19 haftalık hamileler bir bakın lütfen

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve lalezar_bilgin tarafından 2 Eylül 2008 başlatılmıştır.

2 Eylül 2008
    Konu Sahibi : lalezar_bilgin
  1. lalezar_bilgin

lalezar_bilgin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar arkadaşlar ben yarın 20. haftama giriyorum kızın olacak inşallah ben iki gündür oruç tutyorum henüz bir sıkıntım yok haftaya kontrole gidicem bebeğimin hareketleri pek yok yani varda sanki kuvvetsiz gibi aranızda benim gibi olan varmı hareketleri nasıl hissediyosunuz bende karnımın altlarında gaz gibi ağrılar oluyo sizdede varmı beni bilgilendirirseniz sevinirim a.s.

sevda0601 bunu beğendi.
  2. 2 Eylül 2008
  3. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    16 haftalık hamileyim
    ancak tüp bebek tedavisi ile hamileyim ve oruç tutamıyorum
    belki tutardım ama endişelerim olduğu için tutmadım,
    gaz gibi hissettiğin kısa süreli 10-20 saniyelik hareketler bebek hareketleri olmalı
    çünkü henüz bebeğin vurma hareketini hissetmeyebilirsin ama dönme hareketini hissetmen gerekiyor,
    hayırlı gebelikler diliyorum,Allah tamamına erdirsin hepimizi İnşallah

sevda0601 bunu beğendi.
  4. 2 Eylül 2008
  5. aylin01

aylin01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende 19. haftanın içindeyim 20ye gircem bugünn yarın bende dün oruç tuttum biraz zorlandım ama allah kuvvet veriyo bazen benim kızımda hareketsizleşiyo ama yemeklerden sonra hareket başlıyo bende ağrı pek yok ama kıpırdadığında falan uykudan bile uyanıyorum bu arada sağlıkla kucağına alırsın işallah kızını sıkma canını normaldir herhal

sevda0601 bunu beğendi.
  6. 2 Eylül 2008
  7. berin26

berin26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    lalezar allah kabul etsin tatlım orucunu ama kendini zorlama sakın .senle haftamız aynı ben biraz önce geldim doktordan sürekli kasıklarımda ağrı hissetmeye başladım 2 gündür onun için gittim bende bebeğin harketlerini 1 gün hissediyorum 2 gün hissetmiyorum doktor normal olduğunu söyledi bu haftalarda bu şekilde oluyomuş.yerleri geniş olduğu için her hareket bize ulaşmıyomuş

8. 2 Eylül 2008
  9. Nergis26

Nergis26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3.271
    Ödül Puanları:
    163
    ben tutmuorum susuz kalma fikrine bile dayanamıorum kısmetse seneye 3 aylarda tamamlıcam eksiklerimi, şimdi bebişime kıyamam yazık ben dayanırım ama ona bişey olursa kendimi hiç affetmem

10. 2 Eylül 2008
  11. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    pess doğrusu hamile hamile nasil oruç tutuyosunuzz ben dayanamam valla helel olsun tutanlara bütün gün aç susuz nasil duruyosunuz hele susuzz bebeğe yazik valla.

sevda0601 bunu beğendi.
  12. 2 Eylül 2008
  13. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    kızlar biliyorsunuz değilmi susuzluk bebeğinde susuz kalmasına neden oluyor ..bebeklerinizi tehlikeye atmayın..dinimizde zorlama yok doğumdan sonra kaza yapın..

14. 2 Eylül 2008
  15. nilocan

nilocan Efe nin Annesi (Nilay) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allah bebeğini sağlıklı bi şekilde kucağına almayı nasip etsin ancak niçin oruç tuttuğunuzu anlamıyorum, şuan bebeğinizin sizin yiyeceklerinize en azından içtiğiniz suya ne kadar ihtiyacı var, bebeğin amniyon sıvısı 3 saatte bir kendiliğinden yenileniyormuş eğer siz oruç tutarsanız bu su nasıl kendini yenilesin, arkadaşlar bebişlerimizi düşünelim sonra oruçlarımızı kaza ederiz

16. 2 Eylül 2008
  17. yaren76

yaren76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bende önceden 2 düşük yaşadım biri 5 aylık karnımda öldü. şimdi tekrar gebeyim fakat oruç tutmuyorum bebeğin sağlıklı olması için ayrıca pıhtılaşma önleyici iğne kullanıyorum. nette de araştırma yaptım bu konuyla alakalı belki sizinde dikkatinizi çeker:

Bebek için görülen en büyük tehlike, onların ileride nörolojik ve psikolojik gelişimlerini olumsuz yönde etkileyebilecek ketonların oruç sırasında kanda artışıdır. Ketonlar şekerin hücrelerin kullanımı için ortamda olmadığı durumlarda depolanmış yağların yakılması sonucu açığa çıkarlar. Örneğin uzun süren açlıklarda vücudun şeker deposu çabuk tükenir ve hücrelerin enerji gereksinimi için yağlar yakılır. Bunun sonucunda hem anneye hem de bebeğe zaralı olabilecek ketonlar yağ yakılması sonucu açığa çıkarlar. Kontrol edilemeyen diyabette de aynı durum söz konusudur.

Oruç tutarken bir diğer potansiyel sorun vücudun sıvısız kalmasıdır (dehidrasyon). Gebelerde damarlarda dönen kan ve sıvı miktarı çok artar. Bu kan ve sıvı miktarını koruyabilmek için gebelerin günde en az 3L civarında sıvı almaları gerekir. Nisbi sıvısızlık durumlarında, kan basıncı düşer, plasentaya (bebeğin eşi) ve dolayısıyla bebeğe giden kan akımı azalır. Bunun sonucunda bebeğin oksijenlenmesi ideal oranların altına düşebilir. Sıvısızlık ayrıca süt veren kadınların da süt yapımını çok olumsuz yönde etkiler.

18. 2 Eylül 2008
  19. uzun beyaz bulut

uzun beyaz bulut Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende 19 haftalık hamileyim. bebeğimin hareketlerini bende tam hissetmyorum doktorum bunun normal olduğunu söyledi. sonuçda bebeğin sağlığı iyi bende bunla avunuyorum. heyecanla hareketlerini hissedeceğim günleri bekliyorum

yariim86 bunu beğendi.