2 düşükten sonra yapılan testler

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve iipekk tarafından 5 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

5 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : iipekk
  1. iipekk

iipekk Dikkat! bebek var :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaslar

ben iki düsük yaptım malesef ikincisinde 9 haftalıkken bebegımın kalbi durdu.
    doktorum test yapalımdedı trombofılı ve faktor V adı testlerın
    kurtajın uzerınden 3 hafta gectı bır kez adet olup sonra yapalım dedı vucut kendını ıyıce toparlamıs olur vs dedı
    özel hastanelerde sordum 2 test ıcın 700 mılyon dedıler devlet hastanelerınede soramadım henuz. sanırım devlette 1 ayda falan alınıyormus sonuclar
    kafam cok karısık bır yanım yaptırmak ıstıyorbır yanım ıstemıyor ıkı dusuk gayet normal dıyorlar ucuncude olur dıyorlar bende testın sonucuna gore hareket edelım dıyorum kararsızım anlayacagınız
    benım yasadıklarımı yasayanlar varmı acaba neler yaptınız nasıl bır yol ızledınız tecrubelerınızı paylasırsanız cok sevınırım

ılgınıze tesekkur ederım sımdıden:teselli:

2. 5 Mayıs 2008
  3. osmak

osmak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende 2 kere düşük yaptım ama benimkiler kendiliginden düşüktü biri 4 digeri 7 haftalıktı kalp atışlarını bile duymadan düştü gittigim doktor teste gerek duymadı eger çok istersen gel gerekli testleri yapalım dedi bende yaptırmama kararı aldım 9 ay oldu düşük yapalı ama bu dokuz ay çok araştırdım we görüstügüm doktorlar 3 düşükten sonra araşttırmaya başlanmasını söyledi bende Allahın izniyle bir daha hamile kalırsam kendime dikkat edecegim ama tabii sen kararı kendin ver çünkü maaliyetli testler

4. 5 Mayıs 2008
  5. iipekk

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende dıkkat ettım ama dıkkat etmekle olmuyor sorun varsa dusuyor.testler ıcın aynı acıları yasamayı goze alamıyorum malesef cok zor 3 hafta oldu ve hala atlatamadım fızıksel ve manevı olarak cok yıpranıyor ınsan
    Allah sıfalar versın sanada canım

6. 5 Mayıs 2008
  7. edamecrin

edamecrin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    86
    Ipekçim Benim Bir öğretmen Arkadaşim Da 2 Düşük Yapmişti.bütün Testlerini çapa Da ücretsiz Yaptirmişti.sosyal Güvenceniz Varsa Böyle Bir Alternatifin De Var.testler çok Uzun Zaman Almamişti Sanirim.

Ben Sana Bütün Tetkiklerini Yaptir Derim.3. Bir Hayal Kirikliğini Yaşamaktansa Bence Her şeyi Araştir.

Arkadaşimda Rahim Yapişikliği çikmişti.şimdi Onu Halledip Bebek Düşünüyorlar.

8. 5 Mayıs 2008
  9. iipekk

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    tesekkurler edacım bende oyle dusunuyorum sosyal guvencemız var hatta ozel saglık sıgortasıda yaptırmak ıstıyoruz bebekten once.acaba capada yaptırsam once oranın doktorunamı muayene olmam lazım yanı o doktor ısterse mı yaparlar yoksa ben kendım bu testlerı yaptırmak ıstıyorum desem de yaparlarmı acaba.
    Allah sıfa versın canım arkadasınada hepımızede

10. 5 Mayıs 2008
  11. osmak

osmak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    saglık güvencen varsa tabiiki yaptır ama ben iki hamileligimde üstüne gördüm onun için düştü sanırım yani hiç dikkat etmedim bide ikisindede uzun yol yapmıştım Allah sanada sbır sabır versin daha senin 3 hafta olmuş atlatması çok zor bi durum benim hala içim açıyo aklıma her geldiginde aglıyorum etrafımdaki bebekleri sewerken dogsaydı şimdi böele olcaktı falan diyorum bebeklerimizi Allah saglıklı bi şekilde kucagımıza almayı nasip etsin

12. 6 Mayıs 2008
  13. iipekk

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar aynı sorunları yasayan baska kımse yokmu

14. 6 Mayıs 2008
  15. mserap

mserap Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba ipek bende 3 düşük yaşadım benimde kalbi durmuştu bebeklerimin ve ben 2 .kaybımdan sonra bütün testlerimi yaptırdım benim sebebi bulunamadı sana tavsiyem bütün araştırmaları yaptır 3. hamileliğini riske atma test sonuçlarına göre tedavini olursun hatta hiç vakit kaybetme ben fakülte hastanesinde yaptırmıştım sonuçlar yaklaşık 1 ay sonra çıkıyor

16. 6 Mayıs 2008
  17. sude 65

sude 65 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrh bende 2defa hamile kaldım 1hamileligim 8aylıkken dogurdum 1gün sonra öldü dayanamayıp 3ay sonra tekrar hamile kaldım onuda 9haftalıkken düsürdüm budefada yıkıldım aradan 7ay gecti doktora gittim bütün tahlilleri yaptırdım düsüyün sebebi kan pırtılasmasıymıs simdi yine cok istiyorum ama ALLAHIM buda bir sınav deyip sabrediyorum insallah sonumuz hayırlı olur onun icin tahlillerini yaptır aklında soru isareti kalmasın budefa korkmadan hamile kalır veinsallah kucagına alırsın

18. 7 Mayıs 2008
  19. iipekk

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    serapcım gecmıs olsun cok uzuldum Rabbım tekrar yasatmasın

sudecım sanada gecmıs olsun canım sen cok agır yasamıssın Allah yardımcımız olsun