2,5 aylık hamileyim,eşimden ayrılıyorum..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve dadlummm tarafından 8 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    8 Şubat 2010
    Konu Sahibi : dadlummm
  1. dadlummm

dadlummm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Nerden başlayacağımı bilemiyorum..
    4,5 aylık evliyim ve 2,5 aylık hamileyim..Şuan ailemin yanındayım..
    Evlendiğimden beri mutlu olamadım.Kaynanamlar alt katımda oturuyorlar.herşeyime karışıyolar çok bunaldım.düğünümde bana bir çeyrek altın bile takmadılar..bi eşya almadılar.buzdolabımı çamaşır makinemi bile annem babam aldı bana.bide herkese biz düğün yaptık bizim borcumuz var diyolar..
    istanbuldan kardeşlerim geldi bir kaç günlüğüne kadın bizi hiç yalnız bırakmadı.evime çıkmayan kadın evimden ayrılmadı.ne yemek yaptın diyip diyip yeyip içip gittiler..
    ama asıl sorunum eşim..bizim resmi nikahımız yok.yaşım 18..yaşımın dolmasına 1 ay kala evlendik..nasıl olsa 1 ay sonra yaparız dedi bende güvendim.ama 3 aydır yaşım dolmasına rağmen nikah yapmadık..neymiş sigortası yokmuş ta..hastaneye gidersem ne olurmuş..
    Hamileyim diye doktora gittim.doktor dediki ben bekarsın hem hamile nasıl oluyor bu..imam nikahımı var? Bende tam e.. dedim kaynanam yok yok o da yok.Çocuklar kaçamak yapmışlar dedi ve beni rezil rüsva etti. sırf kendi başı yanmasın diye..oğluna dedim umursamadı.ne yapsın o durumda başka ne diyebilir dedi..Annesi bana sen benim idealimdeki gelin değilsin diyo..beni hamile halimle hadi aşağıya temizliğe iniyoruz deyip evini temizlettiriyor ama kocam buna hiç birşey demiyor..
    İstanbula işleri için geldik 2-3 günlüğüne..bende gelmek istedim ailemi görüyüm diye.gelincede annemle doktora gittik kontrole.Doktor dediki senin resmi nikahın yok benim memurları aramam lazım.tutanak tutuldu karakola götürdüler annemle beni.ifade verdik damatta gelsin imza atsın dediler.
    Beyefendiye git bi imza at dedik. Ben gitmem imza mimza atmam geliyolarsa gelsin alsınlar dedi gitmedi. Ailemden sebepsiz yere nefret ediyor.Ailemle görüşmemi konuşmamı istemiyor.Ben zaten uzaktayım günde bir defa tlf da konuşuyoruz.onu bile bana çok görüyor.
    bende herşeyi aileme anlattım..Babam dediki kızım gitme o eve..ben sanada çocuğunada bakarım sahip çıkarım.ben senin bir damla göz yaşına kıyamam gitme dedi..annemde öyle..
    Nikah meselesi yüzünden sabah çıkıp gece yarısı geldi 2 gün.sırf ailemle görüşmemek için..
    Bide beni tehdit ediyor..sen bundan sonra işkence neymiş görürsün..bi da ailenle görüşemeyeceksin.Yok öyle her gün her gün konuşmak..senede bir görürsen şükret.Anama babamada saygılı olucaksın diye beni tehdit ediyor..Bende gelmiyorum ben dedim.Ben ailemle kalıcam dedim..Her lafının başında gerizekalı diyor bana,anneme babama..bende mesaj attım ben gelmiyorum eşyalarını al dedim.Arkadaşını yollamış çantasını verdim bende..
    Şimdi ben ne yapıyım bana akıl verin..4 aylık evliyim ve karnımda bir bebekle geriye babamın evine geldim..ben şimdi ne yapıcam...

2. 8 Şubat 2010
  3. Chevi

Chevi Guest

hiç birsey yapmayacaksın ne seni nede karnındaki meleği hak etmeyen en kıymetlisine eşine nikah kıymaktan aciz bır ınsana geri dönmeyeceksın..
    dönersen yasadıkların yasayacaklarının temeli olacak unutma..
    o bebeğin düzgün şartlarda dünyaya gelmesı şart..
    bunu ailen verebiliyorsa ne mutlu sana ...
    kayınvalıden de ALLAH tan korkmaz bir tip heralde nedemek kaçamak bu iftıradır..
    rezil bir durum bana göre..
    eşinizinde henüz mantıklı bır bırey olduğunu düşünmüyorum o kelımelerı kayınvalıdem değil annem öz annem bana kullanamazdı ..
    eşinizin buna dur dememesi kendisinin mantıklı bır bırey olmadığını gösterir ..
    hakkınızda hayırlısı olsun...

4. 8 Şubat 2010
  5. perseid

perseid Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence bu durumdan kurtulduğun için şükredeceksin. Keşke en başından resmi nikahı bekleseydiniz. ancak iş işten geçmiş. Annen baban sana sahip çıkıyorlar. bir daha ne olursa ol o cehenneme dönme bence. Hem eşin ham ailesi burnundan getirirler.
    Allah yardımcın olsun.

6. 8 Şubat 2010
  7. dadlummm

dadlummm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah hayırlısı olur..kafam çok karışık..hamileyim diye çok düşüncelerim var..babasız nasıl büyütücem bu çocuğu ne yapıcam ben diye..

8. 8 Şubat 2010
  9. dadlummm

dadlummm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Allah razı olsun..dönmeyi düşünmüyorum.orada hiç huzurum yok. tek derdim çocuk

10. 8 Şubat 2010
  11. perseid

perseid Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım evli kalsanda eşin normal bir baba gibi davranmayacak anlattıklarına bakılırsa. kayınvalden bi yandan .. normal bir düzenin olmayacak. Böylesi daha hayırlı olur belki. Allah babana uzun ömürler versin o hem baba hem dede olur çocuğuna. hem yaşın genç. ileride evlenirsinde tekrar düzgün biriyle.
    Yaşın çok genç umutsuzluğa kapılma. Allah bir kapıyı kapatır diğerini açar. İçini ferah tut.

12. 8 Şubat 2010
  13. dadlummm

dadlummm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah canım..ne diyim ki hayırlısı hakkımda

14. 8 Şubat 2010
  15. cikcikgribi

cikcikgribi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    konunun ana fikri cahillik mi acaba ? geçmiş olsun okurken çok üzüldüm. asla geri dönmeyin . geçicek iyi olucak laflarına kanmayın yüz vermeyin sakın. görüşmeyin, konuşmayın hiç bence. konuştukça görüştükçe daha çok kafanız karışır. bir yandan üzülüyorum bir yandan da kızıyorum ama. moralinizi bozmamak için iyi olan tarafını yazdım. hayırlısı neyse o olsun.

16. 8 Şubat 2010
  17. dadlummm

dadlummm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim..ne diyeceğinizi biliyorum..çok cahilliklerim oldu evet..ama pişmanlıklar işe yaramıyor..

18. 8 Şubat 2010
  19. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canim ya Allah yardimcin olsun.babasiz buyutemem diyorsun da bu adam ne sana ne de ailene saygi duyuyor.onunla olursan da cok yalniz kalacaksin sana cektirecekler ustune birde cocuk..kesinlikle ailenle bagini koparma.amaclari seni onlardan uzaklastirip istediklerini rahat yaptirmak ve sana siginacak dal birakmamak.cok iyi dusun olanlari ve olabilecekleri ona gore adimlar at..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.