2. kez sınava girmek...

Konusu 'Üniversite' forumundadır ve cemre-fck tarafından 14 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    14 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : cemre-fck
  1. cemre-fck

cemre-fck Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Düşünen varmı kızlar.yada yaşayanlar tecrübelerini paylaşabilirmi ?
    ben bu sene liseyi bitirdim biraz bahsetmek istiyorum yardımcı olursanız çok sevirim sizlere güveniyorum çnkü.
    açıkcası ben bu sene hiç çalışmadım hep seneye girerim diye düşündüm çünkü okulum çok uzaktı ve okul dersane zor yürüyordu.sınıf öğretmenliği düşünüyordum ama istanbul kesinlikle.bu sene girdim 12 terch yaptım en altada tek ildışı bolu yazdım yakın die.ve bolu izzat baysal sınıf öğrtmenliği 2.öğrtm kazandım.şimdi düşünüyorum marmara hep hayalimdi marmara sınıf öğrtmenliğini inanılmaz istiyordum şuan içimde kalmış durumda,bizim evede çok yakın açıkcası tam bir istanbul hastasıyım.Daha önce lisede bir müddet yatılı kaldım çok zorlandım.Boluya gitmekten oyüzden korkuyorum o psikolojiyi kaldırabilirmiyim bilmiyorum.Acaba 2. senemi hazırlansam diye düşünüyorum bi yandan.ama puanımın yarısı kırılıyormuş ölemi? beni tek umutlandıran çalışmadığım halde burayı tutturmam ve çalışırsam seneye marmarayı tutturcaımı ümit etmem.ama puan kırılmasıda cabası.bu çok etkiliyormu.Allah rızası için yardımcı olun arkadaşlar aranızda eminim tecrübeli olanınız vardır bu konnularda.duacınızım :Saruboceq:

Son düzenleyen: Moderatör: 31 Aralık 2010
  2. 14 Ağustos 2010
  3. cinkek

cinkek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    netlerin çok iyi olsa da puanın baya kırılacak bu riski göze alabilirsen gir tekrar sınava

4. 14 Ağustos 2010
  5. mayiscadisi

mayiscadisi Born This Way Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bir yere yerleştikten sonra hemen ilk sene sınava girersen, orta öğretim başarı puan ın yarısı kesiliyor diye biliyorum.

yani marmara için iki sene beklemen gerekecek. bunun yerine ilk sene bolu'da okuyup notlarını yüksek tutarak yatay geçiş yapabilirsin belki.

bolu'da okuyorum ben. eğer gelmeye karar verirsen yardımcı olmaya çalışırım canım.

6. 15 Ağustos 2010
  7. loading

loading Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence gitmelisin boluya. istediğin bölümü kazanmışsın çünkü.
    geçen yıl bana da 1 sene daha dene diyenler oldu ama ben benim için iyi olduğunu düşündüğüm bi bölüm kazandığım için kendimi riske atmak istemedim. bu seneki soruları da çözdüm evde 1 yıl sadece ingilizce görmeme rağmen konuları unutmamışım iyi netler çıkardım. önce pişman oldum keşke hazırlansaydım dedim ama şuanda hiç pişman değilim yökün yaptığı saçmalıkları gördüğüm için.

Son düzenleme: 15 Ağustos 2010
  8. 15 Ağustos 2010
  9. mavi41

mavi41 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ikinci sene hazırlanmak istemediğin bir bölüm olduğunda en geçerli çözüm 4+x yıl yerine 1 yıl.ama sen istediğin bölümdesin sadece hayalindeki okul olmamış bence o kadar eziyete katlandığına kendini zorladığına değmez.yerleştiğin için puanın kırılması da ayrı bi dert olucak sana.bunu yeniden hazırlanan biri olarak söylüyorum yatay geçiş ihtimalin varken hiç gerek yok.ki her sene sistem değişiyorbi dünya kafa karışıklığı stress bunları göze alabiliyorsan..

10. 15 Ağustos 2010
  11. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    puanının yarısı kırılıyor. önümüzdeki yıl bundan çok çok iyi performans göstermen gerekecek bunu gösterebilecek misin bu durum var . eğer gösteremezsen bu yıl kazandığını da yakacaksın. fazladan kaç yılın gidecek düşün bakalımakannehir

boluda okula başlarsan yatay geçişle marmaraya geçebilirsin. illa marmarada okumak isterim dersen okulun bittikten sonra yüksek lisansını istediğin okulda okuyabilirsin.

elindekini tepmek deli cesareti olur. iyi düşün

12. 15 Ağustos 2010
  13. cemre-fck

cemre-fck Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bilmiyorum kafam çok karışık.şu yatay geçiş olayı nasıl oluyor.mesela sınıf öğrtemnliği bölümünden sadece bir kişimi marmaraya geçiyor?

14. 15 Ağustos 2010
  15. mavi41

mavi41 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bak şu anda sırf hayalindeki okul değil diye gitmezsen ki marmara da en kötü ihtimalle yüksek lisans yapmak varken çocukluk yapmış olursun iyi düşün derim sana.sonra pişman olma :)

16. 15 Ağustos 2010
  17. cemre-fck

cemre-fck Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doğru söylüyorsunuz ama ne bilim işte hayallerim vardı hep birde marmarayı kazanırsam çok istediğim bişey alıncaktı.hep ümitlendim şimdi geriye kalan hayal kırıklığı tabi.tek umudum yatay geçiş

18. 16 Ağustos 2010
  19. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

detayları okulundan öğrenebilirsin. yata yata yatay geçiş yapılmıyor haberin olsun. üniversite ortamına fazla dalarsan bolu'da kalmaya devam edersinsempatiksalakcinni

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.