2. denemesini Frigo Bebeklerle Yapacak Olanlar Bu Heyecanı Beraber Yaşayalım

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve AdaEge tarafından 22 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

22 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : AdaEge
  1. AdaEge

AdaEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Merhaba arkadaşlar.

Forumu uzun zamandır takip ediyordum kısmet bugüneymiş. Kısaca durumumdan bahsedeyim. Ben 30 yaşındayım, geçen eylül ayından beri bir bebeğimiz olması için uğraşıyoruz. İlk 5 ay başarılı olamayınca eşim ve ben doktora gittik, bende bir problem olmadığı söylendi, eşimin ise sayı ve hareket sorunu var. Bu sayıyla (2 milyon) aşılama mümkün değil, direk tüp bebek deneyin dediler. 1 sene dolmadan yapmayalım biraz daha deneyin dedi doktorumuz ama biz haziran ayında denedik. Yaştan dolayı tek blast embriyo transfer edildi fakat ne yazık ki kimyasal gebelik yaşadım. Dondurulmuş 3 adet embriyomuz var. Doktorumuz onlarla eylül ya da ekimde deneyebileceğimizi söyledi. Ben bu embriyolarıma frigo bebek adını taktım :ecrin_bebek:

Benim durumumda olanlarınız var eminim. Haydi gelin burda sıkıntılarımızı, heyecanımızı paylaşalım. Allah hepimizin gönlüne göre verir inşallah olumunekankayizsmile

Son düzenleme: 22 Temmuz 2010
  2. 22 Temmuz 2010
  3. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canim ben haftaya denyecegim benimde uc frigo bebegim var :smiley-cool: ve ben de senin gb kimyasal gebelik yasadim ilkinde. dondurulmuslarla sansini deneyecekler diye bir basligimiz var istersen oraya da gel.

4. 22 Temmuz 2010
  5. AdaEge

AdaEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    geldim bile :) benim bir tek korkum var. biliyorsunuz kimyasal gebelik kalitesiz embriyolardan dolayı olan bir durum. bunu da erkek infertilitesi nedeniyle micro uyguladıkları hastalarda sperm kalitesizliğine bağlıyorlar. ben düşünüyorum şimdi bizim embriyolar oluştu ve güzel devam etti ama kalitesizlik nedeniyle tutunduktan sonra vücuttan atıldı. şimdi deneyeceğimiz dondurulmuş embriyolar da aynı dönemin spermleriyle döllenen yumurtalardan oluşmuyor mu? bu durumda onlar da kalitesiz olabilir mi? boşuna mı uğraşmış olacağız tek endişem bu frigolarla ilgili

6. 22 Temmuz 2010
  7. HAFIYE

HAFIYE Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba arkadaşlar, bende aranıza yeni katılıyorum. Kadınlar kulübünü takip ediyordum ama üyelik yeni kısmet oldu. Ben de biraz bahsedeyim kendişmden, bizde yaklaşık 1,5 senedir çocuk sahibi olmayı bekliyoruz. Ve benim 1 tüp bebek deneyimim oldu başarısız. Bizde de problem sperm düşüklüğü ve 1 milyon civarında ve yaştan dolayı tek embriyo transfer edildi. Zaten hepi topu 2 embriyo gelişebildi. Benim sonuçta frigom bile yok :KK43:( . Şimdi inşallah eylül ekim gibi tekrar denemeyi düşünüyoruz. Memorial da denemeye karar verdik. Erkek infertilitesinde en iyi orası araştırdım. Tavsiyeleriniz var mı? paylaşırsanız sevinirim.

8. 22 Temmuz 2010
  9. AdaEge

AdaEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    hoşgeldin hafiyecim, inşallah tez zamanda bebeğine kavuşursun. ben metropolitan FN hastanesinde yaptım ilk denememi, dondurulmuşlarım da orda tekrar orada deneyeceğiz kısmetse. doktorumdan memnunum, labratuara da güveniyorum, bir aksilik olmazsa bu defa olacak inşallah diyorum.

aslında şöyle bir durum var istanbul da ilk 3 amerikan - alman (bahçeci) ve memorial. yani iyi bir hastanede başlıyorsun, inşallah şansınız yaver gider. çünkü ne olursa olsun bu şans işi. bu arada ilk denemenizde neden o kadar az embriyo gelişti, ya da blast olmasını beklerken mi o sayıya düştü, kaç yumurta olmuştu?

10. 22 Temmuz 2010
  11. HAFIYE

HAFIYE Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Benim ilki Kadıköy Şifa 'da oldu ve hatta sanki kesin hamile kalacakmışım gibi bir psikolojiyle başladım ve 7 yumurtadan sadece 2 embriyo oluşunca ben duvara çarpmış gibi oldum zaten kötü bir deneyimdi şimdi biraz daha realistim. Gerçi ilkinde böyle düşünmemin nedeni bize en iyi hasta profili falan denilmişti ama bunun pazarlama tekniği olduğunu acı bir tecrübeden sonra anlayabildim maalesef ilkinde karşı tarafda bir hastane hiç düşünmedim bile ya yeditepe de ya da kadıköy şifa da yaparım demiştim. Ama anladım ki o kadar kolay değil bebiş sahibi olmak bizdeki problem varikosel kaynaklı sperm azlığı hareketlilikte problem yok ama sayımız çok düşük 1 milyon. Ve bu deneyimden sonra görüşme için gittiğim bir profesör hormon ilaçlarını az dozda buldu, ona da canım sıkıldı zaten neyse... Umarım bu yolculuklarımız kısa sürer canım. Bu arada C.tesi günü memoriala görüşmeye gideceğim , eylül ya da ekimde başlamak için ekstra tahlil gerekecekmi ve muayene olacağım bakalım neler söyleyecekler.

12. 22 Temmuz 2010
  13. AdaEge

AdaEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım bizde de aynen öyle oldu. doktorumuz ilk görüşmemizde siz en şanslı hasta profilindesiniz, erkek infertilitesi özellikle sizdeki gibi az da olsa kaliteli sperm olduğu durumlarda başımızın tacıdır demişti dün gibi aklımda :) ama ben hep temkinliydim, olmayabilir diyordum. transfer günümde embriyoloğumuz bizi ziyaret ederek aynen doktorum gibi şanslı %10 luk dilimdesiniz embriyonuz kaliteli, sizin yaşınız uygun bence herşey güzel olacak dedi ama kısmetimiz değilmiş. aslına bakarsan önce tutundu, sonra düştü, bu bile bir başarı. şu an bunu söylüyorum ama kimyasal olduğunu anladığımız gün ve sonraki bir haftam her an ağlayarak geçti. herkes benim için çok endişelendi, toparlanmam gerektiğini tekrarlayarak Allah a beni ruhen iyileştirmesi için yalvararak telkin ettim kendimi.

şifa hastanesini birgül sarıkamış için tercih edecektim ancak hastane personelinin ilgisiz ve duyarsız olduğunu öğrendim araştırmalarım sonucu. gerçekten öyle mi bilmiyorum ama bu işin sırrı moralde. ben başladığım doktorun her detayla ilgilenmesini istediğim için çok kalabalık ve çok doktoru olan bir hastane yerine tüp bebekle ilgilnen tek doktoru olan metropolitan ı tercih ettim. bu hem güzel hem riskli. adamcağıza birşey olsa kaldın yarı yolda Allah korusun. ama birşey olmadı çok şükür. bence sen bunların hepsini göz önünde tut, öncelikle rahat olabileceğin doktorunla sürekli temas halinde bulunabileceğin bir yer seç.

14. 22 Temmuz 2010
  15. ALLAHvarGAMyok

ALLAHvarGAMyok ikizlerin annesi ♡♡♡ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    ada ege yasın kac ????
    ayrıca bızımde toplam 2 mılyon sperm sayımız
    adana baskent yakın oldugundan dolayı orda tup bebek yaptırıcaz ekım ayında
    bu benım ılk denemem olacak
    korkuyorum aslında :KK43:

16. 22 Temmuz 2010
  17. ALLAHvarGAMyok

ALLAHvarGAMyok ikizlerin annesi ♡♡♡ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    benım yasım 22
    esıme erken davranırsak bıraz daha sanslı olabılecegımızı söledı ama doktor
    kkısmettttttttttttt bılmıorum
    vede cokkkkkkkkkkkk korkuyorum

18. 22 Temmuz 2010
  19. AdaEge

AdaEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    esra yaşım 30 eşimin 33. sperm sayımız az evet ama en azından var, olmayanları da okuyoruz, halimize şükür. ben de korkuyordum, zaten korkmayan olmaz bence. ama inan Allah kolaylığını veriyor, inşallah sen ilk denemende kavuşursun yavruna.