2.çocuk için ideal zaman n zaman?

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve yusufum tarafından 19 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Eylül 2008
    Konu Sahibi : yusufum
  1. yusufum

yusufum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar benim fikirlerinize ihtiyacm vaar 2 yaşında bi oğlum var bazıları 2.çocuğu yapamanın zamanı gelmiş diyo arasını çk açma rahata alışırsan zor olur yap ikisi bir arada büyüsün diyolar bazılarıda daha küçük bunu ihmal edersin diyolar bidaha hamile kalsam doğurdum diyene kadar 3 yaşına girer oğlum ama öte yendan oğlumu katıgıdalara çok zor alıştırdım sürekli boğuluyodu yeni düzelmeye başladı bu konudada aynı sorunu yaşayıp çözüm bulan varsa yazsın lütfen oğlumda çok uslu ama benim hamililik ve doğum hikayelerim hep sorunlu olduğu için sıcak bakmıyorummmmmmmm ne yapmalıyımmmmfisfisfis

2. 19 Eylül 2008
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Hayatim kimsenin lafina bakma...:1closedeyes:

Sen kendini ne zaman hazir hissediyorsan o zaman ikinciyi yapa.s

Neticede o cocuga sen bakicaksin neticede sen 9 ay karninda tasicaksin....:CüvCüv:

Benim kendimi ikinci cocuga hazir hissetmem 5 yil sürdü, avantajlari oldugu gibi desavantajlarida var tabiki, ama hayatta neyin artisi ile eksisi yoki güzelim.:nazar:

Bir zaman sonra sende zaten o istek dogacak o zaman hazir olacaksin iste...:teytey:

Hayirlisi olsun insallah.a.s.

4. 20 Eylül 2008
  5. calikusumuz

calikusumuz Aklım egede kaldı...... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bence 4-5 yaş ideal denilenler doğru ilk çocuk belli bir yaşı geçtiğinde anne rahatlıyor.
    Sonra yeni bebekle uğraşmak gerçekten zor geliyor insana. ama şuda var çocuklar arasında yaş
    farkı çok az olunca kıskançlıklar daha çok oluyormuş. Benim çocuklarımın arası 6 yaş şimdi
    olsaydı bu kadar aralarını açmazdım. En azından ilk çocuk okula başlamadan ikinciside
    1 yaşını doldursun isterdim. Çünkü oğlum anasınıfındayken kızım oldu o dönem çok zorlandık.
    Okulda su çiçeği salgını oldu kızımada bulaştı daha 3 aylıkken buna benzer birtakım sorunlar.. Yinede sorumluluğunu
    alacak olan sizsiniz iyi düşünmeli hazır olup olmadığınızdan emin olmalısınız.

6. 20 Eylül 2008
  7. EU2

EU2 Guest

bencede önemli olan sen kendini hazir hissediyormusun? baskalari degil onu dünyaya getirecek olanda sensin bakacak olanda hayirlisi olsun canim

8. 20 Eylül 2008
  9. S_eda

S_eda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim oğlumla kızımın arasında 6 yaş var, çok pişmanız bu kadar ara verdiğimize çünki iki ayrı dünyanın insanı oluyorlar iletişim az oluyor, ortak oyun oynayamıyorlar, bir birlerini anlayamıyorlar, sanki farklı evlerde doğmuş gibioluyorlar, benim çocuklarım çok uysal olduğu halde bu sorun oldu ..
    örneğin kızım 4yaşındayken olum 10 yaşındaydı , oğlum arkadaşlarıyla oynarken kızımda yanlarına gidiyordu ama onlar koşuyo yetişemiyordu ve sürekli ağlıyordu..oğlumda kardeşini yanlız bırakmak istemiyrdu bu defa arkadaşalarından geri kalıyordu . ben çok pişmanım.. bu aksilikler onlar büyüdükçede büyüdü..

10. 20 Eylül 2008
  11. circassian

circassian Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim 2 oğluşum var araları tam 23 ay.2.hamile kaldığımda spıralle kalmıştım delirecektim çünkü bebeğim daha 15 aylıktı.çok ama çok zor zamanlar geçirdim etrafımda allahtan yakınlarım arkadaşlarım vardı yardımcı oldular.2.çocuk düşünüyorsan mutlaka ama mutlaka yardımcı olacak biri gerek en az 1 sene.sorumlulukların her bakımdan 2 katına çıkıyor.Kendinden tamamen vazgeçiyor bütün hayatın onların etrafında dönüyor.Banada ileride rahat edeceksin diyen çok.inşallah O günü bekliyorum.
    Kendini tamamen hazır hissediyorsan (maddi manevi) yap derim kimseye bakma.....

12. 20 Eylül 2008
  13. bana kalsa ilkden hemen sonra yapıcaktım ikinciyi ama ilki çok dişli çıktı.emdiğimi burnumdan getirdi 2 yıl.ikinciyle arada tam 2,5 yaş var.ama kıskançlık hat safhada.aklı ermeden ikinciyi yapmak ve birlikte büyümelerini sağlamak bence en doğrusu.ha bu arada ilkke asla benzemiyo ikinci.hep iyiki doğurmuşum diyorum.aynı problemleri yaşıcağını sanmam canım

14. 20 Eylül 2008
  15. YAGMURUM

YAGMURUM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Allah evladınıza uzun ve sağlıklı ömür nasip etsin inşallah.
    Çocuk gelişimi ile ilgili okuduğum bir kaç kitaptaki uzmanların görüşüde zamanı gelmiş diyenleri doğrular şekildeydi.
    3 yaşı uygun buluyorlar.
    Öncelikle kendinizi hazır hissetmelisiniz tabi...

16. 20 Eylül 2008
  17. minik kuslarim

minik kuslarim CANIMIN 3'Ü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    kendı adıma konusuyorum canım keske bıraz daha erken dusunseydım dıyorum bazen
    kızım 4.5 yasına kucuk kızımda 14 aylık
    aralarında 3.5 yas var
    ben bıle cok dıye dusunuyorum
    ama ılk bebek goz korkutuyor cesaret edene kadar zaman gecıyor
    kımılerıne yas farkı az kımılerıne cok gelebılır
    sen kendını hazır hıssettıgın zaman dusun derım
    drlarda ıdeal cocuk yas farkının 3 3.5 oldugunu soyluyorlar
    ben yeme konusunda hıc sorun yasamadım cunku ıkı kızımada 6 ayda meyveyı ellerıne verdım ısırmayı ogrensınler dıye 5 aylıkken ılk dıslerı cıkmıstı
    hıc bure meyve suyu sıkarak vermedım
    14 aylık kucuk kızım su an ve 6 aydan berı meyvesını salatalıgı havucu elıne verdım ısırmayı ogrendı
    katı gıdalarını yemegını hıc sorunsuz yıyor
    sanırım sız bıraz pure seklınde alıstırdınız sımdı zorlanıyorsunuz

18. 20 Eylül 2008
  19. yusufum

yusufum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar hepinize teşekkür ederim kendimi pek hazır hissetmiyorum doğrusu gerçi oğlum çok uslu bebekleri çok seviyorum uzun süre ara vermekte istemiyorum ama bilmiyorum hayırlısı allahım hayırlı zamanda verir inşallah oğlumada gelince onahiçbirşeyi püreyapıpta vermedim ama zamanla dahada düzeldi şimdi daha iyi eskiye göre cips fındık fıstık gibi şeylerde boğuluyo

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.