2.denemeyi yaptıramıyorum korkudan sanırım psikolojim bozuldu

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve gel tarafından 20 Nisan 2010 başlatılmıştır.

20 Nisan 2010
    Konu Sahibi : gel
  1. gel

gel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ben aralıkta negtif sonuçlanan bir tüp bebek denemesi yaptım çok üzgün günler geçirdim ama uzun zamandır ilk denemenin üzgüntüsünü atlattım üzerimden hatta ikincisi için heyecenlenıyorum bile şimdi ikincisine başlamak istiyorum ama yumurta toplama işleminde anestezi alacağımı bildiğim için ve nedense anestiziden çok korktuğum için devamlı erteliyorum çok korkuyorum ya anestezi almaktan başka hiç bir sebep yok ertelememde sadece bu sebepten her ay bidaki ay deyip duruyorum nasıl rahatlatabilirim kendimi benim gibi olan varmı yada bu işin rahatlatma çözümünü çok istediğim birşeyi sırf bu yüzden yaptıramıyorum yaaaaa çok ciddi boyutlarda korkular yaşıyorum gece uyuyamıyorum uyursamda kabuslar görüyorum offfff ya sanırım psikolojim bozuldu

2. 20 Nisan 2010
  3. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canim lokal yaptir bana burda lokal yapilicak. ben de lokalden korkuyorum ama illa acimayacak diyor doktorlar, lokalde hicbir tehlike yok. gerci genelde de yok cunku cok az bir anestezi.

4. 20 Nisan 2010
  5. BeyzaNur-HH

BeyzaNur-HH geL artik Melegim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    korkma canim korkulcak bisey yok. ben yumurta toplama isleminde anestezi felan olmadim.transfer isleminde de almadim valla herseyi gozumle gormek istemistim.hic korkulcak bisey yok.sakin ol rahat dusun insallah hersey gonlunce olur cnm

6. 21 Nisan 2010
  7. gel

gel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    tşk ederim kızlar ama benim merkezimde sadece genel anesteziyle yapıyorlar ya ben zaten daha öncede korkuyordum ama artık nedense hat safhada üstelikte daha önce 2 kez anestezi aldım ama bu kez inanılmaz bir korku yaşıyorum anlatılır gibi değil neden böyle oldu anlamıyorum eşim çok ısrar ediyor 2. yi yaptıralım diye ama hep bidahaki ay diyorum bu akşam yine konuştuk yine önümüzdeki ay dedim tartıştık istemiyormusun sen dedi deli gibi istiyorum ama işte durum bu sizlerle paylaşmakta buldum çareyi deliricem yakında

8. 21 Nisan 2010
  9. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    bebegine kavusacagini dusun bu sana guc verecektir ya da merkezinle korkunu paylas lokal yapmayi kabul ederler. burda ben genel istiyorum diyorum niyeki ne gerek var diyorlar. her yer farkli hos, hepimiz bircok seyden korkuyoruz bu tedavi surecinden ben gobekten igneden bile korkuyorum ama ne gelir elden mecbur yapacagiz inan lokalde yapilcak rahime igneden oyle korkuyorumki senin yerinde olmak cok isterdim, senin aradigin destek ve guc bebegini hayal etmende. verilen anestezi cok cok,az hicbirsey olmaz, buna inan ya da gercekten lokal konusunu merkezinle konus kesin yaparlar cunku basit bir sey tek igne yapicaklar tek fark bu.

10. 21 Nisan 2010
  11. gel

gel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    senin ilk denemenmi olacak canım... gerçekten benim yerimde olsaydın korkmazmıydın genel anestezi almaktan ?

12. 21 Nisan 2010
  13. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    evet ilk denemem. ama ben genel anestezi aldim birkez bebegimin kalbi durunca kurtajla aldilar minigimi:KK43:( en son birileri ismimi tekrarliyordu, "haa uyuyup kaldim mi, tamam yapin narkozu hazirim" dedim meger kendime gelmisim. yat yarim saat dediler bagirdim ve kalmam deyip cikip gittim ailemle. 24 saat uyumadim uykusuzluk yapti bende narkoz. tu tecrubemi yazdim, dokuldum bir anda:)
    ben de lokalden korkuyorum gel beraber karsilikli korkalim:))
    canim ya dusunsene bebegimi kaybetmisim ne olsun daha, lokali de acisa da korksa da kaldiracagim elim mahkum:KK43:(
    kurtajda bile narkoz azdi toplamada cok cok daha az kullaniliyorus, biliyorsun da zaten.
    vakit kaybetme yavruna kavusmak icin guclu ol.
    ama bence cok korkuyorsan sen kesinlikle lokal yaptir. merkezinle hemen konus bence.

14. 21 Nisan 2010
  15. bebis_asuman

bebis_asuman ஐCεήήεT_KôκµLµ&#108 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canim bunda korkacak birsey yokki sen rahat olman gerekiyor ki tedavini etilemesin zaten toplami yarim saat felan sürüyor egerki merkezine güveniyorsan bu sorun olmasin canim sonucta hedefin belli bebislerin icin yapcaksin bunu.
    ALLAH yardimcin olsun

16. 21 Nisan 2010
  17. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    canım benim en korkmadığım kısmı o bölüm, ne güzel hiçbirşey hissetmiyorsun, mışıl mışıl uyuyorsun, üstelik uyandığımda bütün gerginliğim gitmiş oluyor, kendimi tüy gibi hafiflemiş hissediyorum. stres sinir uçup gitmiş oluyor uyandığımda... Korkma bundan, inanki günlerce iğne olmak bile daha zor, embriyo yerleştirirkenki aşama bile daha zor.

18. 21 Nisan 2010
  19. gel

gel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar çok tşk ederim hepinizin aynı yoldan geçmiş olmanız buna rağmen bunları söylüyor olmanız benim gerginliğimi biraz alıyor ama eşim artık çok ısrar ediyor sanırım korksamda mayısta başlıcam gerci ben bunu düşündükçe bile aklımı kaçırıyorum niye böyle olduğunu anlayamıyorum ama bu durum artık bana hiç normal gelmiyor sanırım bir psikiyatrist yardımı almamda gerekecek