2 li test sonucum berbat cok mutsuzum

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve mercan76 tarafından 12 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

12 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : mercan76
  1. mercan76

mercan76 kızımın kızkardeşi geliyo Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar selamlar ikili test sonucumu aldım bugün daha dogrusu dün gittim ama bana ultrasonda yanlışlık olabilecegini söyleyip tekrar kan aldılar bugün gittim ve dün 86/1 olan risk bugün 52/1 cıkmış iyimi bana dedikleri hormanlarınızdan biri düşük cıktı ayrıca ultrason haftanız tutmuyor ne demekse ben 4 mayısta 2 li teste gittim 5 mayısta kendi doktoruma gittim doktorum bana 13 haftalıksın dedi ultrason kagıdım var sigorta bana hayır 13 hafta degil diyor ne yedim ne içtim bugün beni kendi doktorum zeynep kamil genetik bölümüne gönderdi ıradanda 22 mayısa gün verdiler bakalım gidicez ne olacak bilmiyorum cok moralim bozuk trisomi 18 riski varmış araştırdım ya anne karnında ölüm yada düşük oluyomuş acaba ne yapsam 3 lü teste giricem gerci ama amniyosentez yaptırsammı offf catlıycam sıkıntıdan acaba onlarmı yanlış yaptı kendi doktorum kızdı bana neden orda yaptırdın hep aynı şey oluyor diye ense kalınlıgı iyiyidi 1,2 bu ne riski şimdi anlamadım gitti :Saruboceq:

2. 12 Mayıs 2009
  3. paradises

paradises Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kendi doktorundan başka bir yere gitme..geneldede ikili test riskliçıkanlarda bişiy olmuyor.burdada hep okuyoruz.internetten yalan yanlış şeyleri okuyup kafanı doldurma.büyük ihtimal bişiy yoktur bak görürsün.sen doktorunun sözünden çıkma.bişiy yok sende 13 hafta olmuş..üzme kendini ..

4. 12 Mayıs 2009
  5. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    canım arkadaşa katılıyorum kafanı karıştırmadan doktorunun önerdiği yerde yaptır testi 1.2 iyi bi ense kalınlığı benim 11 haftalıkken 1.4 dü

6. 12 Mayıs 2009
  7. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    şişli oskar..en iyi rsklı gebelık merkezı.. bu konuda çok ii bı prf yapıo..hıc arama bence her yer yapamıo bu testleri yapsada dgru cıkmıo...bnmde bebegmde sorun cıktı sadece burası buldu..şişlide sana yakınmı bılmem ama sakın morlını bozma..gebelıkte annenin pisk çok önemlii..allh yardımcn olsunn.gönlunu ferah tut..netten bulabılrsın telını yada özelden yazrım kaydirigubbakcemile3

8. 12 Mayıs 2009
  9. hell

hell Guest

aynen bencede bir hastaneden digeri çok fark ediyor bence morelini bozma ki ense kalınlıgı süper çıkmış bu durumda bir problem olması saçma birazda ticarete dkölmüş olay problem olmasa bile bir daha test vs için saçma sapan şeyler söylüyorlar bence morelini hiç ama hiç bozma bende internetten çok şey okuyorum morel bozucu ama kafama takmıyorum hepmizin bebeklri allaha emanet allahın dedgi olur kendini strese sokma yazık bebeginde hisseder..

10. 12 Mayıs 2009
  11. mercan76

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim canlarım ama kendi doktorumda benim yapabilecek birşeyim yok zeynep kamil genetik gideceksin dedi benim 5 yasında kızım var test bile yaptırmadım sapasaglam cıktı az önce tekrar inceledim kagıtları 12+5 ken (onların demesiyle 12+2) 60 mm olarak girilmiş ama bir hafta sonra dün kan alınmıştı 13+2 girmişler gene 60mm halbuki ben 14 haftalık oldum şimdi beni tekrar ultrasona sokmaları lazım degilmi sizce

12. 12 Mayıs 2009
  13. funda72

funda72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım üzme kendini.ense kalınlığı gayet güzel çıkmış.sen doktoruna güven sen.bence başka doktora gitme.daha çok insanın aklını karıştırıyolar.inşallah herşey yolunda gider.moral bozmak yok. a.s.

14. 12 Mayıs 2009
  15. mercan76

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hiç başıma gelmediği için cok canım sıkıldı cok eşim bile izin alıp geldi yanıma oda belli etmiyor ama cok üzüldü cok istedik biz bu bebegi kızımıza kardeş gelsin diye Allah hakkımda hayırlısını versin ama bir yanlışlık var eminim bebek 1 haftada büyümezmi gene 60 mm yazmışlar ultrasona sokmaları lazımdı bence 3 lü test var daha ama o 2 li jadar duyarlı degilmiş okudum işte hepsini

16. 12 Mayıs 2009
  17. funda72

funda72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    demek doktorunda öyle dedi.ozamn doktorun nediyorsa onu yap bence.tabi doktoruna güveniyorsan.bi yanlışlık var senin testlerde sanırım.nasıl 60mm çıkmış her iki ölçümdede?.bende detaylı bir ultrasonla baksalar iyi olur.

18. 12 Mayıs 2009
  19. funda72

funda72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım peki 2li testini nerde yaptırdın sen?