2 li taraması kötü çıkanlar

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve gzdatk tarafından 18 Eylül 2009 başlatılmıştır.

18 Eylül 2009
    Konu Sahibi : gzdatk
  1. gzdatk

gzdatk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benim ikili tarama sonucum 1:243 çıktı .doktor 3 lü yapmadan amniyosentez diyor. usg normalmiş ama yine de yapalım diyor. bu bayram bana zehir oldu. ne yapacağımı bilmiyorum. senağlama

2. 18 Eylül 2009
  3. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım benımde ultrason olcumlerım cok normaldı ama kan degerım 1/196 cıkmıstı. doktorum amnıyosentez ıcın erken ıstersen çapa perıontolojıye gıt ıstersen 3luyu bekle demıstı. 3lu test sonucumu bugun aldım sukurler olsun kı cok normal cıktı. Allah kımseye o stresı yasatmasın cok ıyı bılırım. benım 3 lum normal gelınce ek bı tetkıke gerek duymadı doktor hersey gayet yolunda dedı... umarım sende ıyı haberler verırsın bıze. canın sıkma ıcını ferah tut. ıyı dusun kı ıyı olsun...

4. 18 Eylül 2009
  5. asin25

asin25 nisamla.blogspot.com Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    cnm hemen stres yapma bnlar kesin sonuçlar deilki tahminler sadece siteyi bi araştır bak o kadaer çok ki 2li kötü çıkıpta 3lü normal çıkan
    ayrıca bnm çevremde var komşum 2li 3lü riskli çıktı dr hep özürlü dedi alalım dedi komşum aldrmadı allah verdi isterse allah alır dedi

maşallah taş gibi çoçuğu bişeyi yok üzülme gereken testleri yaptır takip et aksatma 3lünü bekle yasakkelime

6. 18 Eylül 2009
  7. denizov

denizov Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    zeynepb sonuçlarına çook sevindim.hayırlı olsun.darısı başıma.a.s.

8. 18 Eylül 2009
  9. denizov

denizov Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    üzülme benimde 2 li taramamda trisomy 18 kötü çıktı.doktor banada 3 lüyü bekleyelim dedi.bende ilk günler çook ağladım.şimdi biraz rahatladım.bol bol dua edicez....

10. 18 Eylül 2009
  11. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    tsekkur ederım cnm ınsallah sende ıyı haberler verırsın bızlere darısı butun annişlere... :ecrin_bebek:

12. 19 Eylül 2009
  13. peluse

peluse *EBRU* Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148

Canım bu şekilde sadece ikili ve üçlü test sonucuna bakıpta doktor alalım diyemez diye biliyorum ben.
    Forumlarda falan okuyorum gerçi böyle dediklerini ama bir eksiklik olmasın. Bunlar sonuçta teşhis testi değil ki tarama testi.
    Kesin sonucu sadece amniyosentez verir.
    Yani sadece bu testlere bakıpta mı demiş doktoru alalım diye. Cinayet olur o zaman yaa.
    Tıbben de zaten bildiğim kadarıyla yine, onuncu haftadan sonra gebeliğe son vermek için kurul raporu veriliyor ve bu da öyle ikili üçlü testi riskli çıktı bu çocuk özürlüdür aldıralım diye verilemez. Kesin sonuçlar gerekir.
    Dediğim gibi bir kaç defa forumlarda rast geldiğim için soruyorum sana da. Böyle bir uygulama olamaz gibi geliyor bana.

14. 19 Eylül 2009
  15. asin25

asin25 nisamla.blogspot.com Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    ebrucum bilemem dediğin doğru 10 haftadan sonra almak yasal deil ben duyduklarımı söyledim başıma gelmedi böle bişey bnm 2li tarama zamanımda strees yapmştım anlatılan buydu komşum tarafından ama bi çok yazıda bnde okudum alalım demişler falan die demekki olabiliyor

16. 19 Eylül 2009
  17. DERYARXIXM

DERYARXIXM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benimde 2li testim kötü 3lü testim iyi çıktı.bendende amniyosentez istedilerbenim bayramımda zehir gibi geçiyor çok üzgünüm.3.bebişime hamileyim ne yapacağımı şaşırdım.aniyosentezinde 200/1 düşük riski var. ya bebişim iyi ise ve düşerse ne yaparım???senağlamasenağlama

18. 19 Eylül 2009
  19. gzdatk

gzdatk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allah hepimizi ve bebeklerimizi korusun. benim daha ilk hamileleğim. moral olarak resmen çöktüm. henüz 30 yaşındayım. yani o kadarda riskli bir yaş değil. 3lü bile yapmadan amniyosentez diyor. ne yapacağımı şaşırdım.iyi bayramlar....