2.5 Yaşındaki Kızım....

Konusu 'Pediyatri - Çocuk Hastalıkları' forumundadır ve banueralp tarafından 14 Nisan 2009 başlatılmıştır.

14 Nisan 2009
    Konu Sahibi : banueralp
  1. banueralp

banueralp Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar başka yerlere çok baktım ama okuyan anneler varsa lüfen yardım edin. kızım 4 gündür sancılar içinde ve büyük tuvaletini çok zor yapıyor. kabız değil. çamur gibi yapıyor kakasnı. ama yapmadan yarım saat önce sancılar içinde . soguk buz gibi terler döküyor aglıyor kendini yerlere atıyor. doktoru izinde aradım ve bana ilaç verdi. ama hiç çare olmadı. halini bir görseniz kasılıp kalıyor aglamaktan yerlere yatmaktan. bikisel çözümleriniz varsa ne oolur yardım edin. ilaç sormuyorum çünkü yaşı çok küçük bilmeden ilaç kullanmak istemiyorum. ama bitkisel olarak şu bagırsaklarını ve kakasını ne düzenler şaşırdım kaldım. şimdiden sağolun:1no2:

2. 14 Nisan 2009
  3. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    banu bence vakit kaybetmeden bir baska doktora gotur. bilmedigin bitkileri sakin kullanma. bitkilerin de etkileri ilaclarinki kadar olabiliyor. eger bir ic hastaligi varsa kizinin kullanacagin bitki cok daha kotu etki yapabilir. nesi oldugunu bilmiyorsun, mutlaka bir doktora gotur.

4. 14 Nisan 2009
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Papatya yagi ile karnina masaj yapman cok faydali olacak...
    Birde papatyayi cay olarak icir....hem rahatlatiyor ve gaz namina birsey birakmiyor:nazar:

Böyle sancilanmasina sebeb olan sey mutlaka gazdir...ama baktin gördün düzelmiyor hemen hastaneye götür arkadasim...:1hug:

Gecmis olsun

6. 14 Nisan 2009
  7. sevvalcik

sevvalcik minnakk davşanımmmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım bu işin bitkiyle tedavisini düşünme ve bence hemen bir çocuk gastroloji uzmanına götür allah şifa versin....

8. 14 Nisan 2009
  9. AzRASILAM

AzRASILAM Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4.258
    Ödül Puanları:
    238
    acilen bi dr başvurun lütfen
    neden kendi dr bekliyorsunuz anlamadım
    sonuçta acil bi durum bu
    bitkisel bi yolla çözülecek gibi değil
    bzm size diyebileceğimz tek şey kayısı yada kayısı suyu olur
    ötesini bilemyiiz
    bellki bir bağırsak enfeksiyonu geçiriyor yavrucak
    yarın lütfen uyanınca ilk işiniz çocuğunu bir çocuk doktoruna götürmek olsun
    çook geçmiş olsuun

10. 14 Nisan 2009
  11. banueralp

banueralp Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sağolun arkadaşlar. doktora götürmeme sebebim şu kendi doktoru çok iyi bir doktor. dogdugundan beri kızımı biliyor. çogu zaman götürmeden çok telle beni yönlendirdi ve yanılmadı. size anlattıgım gibi anlattım onada. oda bana eger bir enfeksiyon olsa tam tersi ishal olur ve kusar tamamen gaz ve çikolata dedi. sordu bu ara kaçırdımı diye fazla çikolata evet dedim. yüzde doksan bagırsak faliyetlerini bozmuş dedi. üşütmüşü bide kızım oda üstüne gelmiştir dedi. 1 hafta bekle dedi eger düzelmesse hastaneye bir götür bakalım dedi. ama şimdilik götürmene gerek yok dedi. onun için götürmedim şimdi. bende papatya çayı içirdim şimdi biraz daha rahat sanki. ama sadece tuvaleti yani kakası gelince böle oluyor 4 gündür.

12. 14 Nisan 2009
  13. sila66

sila66 ceviz kabuguna girmisim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    GÜzelımbagırsak dÜgÜmlenmesı olabılır mazallah;kendı dr unu beklemek yerıne hemen bır acıle gıdın zaman kaybetmeden:bırde fazla katı yıyecekler yedıeme;ıstahsız bır cocugunuz varsa yemek yememekten ve yedıgı gıdayı hazmedememektende olabılır:tavuk suyu corbasıda ıyı gelır:gecmıs olsun csnım benım:

14. 14 Nisan 2009
  15. AzRASILAM

AzRASILAM Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4.258
    Ödül Puanları:
    238
    çook geçmiş olsuun cnm
    bnm kuzumda aynı şekilde böleydii
    dr bactirim verdii birde flyqal öle geçtii

16. 14 Nisan 2009
  17. forga

forga Guest

Acilen acile başka dr ye götür mide kanaması ya da başka ölümcül bişey olabilir. Bitkiyle olacak şey değil bu Allah korusun...

18. 14 Nisan 2009
  19. eceda2003

eceda2003 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Bencede hemen götürüp bir kaka tahlili yaptırın ve doktorunuza öyle bilgi verin.Üşütmedense zaten tahlil temiz çıkar.En fazla bir tahlil yapılmış olur.Ama önemli birşey olursa Allah korusun geç kalmamış olursun.Genelde üşütme karın ağrısı yapar ama 4 gün uzun bir süre.Geçmiş olsun.