2 aylık bebeğimle sıkıntıdayım önerilerinizi bekliyorum

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve hanifta tarafından 9 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

9 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : hanifta
  1. hanifta

hanifta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bebeğim 2 aylık oldu ilk başlarda çok güzel uyuyan bebeğim(ilk 2 hafta) hatta biz uynadırıyorduk şimdi huysuz oldu çıktı.kendi uyumuyo biz kucağımızda onda bunda uyutacaz ancak yerine yatıyo bu birinci sıkıntımız değişirmi bilmiyom.2.si bebeğim uykusunda sürekli sıçrıyo elini kolunu çok fazla oynatıyo 3.sü gözünü açtığında emmeden sonra az ağlamadan duruyo sonra sürekli ğlıyo ağlamadığı zaman sürekli hareket halinde el kol ayak nefes nefese sesi bizi yoruyo hatta bu kadar hareket normalmi yaşayanlar varsa.bunları yazıyorum çünkü ben bi şekilde bebeğimle uğraşabilirim ama göreve başlayacam ve ben gündüz lmayacam şimdiden neler yapabilirim geçicimidir kafam karışık bebeğimi düşünüyorum emzikde vermedik dürekli mememi istiyo yardııııııııııııııııııııım akıııııııııııııııl verin

2. 9 Temmuz 2009
  3. hanifta

hanifta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kimse yokmu bu ssıkıntılardan birini dahi olsa yaşşyan tecrübelerini aktarmak isteyen

4. 9 Temmuz 2009
  5. kamilisss

kamilisss Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    canm benm kizimda 1.5 olucak benmkide ayni sürekli uykusunda korkuyo birden sicrio aglamaya baslio önceden cok güzel uyurdu ama simdi sabah 6 aksam 10 anca uyuyo sabah 6da ayakta anlayacagin bide uyuyamadigi icin huzursuz oluyo aglio bende yalanc1 emzik vermeyi düsündüm ama istemio gece mutlaka 10da uyuyacak oda meme agzinda olcak yoksa kesinlikle uyumuyo bence sicakklarin cok etkisi var bizim evde hamam gibi oluyo bende simdi citcitli badilerini giydirmeye basladim evin bi penceresi acik hava alsin die ve ben bile inanamiorum ama suan uyuyo uyumadigi zmanda sakince etrafi izlio bitek acikinca ve gazi olunca aglio sende dene derim insallah faydasi olur umarim yardimci olmusumdur canimmm

6. 9 Temmuz 2009
  7. hanifta

hanifta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tek kat sıfır kol zıbınmı giydiriyosun canım ben üşütmesinden korkuyom terden sonra diye hala o kadar cesaretli olamadım deneyim olmazsa ihşallah dediğin gibidir

8. 17 Temmuz 2009
  9. yelizfalan

yelizfalan seni seviyorum hayat... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hanifta kardeşin aynı sorunu bizde yaşadık birinci aydan sonra.daha sonra anladımki sorun onu sarmamamızdaymış..birinci ayı doldurana kadar annem yanımızdaydı ve o sarıyordu battaniyeye kızımı ama tabii o zamanlar hava soğuktu (martta doğdu kızım) annem gidince ben kızım sıkılıyo diye sarmamaya başladım...o dönemden sonra hiç uyumuyordu gündülzeri..emerken uyuyup yatırınca sıçrayarak uyanıyordu hep..tekrar emzir tekrar yatır tekrar uyansın tekrar emzir derken bi türlü uyumuyordu çok üzülüyordum..sonra bigün doktora gitmem gerekiyordu komşuya bıraktım kızımı oda sarmış sarmalamış 2. ayındaydı o zaman bir uyuduki sorma gitsin :) o gün bu gündür hala daha sarıyorum kızımı..içine sadece çıtçıtlısını giydiriyorum ince kundaklar var kenarları oyalı (eşimin yengesinden arakladım yaz için) onada sarıyorum ohh mışıl mışıl uyuyor..ne zaman açık kalsa sıçrayarak tekrar uyanıyor..tabii senin bebeğinde işe yararmı bilmem canım..Allah yardımcın olsun..zor zanaat annelik :)

10. 18 Temmuz 2009
  11. hanifta

hanifta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim kolları hareket edemeyecek şekildemi sarıyosun sıçrayınca uynamasın diye biizmki sıçrayınca kollar uyandırıyo çünkü

12. 18 Temmuz 2009
  13. btlkrdmn

btlkrdmn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar benim kızım da 2 aylık oldu. gündüz sırrtüstü yatınca kollarının hareketinden o da en fazla 10 dk uyuyor. gece ama derin uyuduğu için sorun olmuyor. bben de gündüz yüzüstü yatırıyorum. gece değil ama tehlikeli olabilir. gündüz gözlem altında olduğu için yüzüstü yatırabiliyorum ve bu şekilde çokdaha uzun ve huzurlu uyuyor. deneyebilirisiniz.

14. 19 Temmuz 2009
  15. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bunların hepsi bebeğin gelişim sürecinde bizim de yaşadığımız sıkıntılar. tıpatıp bize uyuyor. şimdi paşam 5 aylık olmak üzere hala tikliyor bazen uykuda. ilk 2 aydan sonra uykuları azaldı ve uyuması zorlaştı ama 3 aylık olunca düzene girdi.

16. 19 Temmuz 2009
  17. kumru82

kumru82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlum 4 buçuk aylık .ılk aylarda oda kollarından korkuyor sıçrıyordu bizde çareyi ince bir yemeniyle kollarını çok sıkmadan sarmakta bulduk ondan sonra korkmadı ama sakın sıkıca sarmayın bu seferde sıkılır uyumaz. bebekler çok garip varlıklar çünkü her yeni gün yeni bir huy ediniyorlar ben neredeyse 2 ay uyumadım ama sonra yavaş yavaş uykusu düzene girmeye başladı. Birde inancınızı bilmiyorum ama besmelesiz bebeğinizi yatırmayın.Artık kollarını sarmıyorum sadece ilk 2 ay yaptım bunu.

18. 20 Temmuz 2009
  19. yelizfalan

yelizfalan seni seviyorum hayat... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım kollarıyla beraber sarıyorum işte..çok sıkı sarmıyorum yani kundak gibi ama kolları sıçramıcak kadar işte..her bebek bir değil ama bi dene istersen ilk başta hoşuna gitmicektir hatta sana sevmedi gibide gelebilir ama biraz mızırdayıp sakinleşip uyuyor benim kızım...anne karnında gibimi hissediyor kendini nedir sarmadan asla uyumuyor..tabbi ağzında emziğide var canım emziksizde uyumaz bizimki :) onu dememişim bak..kolay gelsin canım sağlıklı günler.