1yaş çocuklarda gece beslenmesi ve hala gaz sancısı yardımmmmm

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve selcanefe tarafından 21 Nisan 2009 başlatılmıştır.

21 Nisan 2009
    Konu Sahibi : selcanefe
  1. selcanefe

selcanefe herşey güzel olsun Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    oğlum 1yaşında ve mamayı bıraktık geceleri süt veriyorum vermelisin diyen de çok vermemelisin diyende şaştım kaldım siz ne yapıyorsunuz bizim uyanmamız arada açlıktan ama genelde gaz sancısı uyutmuyor hala sancı çeken var mı bebeği bizimki çok fena deli gibi dönüyo çocuk kıvranıyo

2. 21 Nisan 2009
  3. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    nediyosunnn 1 yaşında gaz mı aman Allahımm
    benim oğluşumda gazlı bebekti ama ben 6 aya kadar rahatlarım diyorumm.sen se 1 yaşında gazdan bahsetmişsinn.Allah yardımcın olsun canımmm:nazar:

4. 26 Nisan 2009
  5. esra27

esra27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam bende süt veriyorum uyanınca sabaha karşı 6 gibi uyanıo. mamayı bıraktım. o satte biberonla 150 lik süt veriorum yatırıorum . pınar çocuk veya nestle çocuk veriorum

6. 26 Nisan 2009
  7. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım gaz sansıcı mı baska bır derdı mı var kıı

8. 26 Nisan 2009
  9. defne_sal

defne_sal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende arada süt veriyorum bazende mama.2 gündür gaz sancısı bizdede var.heralde üşütüyorlar.

10. 26 Nisan 2009
  11. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    pınar çocuk veriyorsan benim kızıma gaz yapıyor ama nestle yapmıyor aklında olsun

12. 22 Kasım 2009
  13. telaxsxlxix

telaxsxlxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım ben mama kullanıyorumm ve aptamil 3 yaşına kadar inek sütü yasakk hem inek sütüde gaz yaparrr birdee artık ben gece beslemiyorumm çünkü akşamlarrı yemek yiyorr ya bir somon balığı ya büyük bir kase etli sebze püresi ya da levrek tavuk pilav falann karnı doyuyuorr gecede uyuturken 90cc aptamil içiyorr uyuyoorr zaten doktorda artık gece beslemene gerek ok yok dedi mama falann verme dedi zaten vermiyordum.şu an 12 kiloya yakın 11.850çok iyi kilosu dedi niyye gece brsliyorsun ki canım eger gaz sancısı inek sütünü kestikten sonrada devam ederse sana bie ilaç tavsiyasi colinox çok süper bir ilaç ama pahalı

14. 23 Kasım 2009
  15. akburcu

akburcu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğluş 15 aylık ama hala gazına uyanıyo. ben çözüm bulamadım. şu ana kadar deliksiz uyuduğunu bilmem. mafoldumben hani süt gaz yapıyo desem değil çünkü mama ve süt içmiyor, alıştıramadık bir türlü. kokusunu alır almaz kaçıyo. neden hala gazı var anlayamadım. :1no2: bu konuda yalnız değilmişiz.

16. 23 Kasım 2009
  17. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızımda 16 aylık uykuları büyük oranda düzene girdi gece çoğu kez kalkmıyor ama hala arada gaz yokluyo zaten çok çok gazlı bi bebekti 1 yaşından sonra daha iyi oldu ama tamamen geçmedi maalesef.mama,süt v.s. gıdalarla hiç bi alakası yok ben binbir çeşit deneme yanılma yöntemiyle anladımki bu bünye ile alakalı ancak zamanla geçiyor.kimi çocukta hiç gaz sorunu olmazken kimiside bizim gibi 15-16 aylara kadar azalarak devam ediyor.
    bu arada colinox,nurse harveys,zinco gibi ilaçlarıda denedim hiç bi işe yaramadı para harcamaktan başka.

inek sütünede başlayabilirsin artık yaşını doldurmuş.1 yaşından sonra günde ort.500 cc süt içmeli.ben inek sütü-mama dönüşümlü olarak veriyorum şimdilik ama yakında mamayı tamamen kesicem onlarında çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum açıkcası.zaten gdo'lu gıdaların mamalardada mevcut olduğu açıklandı maalesef.

18. 6 Aralık 2009
  19. fikriye_bg

fikriye_bg SaNBeRk 14/08/2008 Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    153
    benim bebegim gazlı bir bebk degildi fakat ınek sütü vermeye başladıgımda gazı lmaya başladı.onun için ınek sütü gündüz kullanırım akşam ise devam sütten veriyorum.