2 buçuk aylık bebeğim kilo almıyor mama içiyor bilgilerinizi istiyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve efecigim tarafından 21 Aralık 2010 başlatılmıştır.

21 Aralık 2010
    Konu Sahibi : efecigim
  1. efecigim

efecigim Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bebeğim 2 buçuk aylık anne sütü almıyor sütüm yok. aşırı gazdan dolayı conformil 1 veriyorum. ama conformilden sonra kilo alımı durdu ne yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum lütfeeeeeeeen yardımcı olun.

2. 22 Aralık 2010
  3. nigari75

nigari75 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    lütfen bu tür konuları bebeğinizin hekimine danışın.bin türlü fikirle kafanız karışır. minik bebeğiniz deneme tahtası değil. en iyisini hekiminiz bilir. kilo gelişimi çok önemli hata kaldırmaz. dikkatli olun vakit kaybetmeden çocuk doktorlarına danışın.
    anne sütünü arttırmak içinse elinizden geleni yapın.bebeğiniz sağlıkla büyüsün inşallah.

4. 22 Aralık 2010
  5. sevdankara

sevdankara <Canımsın Oğlumm> Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kabızlık problemimiz yüzünden oğluma bende kullanmıştım confirmil.ama kilo alımında herhangi bi sorun yapmıyor aksine yarıyor bile.yani onunla bi ilgisi olmadığını düşünüyorum.bu konuda sağlıkocaklarındaki ebeler sana yardımcı olacaktır.istersen onlara bi danış derim. sağlıkla büyüsün bebeğin.:KK34:

6. 23 Aralık 2010
  7. UzmaN

UzmaN Yeni Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı konuyu aynı başlığa üç kez açmışsınız..Konuları ilgili başlığa bir adet şeklinde açınız lütfen..

Bu başlık altından paylaşımınız devam edebilir..:KK34:

8. 23 Aralık 2010
  9. AlminaCinar

AlminaCinar Aşkın Rengi Pembe-Mavi :) Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mama değişikliği önerir dr .lar genelde..
    besledikten sonra yarım saat kadar dik tutun hemen yatırmayın.beslerken de eğimli tutun reflüsü gelişmesin..

10. 23 Aralık 2010
  11. efecigim

efecigim Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler bayanlar doktoruna zaten danısıyorum ama mama deiğşikliği diyor bi problemimiz yok şükür kilo alması için sma promil gold düşünüyorum doktorlar hep aptamil diyor ama ben onu gdo dan dolayı vermek istemiyorum zaten doktorların aptamille anlaşması olduğu için verdiğini biliyorum.

12. 23 Aralık 2010
  13. b_i_o

b_i_o minicik1can bensanahayran Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bebeğiniz daha çok küçük olduğu için mama değişikliğinden başka çare yok gibi görünüyor, sizin sütünüzü de artırmanın yollarına bakmak gerek (bazen ne yaparsanız yapın bünye süt üretmiyor umarım sizin bünyeniz öyle değildir).
    aptamil gdolu mu bilmiyorum sma'nın gdo durumunu da bilmiyorum açıkçası, ama marketlerde satılan bir mama konusunda doktorların nasıl bir anlaşması olabileceğini anlamadım :26:
    görünen o ki siz kendinizce bir çözüm üretmişsiniz ve o yöne gideceksiniz ama bu kadar küçük bebekte kilo gerilemesi bir sorundur ve doktoru dinlemek yerine kendi üreteceğiniz yöntemle sorunu artırırsanız sonrasında çok vicdan azabı çekersiniz
    inşallah tez zamanda kilo almaya başlar ve kendini toparlar evladınız

14. 24 Aralık 2010
  15. efecigim

efecigim Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    özel hastaneye gidiyoruz biz kontrollerimize aptamil şirketi bazı özel hastanelerle anlaşma yapıyor sanırım o yüzden doktorlar onu öneriyor sonuçta marketten alınsada kar payı haricinde mamanın parası şirkete gidiyor o yüzden böyle düşünüyorum ve duyuyorum. çocuğum hiç kilo almıor değil alıyor fakat ilk doğduğunda ayda 1 kilo almıştı ama mama değişikliği sonucunda kilo alımı azaldı 1000 değilde 500 gram aldı ben bu yüzden sıkıntı yapıyorum kendime sütüm vardı hemde çoktu bebeğimi doyuruyordu ama üzüntüden ve yorgunluktan sütüm çok azaldı bebeğimi emzirmeye çalışıyordum gelmesede emdikçe gelir diye humana çayı içtim ama benim bebeğim çok gazlı o yüzden hep kucakta ayakta tutuyorum bu beni çok yoruyor yalnızım yardımcım yok bu yüzden süt çoğalmıyor bebeğimde süt gelmedikçe beni emmek istemiyor, yoksa ben istemez miyim bebeğimi 6 ay emzirmek. önerilerinşz için teşekkürler

16. 28 Aralık 2010
  17. spark79

spark79 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    ben sadece şunu söylemek isterim.benim kızım 15 aylık oldu ve hala sizin dediğiniz sıkıntılar azalmadan hatta büyüyerek devam ediyor.bence en iyisi doktorunuz sağlığıyla ilgili bir problem yok diyor ve sizde bebeğinizin sağlıklı ama zayıf olduğuna kanaat getiriyorsanız fazla yıpratmayın kendinizi.çünkü bu problem bitmeyecek.siz elinizden geleni yapıp onun zaaflarını bulun ve o arada yedirdiğiniz kardır.bu arada bende comformil kullandm ve hiçbir problem yaşamadım ayrıca hala bebeğime antibiyotik dahi kullanmadım arkadaşım dert etme fazla elinden geleni yap.

18. 28 Aralık 2010
  19. efecigim

efecigim Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim. elimden geleni yapıyorum uykuda bile mama vermeye çalışıyorum yeter ki gelişsin diye kilosu normal standartların altında değil ama sınırda bide anne sütü veremediğim için tedirginim üzülüyorum. ama doktor bünyeden de kaynaklandığını söylüyor yani anne ve baba minyon tipli ise çocuğuda doğal olarak öyle olur diyor.