2 sene önce 4. evre endometriozisten açık ameliyat oldum

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve biozard tarafından 3 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    3 Mart 2010
    Konu Sahibi : biozard
  1. biozard

biozard Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba
    ben 2 sene önce 4.evre endometriozisten açık ameliyat oldum.tüplerimin kapalı olduğu söylenmişti ama film çektirdim açık çıktı.bu zamana kadar biçok defa yumurtlama takibi yaptırdım fakat hiç doğru dürüst yumurtlayamadım.ya büyümedi ya çok büyüdü kendiliğindende hiç çatlamadı zaten.en son bi tüp bebek merkezine gittim hormon testleri istediler yaptırdım ve polikistik over olduğum çıktı.değerleri sizede yazıyorum fsh:5.54 lh: 18.77 şimdi laparoskopi olmam gerektiğini söylediler.hem yumurta delme işlemi için hemde tüplerin tam olarak durumunu görmek için.çünkü tüplerin açık olması işlevini yerine getiriyor demek değilmiş.bunları düzelttikten sonra normal yoldanda hamile kalabileceğimi söyledi doktor.bide glukofen diye bi ilaca başladım.bununda hormonlarımı düzenleyeceğini söylediler.sizce ne yapmalıyım?

2. 4 Mart 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    MERHABA BıOZARD, sorununun için ilk seçenek ameliyat mı diye düşünüyorum. çünkü öncesinde yaşamsal düzenlemelere gitmek, kilon varsa zayıflamanı sağlamak gerekir. bir takım hormon düzenleyici ilaçlar dasana yardım eder. tüplerinin açık olup olmadığıyla ilgili bir şüphe varsa tekrar daha iyi bir merkezde film çekilebilir(ameliyattan daha kolaydır) şeker yükleme testi yapılması insülin direncinize bakılması gerekir. ben bir kez daha düşünmenizden muayene olarak ikinci bir fikir almanızdan yanayım. çünkü bilgisayar başında tanı koymak doğru değildir. sevgiler.

4. 10 Mart 2010
  5. biozard

biozard Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim doktor bey ben 3 gün önce laparoskopi oldum daha fazla vakit kaybetmek istemedim.sanırım olmam iyi olmuş çünkü doktor 2-3 tane endometriozis (siyah nokta şeklinde) olduğunu onları yok edip yaktığını sonra yapışıklıklar olduğunu onları açtığını ve tüpleri yumurtaya yaklaştırdığını söyledi.yani sanırım bu ameliyatı olmadan zaten doğal yolla hamile kalamayacaktım.şimdi ise şansım biraz daha arttı en azından.2 hafta sonra kontrolüm var bakalım nolacak.doktor önümüzdeki 1 seneyi çok iyi değerlendirmemiz gerekiyo dedi.çünkü tekrarlayabiliyormuş.sanırım 1-2 ay yumurtlama takibi falan yapıcak.bu arada şeker ilacı kullanıyorum glukofen bide folik asit.doktor 3 aylık hamile oluncaya kadar şeker ilacını kullanmam gerektiğini söyledi.bu arada kilolu değilim.hatta zayıfım bile.ama yinede bu ilacı kullanmam gerekiyormuş.inşallah bu yapılanlar bi sonuç verir artık.

6. 10 Mart 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam geçmiş olsun, herşey gönlünce olur dilerim, bol şans

8. 11 Mart 2010
  9. biozard

biozard Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim umarım dediğiniz gibi olur.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.