2 gündür sol kasığımda çok ağrı var

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve hatice82 tarafından 23 Şubat 2010 başlatılmıştır.

23 Şubat 2010
    Konu Sahibi : hatice82
  1. hatice82

hatice82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar.. 34 haftalık hamileyim 2 gündür sol kasığım ağrıyo otururken filan ağrımıyo çalışıyorum ben yarım saat filan oturduktan sonra kalktığımda sol kasığım çok fena ağrıyo.biraz seke seke yürüyorum bayağı yürüdükten sonra bayağı azalıyo oturduğumda ise yine aynı şeyler... sizce nedir doğurmuyorum değil mi ... ya da normal mi ??? ne yapmalıyım ??

2. 23 Şubat 2010
  3. sudemebru

sudemebru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    o ağrıyı ben devamlı yaşıyom bende 31. haftayı bitirmek üzereyim dr mada sordum bebek baskı yaptığı için oluyo dedi mümkün olduğu kadar yorulmamaya çalış dedi özellikle bebeğin kafası yada popo kısmı sol tarafta oldumu oluyomuş

4. 23 Şubat 2010
  5. nilly

nilly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    son 3 gundur bende de aynı şikayet var ama dün resmen sancı gibi geldi sol bacağım uyuştu. zaten 1-2 kere daha olsaydı hastaneye gidecektim 2 büklüm kaldım. yalancı doğum sancıları başlıyor dıye dusunduk eşimle. yalnız benim bebişin poposu sağ tarafta bana hep soldan soldan gelıyor agrılar onu anlayamadım şimdi ??

6. 23 Şubat 2010
  7. sudemebru

sudemebru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ama unutmaki bebiş sürekli pozisyon değiştirdiği için yani benm dr öle dedi bebekte ağır olan 2 kısım varmış biri baş kısmı diğeri popo kısmı uzun süre pozisyon değiştirmedimi ve annede bu süre içinde kendini biraz yordumu kasıklara baskı oluyomuş buda ağrılara yada kasılmalara neden oluyomuş :KK46:

8. 23 Şubat 2010
  9. nilly

nilly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    dogrudur arkadasım . benim bebegım bu kkonuda bir ilginc zaten poposunun durdugu taraf hıc degısmıyor, yanı hareketlı (asagı, yukarı, sağa ya da hafif sola) ama o popo hep sağ tarafta:) haftalardır cektıgım kaburga agrısını anlatamam sana tepe tepe öldürdü beni. başı hıc aklıma gelmemıstı, zaten bazen carpraz duruyor karnım sag göğsumun altından cıkıyor resmen :) başıda mantıken sol kasıkta... rahatladım valla sağol

10. 23 Şubat 2010
  11. hatice82

hatice82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilginç olan otururken veya uzanırken ağrı sızı yok. ayağa kalktığımda ağrı oluyo sizde de aynısı mı acaba ??? doktorumu aradım az önce normal dedi ama yine yaşayan birilerini duymak rahatlatır açıkçası

12. 23 Şubat 2010
  13. sudemebru

sudemebru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ne demek arkadaşım yardımcı olabildiysem mesela benimde devamlı solda ağrı var çünkü başı orda duruyomuş kaç haftalık hamişsin ben 31+4 oldum allhn izniyle biraz fazla yorulayım yada yürüyeyim sanki doğurcak gibi oluyom o kaburga ve bel ağrılarını hiç sorma akşam gece ölüp ölüp diriliyom sanki :KK46:

14. 23 Şubat 2010
  15. jnaz

jnaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    576
    Ödül Puanları:
    238
    aynı sıkıntı bende de var canım hatta bir kaç gün önce öyle kötü girmiştiki ne yürüyebiliyordum ne uzanabiliyordum şimdi çok şükür geçti doktorumu aradığımda normal demişti

16. 23 Şubat 2010
  17. sudemebru

sudemebru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çünkü otururken yada uzanırken anne ve bebek rahat bi pozisyonda oluyo ama kalkınca bebişin ağırlığı tamamıyle rahime ve kasıklara yükleniyo buda ağrı ve kasılmaya neden oluyo bendede aynı mesela biraz bulaşığım vardı onu yıkadım hani gelipte görsen dersinki sanki çok iş yapmışım gibi ağrıyo sol tarafım bayanssulusmile

18. 23 Şubat 2010
  19. nilly

nilly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sudemebru 34+5 olduk biz... hafta buyuyor sıkıntılar artıyor :KK43: gecen hafta doktoruma isterse 37de falan gelebılır hiç kızmam kızıma dedim, gülüyor :) hayırlısı olsun napalım.. bir de benım kız 26dan berı falan hep dogum pozısyonunda öylece yerlestı hatun... bzen poposunu bır dikiyor kaburgama, egılmeyı gectım kambur bıle duramıyorum hazırolda beklıyorum keyfını.. Allah hpimizin yardımcısı olsun, yeter ki gelsın bebeklerımız sağ salim...
    hatıce dünkü sancı tam ayaga kalktığım anda geldı korkma galıba cogumuzda aynı.