2 aydır kabızlık çeken bebeğime yemek tarifleriniz varmı?????

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve tuanam__ tarafından 26 Aralık 2009 başlatılmıştır.

26 Aralık 2009
    Konu Sahibi : tuanam__
  1. tuanam__

tuanam__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    8 aylık kızım 2 aydır sürekli katı kaka yapıyor incir şurubu içiyor 2 şişe bitti geçmedi şimdi 5 gündür falan motilium diye bi ilaç kullanıyor oda bişi yapmadı.neyde yanlış yapıyorum bilemedim.dr.u bağırsak filmi çektirmek zor olduğu için yedirdiklerine dikkat et diyor ama beceremiyorum.varsa bildikleriniz lütfen yardımcı olabilirmisiniz bayanlar????mafoldumben

2. 26 Aralık 2009
  3. erdemix

erdemix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    canım geçmiş olsun yazık yavrucuk canı acıyodur bol bol armut yedir patates pirinç unu pilav muz yapar bunları pek vermesen

4. 27 Aralık 2009
  5. burcuuu

burcuuu O 62 kg geri gelecek :) Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    153
    cnm bi akrabam dr tavsiyesi her gün ilk iş olarak 1 çay k. z.yağı , sonra su ile zerde kıvamında pişirdiği yulaf ununu bebeğine yedirmiş çokkk iyi gelmiş, bağırsak düzenleyicisiymiş, benim oğlum kabız olmadı denemedim yani ama çok faydalı olduğunu söyledi

6. 27 Aralık 2009
  7. tuanam__

tuanam__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yulaflı kaşık maması aldım ben ama aynı şey olomaz heralde senin taktiği deneyim bir yulaf unuyla bu zerde kıvamı dediğin muhallebi gibi heralde

8. 27 Aralık 2009
  9. adiyef

adiyef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bizim doktorumuz kabızlık için kepek önerdi.bir fırından kepek alın,yemeklerine atın dedi

10. 27 Aralık 2009
  11. tuanam__

tuanam__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    saol canım.2 aydır yazdıklarının hiçbirini yemiyor birde zayıf benim kızım 7 800 gr.bu kabız yapan şeylerde hep kalorili kilo yapcak gıdalar ama mahrum kalıyor yavrum drçaz az ver doymaz bunlardan vermezsen dedi ama ben korktuğum için hiç veremiyorum

12. 28 Aralık 2009
  13. axsxkitom

axsxkitom Konyanın Gülü :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    bizim doktorumuzda sebze çorbalarına ağırlık vermemi söylemişti..
    birde her yediklerine zeytinyağı koyuyorum ben..

14. 29 Aralık 2009
  15. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Benim doktorum süt ve süt ürünleri kabız yapar dedi, yğurt verme, kuru kayısıyı minik minik böl ve kaynat blendırdan çek ve içir, zeytinyağını içir hergün, karnına 5 dak. boyunca masaj yap bacaklarını kaldır ve karnını hafif bastıri eğer seni emiyorsa sende yediklerine dikkat et, kabızlık diyeti yap. Havuç ver, muhallebi, muz , patates verme. Bağırsak düzenleyici şurup vermişti doktorum bana ama ben içiremedim, debridat ve dubhalac. Bebeklerde bir dönem oluyor ama geçiyor, tavsiyem, ilaç ve fitil kullanma. Kuru kayısı ve kuru erik iyi gelir.

16. 29 Aralık 2009
  17. ltokor

ltokor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bende aynı şekilde kuru kayısı kaynatıp içiriyorum.Yada mamalarına katıyorum gece uyurken içiriyorum.Bide zeytinyağı.Çok faydasını göreceksin.Aynı şekilde yulaf unundan mama yapıyorum.Bide kabağı pişirip gene mamasına katıyorum.Oda çok güzel çalıştıryo bağırsaklarını