2,5 aylik bebeğim kist ameliyati oldu

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve sunflower22 tarafından 1 Eylül 2008 başlatılmıştır.

1 Eylül 2008
    Konu Sahibi : sunflower22
  1. sunflower22

sunflower22 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Dün hayatımın en zor günüydü.2,5 aylık bebeğim kist ameliyatı oldu dün.Düşük tehlikesi sebebiyle sürekli yattığım hamileliğimin 34.haftasında bebeğimin yumurtalığında kist tespit edildi.Kisti Ege üniversitesinde öğretim görevlisi Doç.Dr Mert Kazandı tespit etti.Aslında batında tam nerede olduğu anlaşılmayan bir kistti.Doğuma kadar her gün ağladım çünkü bebeğimin geleceği kistin yerine bağlıydı.Doğumla birlikte süreç başladı.Doğumumu üniversite hastanesinde yaptım çünkü bebeğime hemen müdahale gerekebilirdi.Doğumdan sonraki 6 gün boyunca kistin yeri kesinleştirildi.Bunun için üniversite hastanesinde yatmaya devam ettik.Kistin mahiyetini radyoloji a.b.d Prof.S.Süreyya Özbek teşhis etti.Ve çocuk cerrahisinden Doç.Dr .Ahmet Çelik e yönlendirildik.Ve öğrendik ki minik kızımızın sağ yumurtalığı over torsiyon -yumurtalık dönmesi-sebebiyle tamamiyle işlevini kaybetmişti.Sebebide yaklaşık 4 cm.çapındaki kistti.6.gün gittiğimiz Doç.Dr.Ahmet Çelik ameliyatı 2.5 aylıkken yapacağını söyledi.Ve dün işte o gündü.Minicik bebeğim 2.5 saat süren bir ameliyata girdi.Ve maalesef kistle birlikte sağ yumurtalığı da alındı.Ne yapalım Allah can sağlığı versin.Sol yumurtalığı sağlam şükür ki.Çok korkarak beklediğimiz 2.5 ay ve ardından hayatımızın en zor 2,5 saati bebeğimizin sağlığına kavuşmasıyla sona erdi.
    İşte bu sebeple ilk önce anne karnında bebeğimdeki kisti gören Doç.Dr.Mert Kazandı'ya ,
    kistin mahiyetini ve over torsiyon olduğunu tespit eden Prof.Dr.S.Süreyya Özbek'e ve ameliyatı başarıyla gerçekleştiren Doç.Dr.Ahmet Çelik ve ekibine çok teşekkür ederiz.
    Ayrıca bir de bebeğimin ameliyattan çıktığını beni görür görmez haber veren ameliyathane ekibiyle ,ismini bilmediğim ama operasyon öncesi içimi çok rahatlatan anestezi uzmanı bayan doktora da teşekkür ederim.
    Aslında en çok söylemek istediğim operasyon esnasında ameliyathane kapısında gördüğüm tüm miniklere de acil şifalar diliyorum.Allah ailelerine yardımcı olsun.
    Hayal Güleç

Son düzenleme: 1 Eylül 2008
  2. 1 Eylül 2008
  3. sherlocker

sherlocker Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    148
    Çok büyük geçmişler olsun,teşhis edilmesi çok muhteşem gerçekten..Böyle doktorları alınlarından öpmek lazım.Keşke hepsi böyle muhteşem ,yetenekli olsalar...

Sol yumurtalığı sağlam,elhamdülillah,bunada şükür demek lazım...Kızınız iyi olsun,iyi bi evlat olsun,mutlu bi hayatı olsun da,herşey halledilir,bunlar hiç sorun olmaz....Mutlu sağlıklı günler diliyorum..

4. 1 Eylül 2008
  5. sunflower22

sunflower22 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    iyi dileklerinize çok teşekkür ederim.Allah kimseye yaşatmasın...

6. 1 Eylül 2008
  7. ggamsee

ggamsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun..Allah beterinden korusun.

8. 1 Eylül 2008
  9. EU1

EU1 Guest

geçmiş olsun. ben de senin yaşadıklarının benzerini yaşadım kardeşim. bir aylık bile değildi kist ameliyatı oldu. benim hamileyken de belli olmadı doğumdan sonra kötü bi süpriz oldu bize yani anlıyacağın. daha neler yaşadık. neyse geçti o günler hamd olsun. bi benzer yanımızda dört düşükten sonra düşük tehlikesi vardı dokuz ay yattım devamlı dr a gittim özeline tabi. ilginç. Allah bir daha yaşatmasın böyle kötü günler.

10. 1 Eylül 2008
  11. Larkin

Larkin Kocitim <3 Pro Üye

Beğenildi:
    2.587
    Ödül Puanları:
    238
    Allah acil şifalar versin..Yavrunuzu bütün kötülüklerde korusun..
    Doktorlardanda Allah razı olsun..
    Şimdiden sonra inşallah bebeğinizle,eşinizle hayatın keyfini çıkarırsınız..

12. 2 Eylül 2008
  13. beNnadiye

beNnadiye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşim çok geçmiş olsun allah acıl şifalar versin annesine ve babasina bağişlasin

14. 2 Eylül 2008
  15. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    cok geçmış olsun..rabbım bebısını her daım korusun

16. 3 Eylül 2008
  17. drydeniss

drydeniss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın. sağ salim ya buda yeter diğer yumurtalığı sağlammış çok şükür. bir an önce sağlığına kavuşması dileğimle...

18. 5 Eylül 2008
  19. beyazzzambak

beyazzzambak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    slm kızlar öncelikle çok geçmiş olsun
    bende hamileyim ve bebğimin kafasında kist olduğu saptandı önemsiz olduğu takip edileceği söylendi ama ben çok tedirginim ne olacak bilmiyorum
    büyürse doğumdan sonra müdahale edilebilir dedi doktorum