2 doğum yapanlardan veya fikri olanlar...

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve nihal_13 tarafından 3 Haziran 2008 başlatılmıştır.

3 Haziran 2008
    Konu Sahibi : nihal_13
  1. nihal_13

nihal_13 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar..2 defa doğum yapan yada etrafında örnek olan arkadaşlarıma sormak istiyorum ilk bebek ile ikinci bebeğin doğum haftaları benzerlik gösterirmi....(örn.ilk bebek 38.hafta ikinci 39.hafta gibi...)

Sorma sebebim se şu; bir oğlum var 35 haftalık ken, rutin muayene sırasında doğum başladı gerekçesiyle apar topar doğuma alındım..(bende hiç ama hiçbir belirti yoktu fakat
    çok fazla açılmam olmuş)..Duruşu ters olduğu için sezeryanla doğum yaptım...İkinci kez bebek düşünüyorum ama yine aynısının olmasından da endişeleniyorum...Bildiğiniz gibi sezeryana genelde 39 veya 40. haftalara gün veriliyor...Bu defada bebek erken gelirse ve ben yine farketmezsem başıma ne gelir onuda bilmiyorum...Eğer bu konuda da bir fikriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim...

2. 3 Haziran 2008
  3. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    canım bu konuda fazla bilğim yok ama şöyle bir yorum yazmak istedim..birinci doğumun erken oldu diye ikincininde aynı olacağını düşünmüyorum....
    tabiiki rahimede bağlı neden açılma olmuş erkenden dr.sorsaydınız....ve bunu sizin hissetmemeniz garip :uhm:

4. 4 Haziran 2008
  5. nihal_13

nihal_13 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkürler tatoş yorumun için...Doktor sadece bebek gelişimini tamamalamış doğum o yüzden gerçekleşmiş dediler 35 haftalık olmasına rağmen 3400 gr.dı oğlum..

Doğuma alacakları zaman bende çok tereddüt ettim yani kendimde hiç bir belirti olmaması garip geldi hatta bir hata olabileceğini bile düşündüm ta ki yarım saat içinde beni sezeryana hazırlarken birden suyumun boşaldığını görene kadar..ancak o zaman inanabildim bir yanlışlık olamadığına

6. 4 Haziran 2008
  7. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153

bu konuda benimde kafam karışık açıkçası...
    benim kızımıda 36+4 de apar topar sezeryanla aldılar...
    sebep bende protein yükselmesi...
    ve şimdi ikinci bebeğimde de aynı şeyi yaşarsam diye korkuyorum...
    umarım sorun yaşamayız arkadaşım....

8. 4 Haziran 2008
  9. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.661
    Ödül Puanları:
    163
    Doğum haftalarının her bebekte aynı olacağı gibi bir kural yok, benim ilk bebişim 8 aylıkken ikincisi ise doğuma 12 gün varken doğmuştu. Sonuçta Allahın tayin ettiği zamanda dünyaya geliyorlar.
    Ayrıca benim ağrı eşiğim yüksek olduğu için malesef doğum sancılarını farketmiyorum. Bu nedenle ilk çocuğumda büyük bir badire atlatmıştım. İkincisi zaten doktorumun ayarladığı bir tarihte olacaktı ama ben öyle tedirgindimki, doğum randevusuna 2 gün kala bir gaz sancısı hissettim ama şöyle 5-10 saniyelik bir şeydi hemen hastaneye gittim doğum başlayalı epey olmuş hemen apar topar sezaryana aldılar. Yani biraz tetikte olacaksın güzelim. Ama dediğim gibi Allahın izniyle oluyor her şey.

Son düzenleme: 4 Haziran 2008
  10. 4 Haziran 2008
  11. nihal_13

nihal_13 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Umarım arkadaşım......

12. 4 Haziran 2008
  13. nihal_13

nihal_13 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    :1shok::1shok::1shok:

Benimde korkum bu ya, yine farketmemek...Demekki bir ay kala kendimi dinlemeye başlıcam...tabi bu korkuyu yenip hamile kalmaya karar verirsem...

14. 4 Haziran 2008
  15. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    inşallah yeniden hamile kalır ve coçuğuna kardeş hediye edersin...

16. 16 Aralık 2010
  17. ohcanimadeysin

ohcanimadeysin ♥pamugum ve prensesim ♥ Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    bende bunu merak ediyorum..benimkide 40+1 de gelmişti bekle bekle bi hal olduk bu bari 38+ da falan olsa diyorum bu kadar bekletmese:44: