2 pratık öneri

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve heide tarafından 15 Ekim 2008 başlatılmıştır.

15 Ekim 2008
    Konu Sahibi : heide
  1. heide

heide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar belkı sızde bebegınızın mamasını yada sutunu sıcak tutmakta sorun yasıyosunuzdur dıye bu basıt ama ıse yarayan yontemlerı sızınle paylasmak ıstedım.bunları ben deneyerek gelıstırdım insallah sızınde ısınıze yarar.
    1-yunden bıberonun gırecegı sekıl bır kese ısleyıp bunuda besıgın bas ucuna asarsanız bebegınızın kalan sutunu veya mamasını kısa surelıgıne sıcak tutabılırsınız.zaten sadece 2 saat saklayabılırsınız kalmıs mama sakıncalı olur bu kesede 2 saat saklıyo zaten delıksız ıslersenız daha cok ıse yarar.suslemesıde sıze kalmıs artık.
    2-dıger yontemımde fazladan bıberonunuza yatmadan once cok sıcak su doldurun bebegınız uyanıp acıkana kadar o ıdeal ısısına ulasıyo ve sadece ıcıne mamayı eklemek kalıyo.gecelerı sıze cok kolaylık saglar.
    benım bebegım bı defada 1 bıberonu bıtırmez 15 20 dakıka aralarla ıcer ve bu 2 saatı bulur oyuzden ben bu yontemlrı kullanıyorum sızınde bıldıgınız yontemler varsa sızde paylasırsanız sevınırım.kaydirigubbakcemile5

2. 15 Ekim 2008
  3. alize_13

alize_13 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    paylaşım için teşekkürler canım

4. 16 Ekim 2008
  5. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    biberon kılıfı hoşuma gitti niye daha önceden aklıma gelmedi hiç..

6. 23 Ekim 2008
  7. heide

heide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet hem o ıhtımal var hemde bence mamayı erken hazırlamak cokta saglıklı degıl cunku 2 saatten fazla beklemıs maayı tuketmek zararlı olur ama sut dayana bılır belkı orasını bılemıycem benım amacım yaptıgım mamayı yada hazırladıgım sutu sadece 2 saat bebegın ıcebılıcegı sıcaklıkta korumak.:1hug:

8. 23 Ekim 2008
  9. hayat_bu

hayat_bu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hazır biberon kılıfları var içi köpük bu sayede sıcaklığı daima aynı derecede kalıyor ayrıca elektrikli biberon ısıtıcıları var ben ikisinide kullandım çok rahat oluyor içi köpük olan dışarıya çıkacağınızda mamayı hazırlıyorsunuz açıktığında hemen nerde olursa olsun verebiliyorsunuz.Çok durmamak şartı ile çok kullanışlı.