2.5 yasındakı oglumda baslayan kekemelık

Konusu 'Konuşma Problemleri' forumundadır ve ecemm tarafından 31 Ekim 2010 başlatılmıştır.

31 Ekim 2010
    Konu Sahibi : ecemm
  1. ecemm

ecemm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm herkese

arkadaslar canım cok sıkkın ne olur yardım edın ne yapacagımı bılemıyorum.

oglum tam 31 aylık 1 haftadır falan kekelemeye basladı... yanı bazı tek kelimelerde takılıyo mesela... a a a t niye dişlerını fırcalamıyor .... dıye konusuyo yanı bellı kelımlerde oluyor bu.

cok erken konusan bır cocuk benım oglum düsünüyorum neden oldu dıye genetık degıl bıseylerdende korkmadı yanı evımızde kavga falan olmaz hıcc..

1 haftadır böyle bazen güzel konusuyor ama bazen bariz takılıyo ...üfff

ne yapsam hemen götürsem mı bır uzmana netten arastırdıklarımı yapıyorum kıtaplar okuyorum normal konusuyormus gıbı dınlıyorum..

fıkrı olan yazsın lütfen

Son düzenleme: 31 Ekim 2010
  2. 31 Ekim 2010
  3. sansee

sansee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    canım birinden görmüş olabilimi,yada dikkat çekmeye çalışıyo olabilirmi ,çünkü bazen düzgüm konuşuyo yazmışsın ,bazen çocuklar kendiliklerinden bazı alışkanlıklar edinirler ,insanların dikkatlerini çektikten sonra bunun iyi bişey olduğunu zannedip devam ederler ,bazen unutup normal davranışlarına dönerler ama akıllarına geldiği anda buna devam ederler , bu konu hakkında eşiniz dostunuzla konuşurken onun ortamda olmamasına özelliklle dikkat edin bence ve onunla konuşurkende bu konudaki rahatsızlığını belli etmeyin ,hiç farketmiyomuş gibi konuşmasını bitirmesini bekleyin ,sorun devam ederse doktora gidebilirsiniz ,ayrıca bu tarz duyumlar genetik olmaz zaten bazen yapısal sorunlarda olabili ,dediğim gibi bu konudada doktorlar yardımcı olacaktır.iyi akşamlar .

4. 31 Ekim 2010
  5. ecemm

ecemm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sansee
    tesekkür ederım cevabın ıcın senın dedıgın gıbı yapıyoruzbızde esımle bakıcıylada arası ıyı dıkkat cekmek ıcınmı yapıyor bılmıyorum ama cok endıselıyım bıraz yarın kendı calıstıgım hast. cocuk gelısım uzmanıyla konusup olmazsa cocuk pskologuna götürürüm sonra.. bu arada kekemelıgın %50 sı kalıtsaldır yanı genetik..umarım gecıcıdır bızım durumumuz..

destegın ıcın saol canım

6. 31 Ekim 2010
  7. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    geçmiş olsun..kekemelik kalıtsal..akrabalarda var birkaç kişi..

8. 1 Kasım 2010
  9. ecemm

ecemm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tesekkür ederım tatlıcadı

10. 1 Kasım 2010
  11. sansee

sansee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    rica ederim caım ,ben anasınıfı öğretmeniyim zaten , benim sınıftada konuşma bozukluğu olanlar var ,kalıtsal değil çocuğun durumu annesi çocuk psikoloğunada götürmüş ama 6 yaşında olmasına rağmen hissettikleirni ifade edemeyeceği için doktor biraz daha zaman geçsin demiş ,ama ben söylediklerinii anlamaya çalışıyorum çok seviniyo ,ben bide şöyle bakıyorum duruma 10-15 yaşına gelipte kekemeliği devam eden pek az çocuk vardır zamanla mutlaka düzelir nçok köklü bi sorun yoksa ,bu yüzden çok endişelenme bence.geçmiş olsun..

12. 2 Kasım 2010
  13. ecemm

ecemm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sensee

umarım oglumun durumuda bıran önce düzelır..
    en az 3 yasına kadar bekleyın dedı pskolog telle görüstüm.. ama inan canım cok sıkılıyor bu duruma..

14. 2 Kasım 2010
  15. sansee

sansee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    sıkma canım yaaa...6- 7 yaşına geldiğinde arkadaşalrıyla sohbet etmeye başlar ozaman yavaş yavaş düzelir ,ozaman düzelmezse bence tedavi yoluna git ,ozamana kadar kendinide çocuğuda strese sokma bence..

16. 5 Kasım 2010
  17. barbunyapilaki2010

barbunyapilaki2010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    merhaba canım
    benim oğlum da 2 buçuk yaşında
    2 ay önce kekelemeye başladı, aynen senin gbi aşırı korktum. psikoloklara da, terapistlere de götrdm. zamanla geçer dediler büyük bi olasılıkla. biliyo musun, 10 gündür kekelemeden eser yok. o kadar mutluyum ki anlatamam.
    çocuğn üstüne asla düşmedik uzmanların dediği gibi. ve bol bol gezdirdim oğlumu, hep deişik ortamlara soktum. umarım tekrarlamaz. kabus dolu günlerdi, uykusuz geziyordum düşünmekten. 6 ay bekleyin, 6 aya muhtemelen geçer demişlerdi, çok şükür 2 ay sürdü.
    hiç endişelenme arkadaşım.

18. 5 Kasım 2010
  19. ecemm

ecemm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    barbunyapilakı

arkadasım o kadar mutlu oldum kı anlatamam yazılarını okuyunca..
    ınan ıcıme su serpıldı resmen..
    bende beklemedeyım bakalım bugün işten izin aldım evdeydım tümgün parkta ormanda gezıntıye cıktık bbol bol kusları kovaladık agac dallarını tutup salladık yaprakları döküldü:)) bol bol konustummm oda konustu sankı eskıye göre ıyı gıbı ama devam edıyo var yıne az da olsa..
    bende bellı etmemeye calısıyorum hep özgüvenı yerıne gelsın dıye taktır edıyorum umarım düzelır bıran önce...ama sımdı ıcım erıyo... bakalım

saol arkadasım destegın ıcın

Son düzenleme: 5 Kasım 2010