yok çünkü. bir ara barışaca gibi olduk. görümcem telefonunda benim gönderdiğim mesajları okumuş. annesi aradı annemi. benim gelinim olmaaz o filan dedi. o gün görüşecektik biz işte. eşim bir daha yoldan geri döndü kendi ailesini kontrol etmek için. ertesi gün telefon no sunu değiştirmiş filan. bu olaydan sonrada aylar geçti. birebir en son mesajlaşalı da 4 ayı geçiyor. her neyse davamızın olacağı gün hakim gelmedi. dava ertelendi. önümüzdeki ay olacak işte. ben baştan tazminat filan istemmiştim şimdi istemeye karar verdim. ailesi direkt beni ya da ailemi aramıyor. arada bir tanıdık onunla haber yolluyorlar. muhatap alınmıyorum anlatabiliyor muyu? bu yüzden tepemi attırdılar. tazminat istemeye karar verdim. eşimide mart ayında gördüm. yüzüne bir mahcupiyet oturmuş anlatamam. eşim beni gerçekten seviyor ama bu nasıl bir şeyse pısırık. o da büyük ihtimal ailesinn imkanlarından vazgeçemediği için. bizde aileler hiç yapıcı olmadı. karşı taraftan bir adım gelse ben ailemi bir şekilde ikna ederdim. ama eşimin ailesinden hiç olumlu bir adım gelmedi. çeyzimi toplayıp göndereceklerini haber veriyorlar, eşim babasını aramamı istiyor. düşünebiliyor musunuz o dururken ben nasıl arayayım. tabi bu olaylar en başta olanlar. şimdi tazminatı vermek istemiyorlar. hatat tehdit ediyorlarmış. birebir bana yapılan bir tehdit yok. öyle olsa suç duyurusunda bulunurdum. şimdi aval aval bekliyorum. aylardır beni arayıp sormayan adamın nesini seviyorum inanın bilmiyorum. sevmeyi bırakın onun haline çok ta üzülüyorum. başkası olsa ne hal varsa görsün der.

16. 18 Nisan 2010
  17. hurrem

hurrem iyilik güzellik Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    aman bırak kendin de söylemişsin işte pısırık şey!!
    sinir oldum okurken
    oğulları sanki bulunmaz hint kumaşı mıymış? :umursamaz:
    al canım sen tazminatını nafakanı al çatır çatır da ye helal olsun ne diyim!

18. 18 Nisan 2010
  19. edanaz

edanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Canım yaşın kaç?