2 kez negatif tüp bebek denemesi yaşadım, 3.deneme için genetik test istedendi...

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve BOSTANCI34 tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    12 Mart 2010
    Konu Sahibi : BOSTANCI34
  1. BOSTANCI34

BOSTANCI34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba

ben daha önce 2 kere negatif tüp bebek denemesi yaşadım. 3.denemem için doktorumuz bizden genetik test istedi. Sonuçlarımız

benimki :46xx 13p+14ps+15ps+21ps+22ps+(normal dişi karyotip) (49)(%98) 47 xxx (1) (%2)

not.incelenen 50 metafazın 49 unda 46 xx 13ps+14ps+15ps+21ps+22ps+ kromozom kuruluşu 1 inde 47 xxx kromozom kuruluşu saptanmıştır. Ayrıca 13 14 15 21 22 numaralı kromozomlarda satellit artışı belirlenmiştir.bu artış varyasyonel bir özellik olup fenotipi etkilemesi beklenmez.

Eşimde : 46xy 13ps+14ps+25ps+21ps+22ps+(normal erkek karyotip)

not:13 14 15 21 22 numaralı kromozomlarda satellit artış varyasyonel bir özellik olup fenotipi etkilenmesi beklenmez..

Yukardaki sonuçlara göre benim tüp bebekle bebek sahibi olma imkanım varmıdır. Varsa oran daha mı düşüktür.

çok teşekürederim

2. 15 Mart 2010
  3. Emb. Axsxina BAYRAM

Emb. Axsxina BAYRAM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Sizin durumunuz Mozaik Turner olarak gecmektedir. Tüp bebek tedavisi yaptırdıgınızda genetik tanı islemi yaptırarak normal karyotipte bir cocuk sahibi olma imkanınız mevcuttur. İyi sanslar!

eylulnazli bunu beğendi.
  4. 17 Mart 2010
  5. nago

nago Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba Hocam
    Biz ikikez tüp bebek tadavisi denedik ikisindede eşimde hiç sperm bulunamadı mikrotesa yapıldı.bu konuda yeni gelirmeleri merak ediyorum.bizim cocuk sahibi olma şansımız varmı

6. 17 Mart 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar bu konuda klinigimizden Dr. emre Bakircioglu ile temasa gecmenizi oneririm

8. 18 Mart 2010
  9. flowere

flowere Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba Hocam,
    Ben ve eşim bu yolculuğa iki yıl önce çıktık, ilk bekledik normal yolla olurmu diye, daha sonra bir aşılama olumsuz, bir tüp bebek olumsuz, bir doğal sirkus gebelik gerçekleşti ama düşük oldu, bir doğal sirkus daha ama negatif. Biz rastlanan herhangi bir problem yok, eşimde bende herhangi bir sorun yok ama bebek de yok. Artık ne yapacağımızı bilmiyoruz. Ben çok yıprandim. Biz hiç çocuk sahibi olamayacmıyız. Ayrıca ben 40 yaşındayım.

10. 18 Mart 2010
  11. Emb. Axsxina BAYRAM

Emb. Axsxina BAYRAM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Basınızdan gecen basarısız denemeler sonucu umutsuzluga kapılmanızı anlıyorum ancak 10 denemden sonra cocugunu kucagına almıs hastalarımız var. Bu surec elbette yıpratıcı fakat yasınız geregi dogal siklustan basarı elde edebilmeniz biraz zor. Bundan sonra hiç vakit kaybetmeden tekrar tüp bebek tedavisine baslamanızı öneririm. Çünkü basarıda yasta cok önemli bir faktor.
    İyi şanslar dilerim.

12. 18 Mart 2010
  13. huriya

huriya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    halit bey merhabalar

size çok ama çok minnettarım.....önce allahın sonra sizin sayenizde bebeğimizi sabırsızlıkla bekliyoruz ....26. haftadayım......size bütün kalbimle teşekkür ediyoruz...umarım hayatta sizinde istediğiniz herşey olur.....

iyi çalışmalar....

14. 29 Mart 2010
  15. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    ben teşekkür ederim allah yardımcınız olsun

16. 29 Mart 2010
  17. gulumkoksal

gulumkoksal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba ben dokuz yıllık evliyim ikikez gebe kaldım biri nolmal yolla biride tüp bebek yöntemiyle iki gebeligimdede bebegin kalbi hiç atmadı bende kan pırtılaşması var diger her şey normal kan sulandırıcı iğne kullanmama ragmen gebeliklerim düşükle sonuşlandı.üstelik tüp bebek tetavilerinde kullanılan ilaclara bünyem çok çabuk tepki veriyor yumurtalıgım inanılmaz büyüyor bu sebepten sol yumurtalıgımı tedavi esnasında kaybettim.Buyüzden çok korkuyorum umudum azalıyor cevap verirseniz çok sevinirim

18. 31 Mart 2010
  19. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar eger kan sulandirici ignelerin dozaji size uygun olarak ayarlanirsa bir problem yasayacaginizi zannetmiyorum buna ragmen kaybederseniz bebek saglikli degildir umudunuzu azaltmayin hersey sizin icin iyi olacaktir muhakkak yumurtaliginizin asiri cevap vermesi de halledilebilecek bir durum yeterki bilgili ve tecrubeli ellerde olun kolay gelsin sevgiler

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.