2.ay aşısı ateş yaparmı?

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve EU1 tarafından 3 Haziran 2008 başlatılmıştır.

3 Haziran 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

bebeğim iki aylık oldu perşembe aşımız var ama ateşlenirse diye korkuyorum etraftan aşıya gitmeden önce fitil yada şurup veriyorlarmış diye duydu:çok üzgünüm:m ama doktorlar pek onaylamıyor sanırım bu yöntemi ne yapmam gerekiyor bebişime hiç kıyamıyorum şimdiden benim içim yanıyor

2. 3 Haziran 2008
  3. nihal_13

nihal_13 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ateş yapan aşı karma aşıdır...Diğerleri ateş yapmaz..sanırım ikinici ayda da yapılıyor karma aşı...Benim oğlumda da ateş yapardı, ama endişelenme hafif ateş yapar korktuğun kadar olmaz..Aşıya gitmeden önce ve aşıdan sonra ateş düşürücü verebilirsin... Aşıya götürdüğümde ateş düşürücü vermemiştim doktorumuz kendisi verip öyle aşısını yapmıştı...Sanmıyorum onaylamayacaklarını
    Şimdiden geçmiş olsun

4. 3 Haziran 2008
  5. xoxmrxuxm

xoxmrxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    93
    bende geçen cuma yaptırdım ateş yapmadı ama her ihtimale karşı dolven diye bi şurup yazdı dr. aşıdan sonra verdim hemen bişey olmadı çok şükür.

6. 4 Haziran 2008
  7. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bizimde perşembe günü aşımız var hepatitb 2.aşısı olacak. dr banada dolven verdi içirebilirsin aşıya götürmeden önce ateş düşürücü bişiy olmaz ALLAHın izniyle.bende düşünüyorum şimdiden çoçuğumdan çok ben ağlıyorum napcaz annelik işte

8. 4 Haziran 2008
  9. DilaNaz

DilaNaz Körler sağırlar,birbirini ağırlar. Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    153
    ]sadece karma aşılar ateş yapar.
    ama artık 5li karma aşılara geçildi
    onlarda özel aşı olduğu için ateş yapmıyor
    .

10. 4 Haziran 2008
  11. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Sağık ocağındaki doktor geçen ay bana da dolven vermişti,ateşlenirse diye.prospektüsünü okuduğumda 6 aydan üçük bebeklere kesinlikle verilmemelidir yazıyor ve özelde götürdüğüm doktoruma da sorduğumda sakın verme bu şurup için çok küçük dedi ve fitil yazdı.acaba aynı şuruptan mı bahsediyoruz..

12. 4 Haziran 2008
  13. EU1

EU1 Guest

Valla burda kesinlikle asi yapilmadan once fitil atilmasina karsi cikiyorlar.Ignenin etkisini azaltiyormus doktor demisti daha niye vuruyoruz asiyi fitil etkisini yitirmesine sebep oluyo.Igneden 2 saat sonra fitil atabilirsiniz demisti.Bizimkide hafatya olucak asi bakalim ates yapicakmi yaparsa 2 saat sonrasinda fitil aticam.

14. 4 Haziran 2008
  15. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    biz de yarın aşıya gidicez..eğer ateş yaparsa bende yarım fitil yapıcam.ama insan tedirgin oluyor.umarım hepimiz bugünleri sorunsuz atlatırız..

16. 4 Haziran 2008
  17. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evet ya bende okudum ve bi tanıdığımda bu dolven(pembe kaplı)6 aydan sonra kullanııyo dedi. bende ne bilim doktor verdi güvencesiyle veriyodum bebeğime neyse bir daha vermem.bilgilendirdiğin için teşekkür ederim

18. 4 Haziran 2008
  19. EU1

EU1 Guest

herkese teşekkür ederim ben aşı dönüşü fitil alayım ne olur ne olmaz...