2 küçük bebekle yaşam düzeni

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve Ahmir09 tarafından 15 Eylül 2010 başlatılmıştır.

15 Eylül 2010
    Konu Sahibi : Ahmir09
  1. Ahmir09

Ahmir09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama tecrübeli annelerden yardım istiyorum.
    benim şuan 15 aylık bir oğlum ve 4 ay sonra doğacak bir kızım var inşallah.sormak istediğim benim gibi küçük iki bebeği olanların neler yaptığı,nasıl başa çıktığı,bakımı,hangisini nerde yatırdığı,nasıl düzen kurduğu.zaten sorularımda da anlaşılacağı üzere vakit yaklaştıkça kafam daha da karıştı.nasıl yapıcam nasıl ikisine yeticem.haydi tecrübeli anneler yardımlarınızı bekliyorum.kafamçokkarıştı:uhm:

2. 15 Eylül 2010
  3. Ahmir09

Ahmir09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim durumumda olan yokmu hiç?

4. 21 Eylül 2010
  5. hanifta

hanifta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım konu çok güzel bende senin gibiyim 16 aylık kızım var ve 4 ay sonra doğum yapıcam ayrıca çaylışıyorum süpriz ama sevindirici oldu benim için umarım cevaplar gelir peşi sıra

6. 21 Eylül 2010
  7. Ahmir09

Ahmir09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bizim durumumuzda olan kimse yok galiba.cevap gelmedi hiçsenağlama
    bende çalışıyorum ve anca oğluma yetişiyorum.doğumdan sonra ne olacak bilmiyorum.birde erken doğum riskim var ilaca başlıycam.tam yandım yani.
    benimde süprizdi.:CüvCüv:

8. 21 Eylül 2010
  9. hanifta

hanifta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    artık allah yardımcımız olsun ama birileri vardır mutlaka benimde kfam çok karışık.sağlıklıca kucağımıza almayı nasip etsin rabbim inş.

10. 23 Eylül 2010
  11. esradeniz

esradeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    21 aylık bir oğlum var 4 aylık hamileyim. Galiba bu da erkek :)))
    Çevremde herkes çok zor olacak senin için diyor. Ama ben hiç olumsuz düşünmüyorum.
    Çünkü ilkinde çektiğim acemiliği bunda yaşamayacağım, ilkinde uykusuzluğa alışmak çok zor olmuştu ama uykusuzluğa zaten alışık olduğum için bunda çok zorlanmayacağım. Oğlumda gerçekten çok sıkıntım olmuştu. Kolik bir çocuktu ve ben gerçekten başa çıkmak için kendimi paralamıştım. Şimdi tecrübe konuşacak....
    Biraz da böyle düşünelim. Ne dersiniz :KK66:
    Çok çooook zor olacak ama tecrübeli anneler olarak başka konularda fazla problem yaşamayacağız.
    Herkese sağlıklı doğumlar

12. 23 Eylül 2010
  13. Ahmir09

Ahmir09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin ALLAH'ım.
    dediğin doğru bakımı konusunda zorlanmayacağız.ama ikisiyle nasıl başedeceğiz minik oldukları için.mesela oğlum çok hareketli hep ilgi oyun istiyo başka şeyle ilgilenmemi istemiyo.şimdi küçüğüyle ilgilenirken o da tutturacak benle oyna diye.yada bensiz uyumaz.onu uyuturken küçüğü ağlayıp diğeri uyanacak.onu susturucam bu sefer onun sesine büyüğü kalkıcak.biri kız biri erkek olduğu için aynı odayı nasıl düzenliycem.falan vssss....

14. 24 Eylül 2010
  15. hanifta

hanifta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ikinizinde yazdıkları bana tercüman bi yerde tecrübe ve zaten alışık olduğumuz durumlar(uykusuzluk.sinir harbi...)için çok değişiklik olmayacak bi yerde ikisiyle verimli ilgi babalarada iş düşüyo tabii allahtan kızım babacı biraz akşamları rahat olabilirim belki.
    bi diğer konumuz odalar nasıl olacak kızım hala bizimle ve beşikte bile yatıramıyoruz çünkü dengesiz yatıyor onu başka odaya beşeksiz nasıl yatıracaz offf ne çok soru var ya allah yardımcımız olsun gerçekten.ama bi süre sonra rahat edicez iki bebeği büyütmenin gururyla inşşşşş

16. 24 Eylül 2010
  17. Ahmir09

Ahmir09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

biz böyleysek ikiz anneleri ne yapsın dimi:)))))
    oda olayını şöyle düşünüyorum.oğlumun her ne kadar yatmasada kendi odasında büyüyen beşik var.onu orda yatırırım .geceleri arada kalkar bakarım.küçüğünü de yine oğlumdan kalan minik beşiğe koyar yanıma alırım.bu şekilde yapabilirsem sorun yok.sorun onu kendi beşiğinde yatmaya alıştırmakta.önceden beşiğine koyar ağladıkça eğilir kafamı yastığına koyar yanında yatıyormuş gibi yapardım.ama şuan bu göbekle eğilmem mümkün değil.öyle oluncada yapışıp bırakmıyo beni yanına al diye.

18. 24 Eylül 2010
  19. hanifta

hanifta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yeni doğan şanslı nereye koysak yatacak kuzum:))))) ama evet sorunumuz kızım canım ayrı nasıl yatıcak bilemiyorum bende sürekli yanında yatıyo gibiydik kalkınca ki yere bi yatak yapmıştık çok dönüp atıyo diye kış geldi yrde de yatamaz artık yeni yatak şart almışken genç odası yataklarından düşünüyorum ama bakalım