2 li test yaptırıp sonucu iyi çıkıpta 3 lü test yaptırmayan hamişler....

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve tuxgxbaa tarafından 11 Haziran 2009 başlatılmıştır.

11 Haziran 2009
    Konu Sahibi : tuxgxbaa
  1. tuxgxbaa

tuxgxbaa elif sena'm hoşgeldin.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar....doktoruma en son 16+2 de gittim...21. hafta gidicem bir daha...2 li testim iyi çıkmıştı...doktorum 3 lü test için bir şey demedi...bir dahaki gittiğimde ayrıntılı ultrasona giricem....acaba doktoru arayıp sorsammı 3 lü testi...yada siz böyle bir durumda kaldınızmı kızlar...

2. 11 Haziran 2009
  3. benbilirim

benbilirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    cnm ben daha yaptrmadım biz daha 10 haftalıgız teysesi ıns bende 5 temmuzda 2 li test yapıcam dr o tarıhı verdı.bana dedıgı 2 li yada 3 lüden biri yeterlıymıs.2 li daha hassas oldugundan dedı 2 li temız cıkarsa 3 lüye gerek yok dedı.kı ben ıns 2 li testım temız cıkarsa asla 3 lüyü yaptrmıcam ayrıntılıya giricem bende.sırf 2 li test için ankraya gidiyorum napıyım iyi bir yerde yaptırayım içim rahat etsın.sımdıden stres oldum 3 lüyü asla yaptrmayacagım cnmm gittigm dr a soracagım gitmişken ayrıntılı ultrason için randevu alacagım .öle yapıcam sen sanırım ankda değilsın 2 liyi nerden yaptrdın dıcektım

4. 11 Haziran 2009
  5. Swetter

Swetter Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende hamılelıgım sırasında 2'li test yaptırdım ve sonucları ıyı cıkmıstı. doktorum 3'lü teste gerek yok demıstı.

6. 11 Haziran 2009
  7. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende 2li test yaptırdım doktorum 3lüye gerek yok dedi ayrıntılı ultrasona girdim o kadar

8. 11 Haziran 2009
  9. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl üçlü teste gerek yok anlayamadım. benim ikili test sonucum çok iyi çıkmıştı ama doktor ayrıntılı ultrason yaptıktan sonra üçlü testi yaptırmamı istedi kan verdim yarın sonucu çıkacak.

10. 11 Haziran 2009
  11. benbilirim

benbilirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    risk görunce 3 lüyü istiyrlarmıs ondada risk varsa ambıyosentez oluyrmus.dr banada öle dedı.senın dr cnm her ihtimale karsı istemıştır.ama nettede kagan kocatepe de 3 lüye risk yoksa gerek yok dıyor

12. 11 Haziran 2009
  13. fikirdelisi

fikirdelisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    374
    Ödül Puanları:
    153
    benim 2 lide bir risk cıkmamıstı buna ragmen 3 luyude yaptırdı doktor.sukur onda da bisi cıkmadı.ama 2 lisi iyi olup 3 lude riskli cıkanları duydum

14. 11 Haziran 2009
  15. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    doktorum bana ikili test sonucumun çok iyi olduğunu üçlü testinde inşallah böyle çıkar demişti. demek ki ikilide olmayıp üçlüde bir sorun olabiliyor. benim teyzem geç anne olmuştu ikili iyi çıkmıştı üçlü riskli çıktığı için amyosentez yapmışlardı.

16. 12 Haziran 2009
  17. merhem

merhem Kaan Emir'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim doktorumda 2'li test sonucumun iyi olduğunu bu yüzden sadece AFP yaptırmamın yeterli olduğunu söylemişti. Ben ısrarla 3'lü test istediğimi söylediğimde 2'lide zaten aynı şeylere baktıklarını ve doğruluk oranının daha yüksek olduğunu bu yüzden 3'lüye gerek olmadığını ,2'lide bakılmayan AFP'yi yaptırmamın yeteceğini söyledi.

18. 12 Haziran 2009
  19. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    benim doktorumda 3lü test istememişti bende yaptırmamıştım şimdide kızım ellerinizden öper opuyorumnanaktan