1aylık bebek gunduz uyumaz mı

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve aynur-mart tarafından 2 Nisan 2008 başlatılmıştır.

2 Nisan 2008
    Konu Sahibi : aynur-mart
  1. aynur-mart

aynur-mart Guest

ya kızlar 34 gunluk bebegim var ama gunduz uykusu denilen bişey yok kollarım kopuyo.sizin bebekler nasıl.acaba duzene girer mi diye sabırsızlıkla bekliyorum.ne dersiniz olur mu?

fatma1nur bunu beğendi.
  2. 2 Nisan 2008
  3. minik kuslarim

minik kuslarim CANIMIN 3'Ü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım bır derdı vardır.yoksa uyumaması mumkun degıl
    gazı falan vardır.kaka yapması nasıl? doydugun emınmısın?
    bunları cevaplarsan yardımcı olmaya calısıyım.
    ama en cok o zamanlarda uyuması lazım.ılk kızım gun ıcersınde 2 3 saat uyanık kalırdı dıger saatlerde uyurdu.
    ıkıncı kızımda her 2,5saatte bır uyuyor.uyudugundada guzel uyur yanı.derdı var bence ondan uyumuyor

4. 2 Nisan 2008
  5. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    canım 1 aylık bebeğin sürekli emip uyuması lazım daha doğrusu benim kızım hep uyurdu..eğerki gaz sancısı varsa ondan uyumuyordur..onun içinde öncelikle sen kendine çok dikkat ediceksin..kesinlikle havalara aldanıp üşütmeyeceksin..bebişler büyüdükçe uykuları daha düzene giriyor..çünkü zamanla kucak ve ilgi istedikleri için emince hemen uyumuyorlar işte sende bebeğin büyüdükçe onu saatli emzirip uyutmaya alıştıracaksın ancak o zaman rahat edersin..benim kızımda kucak istediği zaman düzensiz uyuyordu öncelikle saatli emzirmeye sonrada saatli uyutmaya alıştırdım..ilk zamanlar elbette çok zorlandık ama neticede o bi bebek..herşey bizim elimizde..şimdi ise herşey yolunda saati gelince ağlıyor uyumak için kucağıma alınca hemen gözlerini kapatıyor..

6. 3 Nisan 2008
  7. cananfs

cananfs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benım bebegım yalaşık iki aylık olana kadar gece gunduz neredeyse hiç uyumuyordutatlicadiarzu.gazı oluyordu vs..daha sonra bıraz daha sakinledi,sabret canım umarım kısa sürede düzene girer.ılık duş aldır,bacaklarına masaj yap,karnının tok oldugundan emin ol.saglıcakla kal canım.

8. 3 Nisan 2008
  9. aynur-mart

aynur-mart Guest

gaz problemi oluyor kakasını duzenli yapıyor ama.gazını 1 sefer çıkarması kesinlikle yeterli olmuyo

10. 8 Nisan 2008
  11. SEVCAN_84

SEVCAN_84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    canım benim bebeğim tam 3 ay ne gece ne gündüz uyudu ...bende uyurgezer hale gelmiştim sürekli sallanmak emmek istiyordu doktorumuz emzik önerdi verdim sonra büyüdükçede uyumaya başladı faydasını gördüm...

12. 30 Temmuz 2009
  13. elatun

elatun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrhabalar.saatli uyumaya ve emmeye nasıl alaıştırdınız acaba.kızım 1 aylık.gündüzleri bazen saat başı kalkıp emiyo.tüm gece ayaktayız ama.kolik ağrılarımız gece 9da başlayıp 11:30a kadar sürüyor.sonrada inlemelerle sabahı ediyoruz.ne önerirsiniz acaba?

14. 30 Temmuz 2009
  15. demirim

demirim annesinin lokumu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    cnm bebeğini yıkıyomusun çoğu bebek yıkanıncva rahatlar ve uyur veya bebek arabasına koyup gezdirmey denesen bizimki öyle uyurdu bazen 18 saat uyumazdı bencede gaz sancısı yüzündendir düzene girer merak etme

16. 30 Temmuz 2009
  17. demirim

demirim annesinin lokumu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    bnm oğlum 40ı çıkana kdr 10-15 dk.da bir emmek isterdi seninki yine iyiymiş saatli uyuma diye bişy yoktur bnm bildiğim bebişin büyüdükçe düzene girecektir fazla sallamaya alıştırma bence büyüdükçe emmeside düzene girecektir bnm oğlum şimdi 3 aylık ve 3 saat arayla emiyo gaz sancısı içinde sıcak havluyu karnına koyup yüz üüstü yatırmayı deneyin başlarda ağlasa bile daha sonra rahatlayacaktır yani bizimki böyle oluyodu birde metsil veriyordum

18. 30 Temmuz 2009
  19. asyacenk

asyacenk hep oğlum için varmışım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bebeğin doymuyosa uyumaz heleki daha .çokk küçük sütün yeterli gelmiyo olabilir daha mama vermeyi denesene bide
    karnı tok olunca ağırlık basıyo gerçekten