2 aylık bebeğim gündüz uyumuyor! !

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve aytenserra tarafından 2 Mart 2014 başlatılmıştır.

2 Mart 2014
    Konu Sahibi : aytenserra
  1. aytenserra

aytenserra Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Slm arkadaşlar 2 aylık bebeğimsabah 9 dan gece 1e kadar toplam 3 saat uyuyor saatlerce uyutmaya uğraşıyorum bazen sadece 15 dk uyuyor bazen 1 saat bazen de 2 saat. Uykusu da çok hafif kendi nefesine uyanıyor aynı sorunu yaşayan var mı sebebi ne olabilir?

2. 2 Mart 2014
  3. çixgxdem&arda

çixgxdem&arda Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benim bebeğim de 3.5 aylık ve gündüzleri uyumuyor, daha doğrusu omzumuzda uyuyor...geceleri uyuyor ama... Bende tavsiyeler için takipteyim

4. 2 Mart 2014
  5. aytenserra

aytenserra Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün sadece 15 dk uyudu :KK43:

6. 2 Mart 2014
  7. loscalibros

loscalibros Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    3.ayimiz bitti gündüzleri en fazla45dk.uyuyor kesintisiz.gece uykularını iyi alıyorlar gündüzleri şekerleme yapıyorlar bebişler.ortam da önemli bence .netten ninni açıyorum bazen ozaman biraz daha uzun süre uyuyor.denemelisiniz.böylece ortamdaki diğer seslerden rahatsız olmuyor.

8. 3 Mart 2014
  9. miracle61

miracle61 cennet kokulu oğlum.. Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Benim oğlum 3 buçuk ay boyunca ne gece ne gündüz hiç uyumadı. Uyuması için gece gündüz sallıyorduk. 3 buçuk aydan sonra geceleri kendi kendine biraz uyumaya başladı ama 1 buçuk yaşına kadar gündüz uyuması için sürekli ayağımda salladım. Bıraktığım anda uyanıyordu çünkü. Şimdi iki yaşında. 6 aydır falan gündüzleri 1 saat uyuyor. Gece de dört beş defa uyanıyor hala.

10. 3 Mart 2014
  11. aytenserra

aytenserra Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım çaresi yok çekeceğiz mecburen. Benim kızım malesef ayakta sallanmayı da sevmiyor. Evde dolaştırırken uyuyor benim de gücüm kalmıyor tabi. Allah hepimizin yardımcısı olsun

12. 4 Mart 2014
  13. miracle61

miracle61 cennet kokulu oğlum.. Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Amin canım evet maalesef ben bir çaresini bulamadım en azından. uykusuzluğa o kadar alıştım ki bazen oğlum uyuyor ben uyuyamıyorum :S Yine de sağlıklı olsunlar da en önemlisi o.

14. 10 Mart 2014
  15. ekurt3

ekurt3 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    omuzda uyuyorsa gaz sıkışması rahatsız ettiğinden olma olasılığı yüksek benimkide bu yüzden 4 ay uyumadı tamamen çıkması sattler bulabilir bir bebeğin en aşağı 1 kez şiddetli olmak üzere 5-6 kez geğirmesi gerekir. bunlar tamamlanmadan yatan bebek uyumaz başı da yüksek eğimli yataktayatacak

16. 10 Mart 2014
  17. ekurt3

ekurt3 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bunların bebek anlaşması var hepsi nerdeyse aynı. bizde 3-7 saat gezdirerek uyutuyorduk. beşikte sallanmayı sevmedi yani sağa sola sonra salıncak beşik aldık öne arkaya sallanan şimdi onda uyutuyoruz gece sonra beşiğe koyuyoruz 6,5 kiloya çıkınca bizde ölürcesine yorulur olduk gezdirmekten

18. 13 Mart 2014
  19. roseanne

roseanne Üye Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    kıyamam yaa ben ona. benimde bebeğim 7 haftalık. uyku problemi yok sükürler olsun. benim bebeğim mama ağırlıklı besleniyor mamasını yedikten sonra göğsüme yatırıyorum zaten yerken uyukluyor omuzumda da gazını çıkarıp uyuyakalıyor. yeni uyanmışsa da sallayarak uyutuyorum. dizlerimin üzerine minik yastığını koyuyorum onuda yatırıyorum bacakları uzun geliyor onlarıda göğsüme doğru yukarı kaldırıyorum o şekilde uyutuyrum emzik emse hemen uyucak onuda çok zor emiyor. bide ben rezene çayı veriyorum oda iyi geliyor sanırım sabah az askam az veriyorum onunda faydası olabilir.ama biraz sinirli benim bebeğim uyanıkken çok ağlıyor sabit 2 dk dan fazla durmuyor. göğsüme yatırıyorum sıkılıyor kucağıma yatar pozisyon oturtuyorum ondada hemen sıklıyor ne yapacağımızı şaşırıyoruz hemen ağlıyor çok sıkıntılı yüzümüze bile bakmıyor.