2 buçuk aylık bebeğe havuç tohumu???

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve esmasalim tarafından 29 Eylül 2009 başlatılmıştır.

29 Eylül 2009
    Konu Sahibi : esmasalim
  1. esmasalim

esmasalim ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar iştahsız bi bebeğim var. bi yerde havuç tohumunun bebeklerde iştahı açtığını okudum. ama acaba 2 buçuk aylık bebeğim için de kullanabilirmiyim??
    bir zararı olur mu?
    aranızda kullanan ve faydasını gören var mı?
    yada iştah açmak için başka fikirleri olanlar..??

2. 29 Eylül 2009
  3. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim bebeğin ne iştahı olcak. daha çok küçük. emzirmiyor musun? o büyük bebekler içindir. boşver sen bişey verme o neymiş öyle

4. 30 Eylül 2009
  5. esmasalim

esmasalim ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben bebeğimi emziremiyorum maalesef göğüs ucum yok:KK43:( sütümü sağarak veriyorum. hatta o da yetmiyor mama takviyesi yapıyorum. doktorumuz bu ayda çocuğun günde 850-900 ml yemesi gerektiğini söyledi. ama benim bebeğim bu günlerde zar zor 650-700 yiyor. çok üzülüyorum. hiç çaresi yokmu bu kadar küçük bebeklerde iştah açmanın???

6. 30 Eylül 2009
  7. eness

eness Avoncu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    herkes birşey önerir açlığı için havuc tohumu gazı için hindistan cevizi falan..ben karşıyım yazık bebekler daha çok küçük ilk aylar oalbilir iştahsızlık.sık sık emzirmeye calıs bebek cektıkce duzelebilir.doymuyorsa mama ver tmm ama diğer seylerı deneme bence

8. 30 Eylül 2009
  9. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    bencede verme
    havuç tohumuda neymiş ya
    ne gerek var
    göğüs ucun yoksa silikon göğüs uclarınlan emzirmeyi dene
    çeşit çeşit markalar var birinden birini bebeğin kabul edecektir
    emzirdikçe sütünde çoğalır
    ha gene sütün yetersiz kalıyorsa ozaman mama ver ama onun dışındada bişey verme
    ordan burdan duyduğun herşeye inanma derim
    daha çok minik nasıl yutacak tohumu felan
    dr.un iyi güzel diyorda senin bebeğin daha azınlan yetiniyorsa açılıktan ağlamiyorsa sürekli demekki şuan içtiği miktar ona yeterli geliyor biraz daha büyünce artar nasılsa

10. 30 Eylül 2009
  11. fikriye_bg

fikriye_bg SaNBeRk 14/08/2008 Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    153
    canim bebegin az icmiyor daha 2 aylikgayet iyi besleniyor.kilo alimi nasil eger iyi aliyorsa merak edilecek birsey yok,senin bebegin anne sutunden cok iyi faydalandigi icin fazla icmiyordur.her bebek farkli.Canim nasil bir pompa kullaniyorsun,benim bebegim de beni hic emmedi ve elektrikli ameda kullamdim ben cok memenun kaldim.ilk bastan ben de anne sutun yaninda mama da veriyordum ama daha sik sagmaya baslarsan sutun artircak.Havuc tohumu ancak 6 aydan sonra kullanilir fakat hergun olmaz.

12. 30 Eylül 2009
  13. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ya bebeğin çok küçük ne iştahı canım ek gıdaya geçersin he o zamna yemez o zaman düşünürsün ama şu an çok erken sakın deneme böle uydurma şeyler

14. 30 Eylül 2009
  15. esmasalim

esmasalim ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aslında bebeğimin kilo alımı fena sayılmaz. geçen ay 1.200gr almış. şuan 4.750gr. çok iri bi bebek değil zaten çok da küçük doğmuştu.
    benim sütüm çok azdı 1 ay kadar öncesine kadar günde 350cc anca çıkıyodu. avent'in manuel pompasını aldım. 3-4 saatte bir sağıyorum. çok şükür şimdi Allah nazardan saklasın 550cc oluyo günde. geri kalanı da 200-250cc mama veriyorum.belki dediğin gibi yedikleri yetiyor olabilir.. çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için..

16. 30 Eylül 2009
  17. esmasalim

esmasalim ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. ben bebeğime vermiyim şimdilik havuç tohumu felan...

18. 30 Eylül 2009
  19. fikriye_bg

fikriye_bg SaNBeRk 14/08/2008 Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    153
    kilo alimi cok iyi canim masallah hep boyle devam etsin.Demekki gercekten icti miktari yeterlidir,durumunuz cok iyi merak edilecek hic bir sey yok.Bu sekilde devam etmelisin.