2.5 Yaşındaki Kızım İçin Acil Beslenme Tavsiyelerine İhtiyacım Var

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve zeynepyal tarafından 29 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

29 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : zeynepyal
  1. zeynepyal

zeynepyal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    88
    Merhabalar
    kızım ne et ne sebze ne de yemesi gerektiği kadar meyve yiyor. Varsa yoksa süt ayran peynir yoğurt bi de dondurma... Öyle ki dondurma yedikten sonra su isteyeceğine ayran istiyor. Sebze ve et yesin diye deli gibi uğraşıyorum sürekli yeni şeyler deniyorum ve interneti talan ettim ama hiç bir tarif işe yaramıyor. Çorba da içmiyor yoğurt çorbası diilse(ona da et suyu koyarsam içmiyor) Gelişimi normal doktoru da yemezse yemesin diyor ama çok stresteyim. Hergün acab bugün yiyecek mi diye uyanmak çok yorucu artık yemek yapmaktan uyuyamaz kızımla zaman geçirmekten zevk alamaz hale geldim. Mcdonalds da ya da pizzacıda azıcık yesin sebze et yemiş olur diye bile uğraşıyorum ama ne pizza yiyor ne hamburger ne nugget. Lütfen normal geçer demeyin çünkü geçmiyor bebekken de ağzına kaşık sokamazdık dolayısıyla ne muhallebi yedi ne de sebze ya da meyve püresi eliyle tutabileceği şeyleri yerdi.
    Kafanızı ağrıttım ama çok bunaldım lütfen tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşın.

2. 15 Haziran 2009
  3. Nehir

Nehir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kendi haline bırakmak çok zor.takıyoruz kafaya..ama malesef yapacak bişi yok.zorlamamak gerek.iştah meselesi bu.zorla olmuyor işte...onunda elinde olan b işi değil.ben küçükken çok iştahsızmışım.şimdide öyleyim.istemediğim bir yiyecği zorla yediğimi düşünemiyorum.korkunç bişi olurdu benim için..inan ki onunda elinde olan bişi değil...sabret.zorlama sakın..yavaş yavaş düzene giriyorlar zamanla..

4. 16 Haziran 2009
  5. EU3

EU3 Guest

selam elfidam,
    benim yeğenimede hiçbirşey veremiyorduk o dönemde,
    doktoru aptamil junior içirin hiç olmazsa dedi
    içinde vitamin mineral hepsi var dedi
    allahtan tadını da beğendi
    içimiz rahat geçirdik
    şimdi hatta 4 yaşına geldi hala içiyor
    paylaşmak istedim
    sevgiler

6. 16 Haziran 2009
  7. meltem44

meltem44 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    Canım benim kızımda 2.5 yaşında birşey yemiyor 10 kilo, senin çocuğun kaç kilo merak ettim

8. 20 Haziran 2009
  9. neslish

neslish aşk böceğim.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    sebze ve et yememesi zor bir durum ama zorlamakla başarılı olabileceğini sanmıyorum,üzerine gidersen daha çok inat eder,hatta tiksinebilir..
    yalnız bir tavsiyem olacak mc donalds gibi yerlerde fast food yemesindense hiç yememesi daha iyi inanın,çocuğunuzu bu tür gıdalardan uzak tutun derim..

10. 29 Haziran 2009
  11. zeynepyal

zeynepyal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    88
    kızım 14.5 kg ama boyu maaşallah öyle uzun ki(genetiktir sanıyorum) bir deri bir kemik görünüyor. Canının istediği şeylere gelince nasıl iştahı oluyor da(süt yoğurt peynir sık olmasa da çikolata gibi) nasıl meyve sebze çorbaya gelince iştahı gidiyor anlamıyorum. Her sabah acaba bugün yiyecek mi diye düşünmek çok stresli kendimi kötü bir anne gibi hissetmeme sebep oluyor. Sanırım sütü(aptamil içiyor) azaltmak en iyisi o zaman da huysuzluk diz boyu. :sm_confused:

12. 30 Haziran 2009
  13. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    ayy okuyunca bir anda geleceği görür gibi oldum. benim kızımda 16 aylık. aynen sadece birkaç sefer aptamil içiyor. kesinlikle başka birşeye ağzını açmıyor. bende kafayı yemek üzereyim. elimle minik ekmek yada kek parçası veriyorum onlarıda yere atıyor. birşey yedirmeye çalışsam elime vuruyor.
    bugun tv de dinledim beslenme problemi aslında iletişim problemi dedi. dikkat çekmek için yemiyor desem sabahtan akşama kadar oyunlar oynuyoruz evi dağıtıyor üstünü pisletiyor hiç engellemiyorum yanlış etkilenmesin diye ama nerde ne hata yapıyorum da iştahımız böyle ?
    aç bırakmayı da denedim kaç kere ama yok ...

14. 30 Haziran 2009
  15. Verite

Verite Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    kızını mc donalds a mı götürdün? allah akıl fikir versin.

16. 3 Temmuz 2009
  17. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146

valla bu konu da bence kimseyi kınama. insan çaresiz olunca ne yapacağını şaşırıyor.

18. 13 Temmuz 2009
  19. yecan

yecan Guest

birşeyi yaşamadan konuşmak,yorumda bulunmak ne kadar kolay!ben de kızımın hasta olduğu ve birşey yemediği dönemde burger ..... götürmüştüm.orada da yemedi:) sürekli olmasına karşıyım fakat bence acil durumlarda kurtarıcı olabilir.