2 küçük çocuğu olanlar bebek karyolalarını nasıl yerleştirdiniz :( lütfen yardım

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve bayans tarafından 12 Ekim 2010 başlatılmıştır.

12 Ekim 2010
    Konu Sahibi : bayans
  1. bayans

bayans oğluşlarım çift oldu ;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    slm kızlar yaa bu konu o kadar çok kafama takılıyorki delireceğim hakkaten..belki tecrübeli olanlar yardımcı olurda biraz kafam rahatlar çünkü her gece yatağa yatıp bu konuyu düşünmekten gına geldi..
    şimdi benim 21 aylık bir oğlum var ve 13+6 hamileyim ve kısmetse bebeğim nisanda doğacak..buraya kadar herşey normal ama sorun şu ki..ben 2 tane olduklarında bunları nasıl yatıracağım ? şöyleki oğlumun büyüyen beşiği vardı ve ayaklanmaya başlayıpta ayağa kalkınca Allah korusun yere kafaüstü çakılma korkumuz yüzünden biz bu karyolarının beşik kısmını söktük ve karyola kısmına yatıralım dedik fakat karyolanında iki tarafıda açık oldugunda ( yani herhangi bi koruma yok) benim için rahat etmedi düşer diye çünkü acayip dönüyor..bize onun karyolasını bizim yataga sıfırladık (yani bir tarafı yatağa birleşti) diğer açıkta kalan tarafıda aynalı konsolu ters çevirerek dayadık ve iki tarafıda kapalı güvenli oldu..şeklini hiç önemsemedim yeterki oğlum düşmesin..şimdi düşünüyorum 2.bebeğim olunca ne yapsam..bebeği gözümün önünde tutmalıyımki Allah korusun kusar tıkanır , battaniyesi ağzına gelir( hemde gece emmeye dibimde olmalı), ama oğlumda gece en az 5-6 kere uyanıp anne diye ağlıyor ve bana sarılıp uyuyor.hatta başını bizim yatağa koyup öyle uyuyor..yanyana koysam diye düşündüm ama olmuyor çünkü bebek benim dibimde olsa oğlum uzakta kılıyor,onu alsam bebek hiç olmaz:bbo: zaten karyolaları yanyanada koymak akıllıca değil çünkü oğlum uyanıp (bakıyorum diye)bebeğin üstüne düşebilir.(Allah korusun)..Lütfen fikir verin Allah rızası için..:Saruboceq:

2. 12 Ekim 2010
  3. bayans

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    sağolun arkadaşlar çok yardımcı oldunuz..!! 22 kişi bakmış ve 1 kişi bile yazmamış çok incesiniz..o kadar aydınlandım ki :sinifsinif:

4. 12 Ekim 2010
  5. aylinersan

aylinersan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    benim de aynı sorunum var.Ne yapacağımı bilmiyorum.oğlum 2,5 yasında. Doğumum ise iki hafta sonra.Ben eşimi yataktan atıp birini sağ koluma birini sol koluma almayı düsünüyorum.Umarım işe yarar.ama doğumdan sonra seni bilgilendirmeye çalışırım.

6. 13 Ekim 2010
  7. bayans

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    ayy Allah razı olsun cevap yazan biri çıkmış..ayy senin az kalmış doğuma cnm Allah bir avazda en kolay şekilde kurtarsın inşallah..ne olur doğumdan sonra beni unutmaa..çok kafama takılıyor..ben yanıma almak istemiyorum alışmasın diye..çünkü şimdi kendi karyolasına alışık birde sonradan yatmaz ondan korkuyorum..

8. 13 Ekim 2010
  9. AdayAnneyim

AdayAnneyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    Haha delikafadulden çok ilginç bir ba$lik olmu$ bu.

$imdi senin yazdiklarini hayal ettim.
    Ben olsam ne yapardim diye dü$ündüm...

Anneyle babanin yatagini ortaya diger iki yatagi da kenarlara alirdim. Büyük çocugu babadan tarafi bebegin yatagini ise kendi tarafima alirdim. Böylece bebegim hep gözönümde olurdu. Diger büyük olan bebegimiz (artik büyümü$ çocuk diyelim ona) onu da babasi kontrol ederdi.

Yalniz oglunuz büyümü$ artik kendisinin ayri bir odasi yokmu? Yava$ yava$ onun yatagini kendi odasina alsaniz... CADIARZU

10. 13 Ekim 2010
  11. dimple2

dimple2 3aslanannesiyimben Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben senin durumundayım

benim 3. bebeğim olduğunda 2. bebeğim 24 aylıktı :KK43:

24 aylık olan oğlum asansörlü beşiğinde yatıyor

3. bebeğime park yatak aldık

bi kaç ay sonra tekrar bi düzenleme yapıcam

2 . çocuğumu normal bazalı karyola alıp karyolanın bi tarafını duvara yaslıcam diğer yanına sandalye koymayı düşünüyorum
    küçüğümünde uykusu düzene girerse abisinin asansörlü yatağına alıp park yatağı ortadan kaldırmayı düşünüyorum

bunlar sana yardımcı olurmu bilmiyorum

12. 13 Ekim 2010
  13. bayans

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    cnm sanırım senin ilk bebeğin ondan başlık tuhaf geldi kafamçokkarıştı başına gelince herşey tuhaflıktan çıkıp soruna dönüşüyor :sinifsinif:

evet eşimde oğlumu kendi tarafına koyalım dedi ama oğlum hem bana çok düşkün.hemde ben gecede 10 kezden fazla uyanıp üstünü örtüyorum,oysa eşimin uykusu çok ağır bütün gece boyunca 1 kez ya uyanır ya uyanmaz..çocuk harap olur valla..kıyamıyorum sanki 2.plandaymış gibi olacak.ilgisiz kalacak yavrummafoldumben

14. 13 Ekim 2010
  15. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    bence odasına yatma zamanı gelmiş..onu ayrı tutmak gibi düşünme.bebek vakitli vakitsiz ağlıcak oda uyanacak..doğumuba baya var ayrı yatmaya alıstırmalısın

16. 13 Ekim 2010
  17. bayans

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    cnm bende doğacak bebeğime park yatak alcam ama oğlumu napcam işte onu bilmiyorum..bende bir tarafını duvara yaslıyayım diye düşündm ama diğer tarafa sandalye fln paklamaz benim oğlumu karyolaya bile sürekli kafasını çarpıyor.uyku sersemi dizlerinin üstüne kalkıyor beni göremeyince sandalyeyi itip yapışır yere -tatlicadiarzu- Allahım sen koru (hem oğlumu hem aklımı) gamyoncuiremsu

18. 13 Ekim 2010
  19. bayans

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    cnm diyorum ya çok uyanıyor ve beni görmeden yada ben sakinleştirmeden uyumuyor.başka odada yatırmayı asla düşünmem mutlaka gözümün önünde olmalı ,huylanırım yatıramam başka yerde.zaten ayrı odasıda yok henüz..