2 küçük çocuga bakım zormuş bunu anladık eşımle

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve denevst tarafından 9 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

9 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : denevst
  1. denevst

denevst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benım bırı 3 yaşında dıgerı 9 aylık 2 oglum var büyük oglum küçük bebegımı kıskanıyor süreklı ılgı ıstıyor bebek zaten bıldıgınız gıbı süreklı ılgılenılmesı gerekıyor 5 dakıka oturacak vakıt bulamıyoruz eşımle ancak 2 sıde uyursa dınlenıyoruz allah saglık versın bıraz zorlanıyoruz ışte bu durumda olan arkadaşlar sız neler yapıyosunuz

2. 10 Ağustos 2008
  3. çokoprens

çokoprens iki prens annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    allah yardımcın olsun tatlım, benim de büyük oğlum 6 yaşında, küçük oğlum da 8 aylık, arada yaş farkı olmasına rağmen biz de zorlanıyoruz, çocuk büyütmek gerçekten çok zor, ne güzel eşin de sana yardımcı oluyormuş, ikisi birden büyüler, büyüyünce rahat edersiniz tatlım

4. 10 Ağustos 2008
  5. EU3

EU3 Guest

cnm.Allah yardımcınız olsun aralarını baya kısa tutmuşunuz.. ee tabe ondan zorlanıyorsunuz..hele bide ötekide ayaklansın bak gör sen ozman..kardeş dayanışması halinde mahvedcekler sizi..geçer cnm. geçer Allahın izniyle bi bakmşın büyümüşler ikiz gibi ikisi bir arada.. benim kızların arası 4 yaş olduğu halde bende çok zorlanmıştım... şükür şimdi biri 12 biri 8 oldular zamamn akıp geçiyor sabret..

6. 10 Ağustos 2008
  7. Zepp

Zepp Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    146
    Allah yardimci olsun tulaycigim ...Benim 3 yasinda bir oglum ve 5,5 aylik hamileyim bakalim biz neler yapacagiz ...
    Cocugu dunyaya getirmek en kolay is;Onu buyutmek ,yetistirmek ,egitmek buyuk zanaat bence ...
    Allah tum anne babalara yardimci olsun ...

8. 10 Ağustos 2008
  9. xixlgxixns

xixlgxixns KUZULARIM VE BEN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benim de 4,5 yaşında bi kızım 2 yaşında bi oğlum var inanın küçükken herşey daha kolaydı. Büyüdükçe kıskançlık ve şiddet girdi aralarına bir birleriyle habire itiş kakış içindeler. Ve ikiside çok hırçın sinirli hiç başa çıkamıyorum. Her gittigim yerde rezil olup geliyorum hele bi misafir gelsin tamam, yandıgımın resmi dir.Artık babayla benide kıskanmaya başladılar bizimle yatmak istiyorlar.Yanyana bile oturtmuyorlar hemen aramıza giriyorlar.Onlar uyuduktan sonra biraz oturalım diyoruz ikimizde yorğunluktan sızıp kalmışız. Şöyle başbaşa bir yerlere gitmeyeli uzun zaman oldu. Üstelik bugün evlilik yıldönümümüz ama eşim çalışıyor. Akşam bir yere gitmek istesek Anneannede bizsiz kalmıyorlar . Düşününki sizden daha beter durumdayım genede Allah canlarına sağlık versin.

10. 11 Ağustos 2008
  11. denevst

denevst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    [alıntı]Benim de 4,5 yaşında bi kızım 2 yaşında bi oğlum var inanın küçükken herşey daha kolaydı. Büyüdükçe kıskançlık ve şiddet girdi aralarına bir birleriyle habire itiş kakış içindeler. Ve ikiside çok hırçın sinirli hiç başa çıkamıyorum. Her gittigim yerde rezil olup geliyorum hele bi misafir gelsin tamam, yandıgımın resmi dir.Artık babayla benide kıskanmaya başladılar bizimle yatmak istiyorlar.Yanyana bile oturtmuyorlar hemen aramıza giriyorlar.Onlar uyuduktan sonra biraz oturalım diyoruz ikimizde yorğunluktan sızıp kalmışız. Şöyle başbaşa bir yerlere gitmeyeli uzun zaman oldu. Üstelik bugün evlilik yıldönümümüz ama eşim çalışıyor. Akşam bir yere gitmek istesek Anneannede bizsiz kalmıyorlar . Düşününki sizden daha beter durumdayım genede Allah canlarına sağlık versin.[/QUOTE]

amin canım saglıklı olsunlarda ınşallah bugünlerı gülerek hatırlarız. büyüdükçe sorunlarda büyür dıyolar şımdı zor gelıyo ama allah daha zoruyla karşılaştırmasın. ışte küçük olunca ıkısıde süreklı ılgılenmek gerekıyor eşım ışten gelıyor dınlenmek ıstıyor bende o gelsın ben bıraz dınleneyım ıstıyorum küçük oglum uykuyuda pek sevmıyor yuvarlanıp gıdıyoruz ışte böyle

12. 21 Ağustos 2008
  13. Noa

Noa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Yapmayın bende 8,5 aylık hamileyim kızım da 2 yaşında...

14. 21 Ağustos 2008
  15. Banan

Banan Eşine Sırılsıklam Aşık..! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    biz de bu durumda olacağız sanırım... bir kızım var üç yaşlında... 2 ay sonra da ikinci kızımı kucağıma alacağım inşallah...vallahi ne yapacağım ben de bilmiyorum açıkcası...

16. 21 Ağustos 2008
  17. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    kızlar ben daha ilk bebeğime hamileyim.. 25-30 gun sonra kucağıma alacağım inş..
    ama sımdıden ıkıncı ne zamn olmalı dıye dusunuyorum.. 1 cocuğu idare etmek ıkı yada 3 ten daha kolay..
    ama ıkıncı bılmıyorum ya daha bırıncı olmadan zor gelıyor bana yas farkı en az 4-5 olmalı sankı.. fisfisfis

18. 21 Ağustos 2008
  19. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar ben anne değilim, ancak ilgimi çekti okudum mesajlarınızı.

tabii ki şu anda zorluklar yaşıyorsunuz. Her şeyden önce sizler de yeni durumlarla karşılaşıyor ve dediğiniz gibi afacanlarla baş etmek gerçekten zor oluyor. Yeğenimden ve arkadaşlarımın ufaklıklarından biliyorum.

Ancak bir arkadaşımız yazmış dertleri de büyüyor büyüdükçe;

gerçekten dedim içimden, eskiden çocukken sorunlar nelerdi evde, ağabeyim ve benim aramda, ve bizim yüzümüzden çıkan sorunlar nelerdi:
    - el birliği, asla birbirini ele vermeme, her türlü muzurluğu yapıp büyükleri çileden çıkartmakaydirigubbakcemile
    - oynarken birbirimize girme:mymeka: ama arkasından sanki bu olmamış gibi takım çalışmasına devam kaydirigubbakcemile5
    - eşyaları meraktan kırma, bozmagamyoncuiremsu
    - etrafı batırma
    - e tabii yatak odasında biz de kendimize yer açardık, ama hiç onların rahatsız olduğunu düşünmezdik:eek: büyük yatakta onlarla yatmak büyük zevk verirdikaydirigubbakcemile2

şimdiye döndüm bir de:
    -evden kopan ve yıllar sonra tekrar bir araya gelen bir kardeş, tabii ki hiçbir şey eskisi gibi değil artık
    -25 yılın ardından boşanmış anne-baba
    - boşanmayı değil de ardından olanları hazmedememiş ben ve 19 yaşında yaptığım en fazla 1 yıl sürebilen evliliğim
    -hala güven problemlerim
    -maddi konular
    -sağlık sorunları
    ...

dediğim gibi zorlukları gözlemliyorum etrafımda ama yazılı bir şeyler okuyunca bu konuda ilk defa bunları düşündüm sanırım, bundan sonra moral vereceğim ben de bebişli arkadaşlarımaa.s.