2. Takım / CUMA Zayıflama Yarışması

Konusu 'Diyet Grupları' forumundadır ve seaBahAR tarafından 7 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : seaBahAR
  1. seaBahAR

seaBahAR de profundis Editor

Beğenildi:
    8.193
    Ödül Puanları:
    238

2. TAKIMA SAĞLIKLI VE KEYİFLİ KİLO VERMELER DİLERİM. :KK36:

seaBahAR

2. TAKIM KURALLARI:
    Takım üyelerinin uyması gereken şartlar:
    1. Her gün en az 5 mesaj paylaşımı
    2. Günlük menü paylaşımı. En az 2 litre su içilecek.. En az 1 kupa bitki çayı içilecek ve menüye eklenecek..
    3. Kitap okumak şart..Okunan kitabın günlük paylaşımı..
    4. En az 30 dk spor yapılacak..

Son düzenleme: 26 Eylül 2016
    seher0607 ve akrep33 bunu beğendi.
  2. 8 Mayıs 2008
  3. Silviya

Silviya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    dün gece bekleyen herkese hber bırkatım bakalım gelcekler artık yavaş yavaş..sende hoşgeldin esea.gerekli şeyleri anlatıcam linlerini vricem okumanız reken şeylerin merak etme..
    ama giriş olarak bu iki linki ben gelene kadar hatim edebilirsiniz sırnaşık şey

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-gruplari-hakkinda-genel-aciklama-t171429/index.html
    http://www.kadinlarkulubu.com/cuma-yarismasi-nedir-t154953/index.html
    şimdilk kaçtım.aklınıza takılan herşyi sorabilirsiniz.geldiğmde tek tek cevaplarım
    ve tek tek öptüm hepinisi Şeniz

4. 8 Mayıs 2008
  5. Silviya

Silviya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar öncelikle hepinize tekrar hoş geldiniz diyerek başlıyorum.....

1)Cuma yarışması Püsküüt tarafından kurulmuş olup uzun süredir devam etmektedir...Cuma yarışmasına ilişkin detaylı açıklamalar püsküüt tarafından CUMA YARIŞMASI NEDİR? topiğinde anlatılmıştır.(linki daha önce vermiştim belki okuyan arkadşlarımız olmuştur ama yeni gelnler için tekrar veriyorum) sizden öncelikli ricam bu topikteki açıklamaları okumanız...aklınıza takılan bişey olursa mutlaka sorun elimdne geldiğince yardımcı oluurum...

2)
    Cuma yarışamsındaki önemli ve takip etmenizi istediğim topiklerden biri Cuma yarışması üyelerinin paylaşım alanı.Bu topikte cuma yarıması ile ilgili konular konuşlmakta ayrıca cuma günleri kio bildirmleri bu topiğe yapılmaktadır (tabiki kilolar önce takım içinde toparlanıp son durum takım lider veya takım liderinin olmadığı durumlarda yardımcısı yada diğer üyeler tarafından paylaşım alanna yazılacaktır)paylaşım alanını sürekli takip etmeye çalışın fakat gerek duymadığınız sürece (sohbet içerikli ) mesajlar yazmayın fakat orda bir mevzu dönüyosa sizde fikrinizi paylaşablirsiniz çünki büütn üyeler eşit hakka sahiptirler ayrıca benim lider vasfında olam sizden bir farkım olduğu manasında değldir sadece yapılacak işleri bildiğim için ve bunları yapacak sabit birisi olması gerektiği için görevli olucam.bunun dışında hepimiz aynıyız.

3)Cuma yarışması sonuç listeleri topiğine asla mesaj yazmayın....
    4)Kilo bildirmlerinizi cuma günü aksama olmaması açısından lütfen perşembe günü yapın.mümkünse perşembe sabah uyandıktan sonra aç karnına tartılın ama bildirimiznizi perşembe gün bitimine kadar yapabiliriniz
    5)Eğer guruba 1 günden uzun süre giremeyecekseniz lütfen haber verin.3 gündne uzun süre giremeyeceksenizde izinli sayılmak istediğiniz süreyi bildirerek izin talebinde bulunun çünki uzun süre takıma uğramayan üyeler takımdan çıkarılır.iiznli olmadığı halde 2 hafta üst üste kilo bildiriminde bulunmayan üyede diskalifiye olur!
    6)Daha öncede konuşuldu fakat toplu mesajda bulunması adına tekrarlıyorum Diyet gurupları hakkında Genel Açıklama linkinde belirtildiği üzere takımda sohbet içerikli mesajlar değil diyetle ilgili mesajlar yazılacaktır aksi halde mesajlar silnecektir.biz 16 mayıs tarihine kadar birbirimizi daha iyi tanımak adına takımımızı kullanıcaz o tarihten sonrada sohbet odalarına geçiş yapıcaz...
    7)Bütün üyelerin kilo çizelgelerini yapmalarını ve her hafta çizelgelerini güncelelmelerini rica ediyorum..
    8)Aklıma şimidlik başka bişey gelmiyo sizlerin eklemek istediği bişey olursa yazarsıznız.sormak istediğiniz bişeyler olursa yarışmada ben , ececix ve husel eski ve tecrübeli olduğumuzdan yanıtlarız..
    püsküüütn önerisiyle ben takım lideri ececix de yardımcımdır.birmizin olmadığı duurmlarda diğeirmiz takımla ilgilenecektir...sevgiler a.s.

imza:2.Takım lideri Silviya

Son düzenleme: 6 Temmuz 2008
    Defne202 bunu beğendi.
  6. 8 Mayıs 2008
  7. Silviya

Silviya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    pcden ayrılıyodum fakat mesajını görünce cevap vermedne edemedim...beslenme konuusda daha çok şey konuşucaz ama pat die söyliiym yolun yanlış!diyeti unut sağlıklı masıl beslenebilirm sorusunu sor ve bunun cevabını araştır... Diyet-Sağlıklı beslenme formunun iyce araştır oku..çok güzel konular var...ama her okuduğunuda uygulamaya kalkma bi süzgeçtne geçir...püsküütn zayılarken izlediği yolu analtan bi konun var onun linkini ve benim hazırlamış olduğum 2 konu var çıkmadan onları vericem.briaz uzunlar sıkılırsan ara sıra vait buldukça okursun..beslenme bölümündeki ilgini çeken konuşarada göz atarsın.ben böyle yaptım hep..çok faydasını gördüm..linkeri veriyorm veee kaçıyorum şeker.görüşürzz

püsküütün zayıflama maratonu

dengeli beslenme ile ilgili benim konum
    vücudun her bölgesine yönelik egzersizlerin olduğu konu

bu konuları alana bunuda bedava veriyoruz Bayanlar kaslanmaktn korkmayın!

8. 9 Mayıs 2008
  9. Silviya

Silviya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    fıstıklarım yarından itibaren yeme düzenlerimizi ayarlamaya çalışalım.
    hepinize önerim üç ana üç ara öğündür!kesinlikle sonuç alırsınız bundan!ben böyle yaptığımda kilo verebildim onun dışındaki yötemlerde çuvalladım hep!

haftalık 1 kg dan fazla hedefler koymayın kendinize ki böylelikle hayal kırklığına uğramamış olursunuz?
    herkes kilo bildirimini ne tür baskülle yapacağını ve kendne ait baskülü olup olmadığını yazarsa seviniirm.ben ölçümleirmi dijital baskülle yapıyorum mesela ve kendime ait baskülüm var.
    spor salonna gidenler veya herhangi bir spor aktivitesi yapanlarda bunu belirtsinler notlarmı ona göre alıp size spor konusnda baskı yapcam jeyyarKötü Kazen

bide dikkat ederseniz listeyi hazırlarken kiloya göre yaptım sıralamayı çünki aklımda bi tilki vardı.heman anlatim tilkiyi size kiloları birbirine yakın olan arkadaşlar kendi aralarındada çekişmeye girsinler diye kimin kime yakn olduğu daha bariz görünsün istedim.böyle bir uygulama yapabiliriz.mesela takım içindede diyelimki tolam üye sayımız 10 olsun herkes verdiği kiloya göre sıralamaya girer 1. 2.3. olanalr belirlenir falan...

listmeizi tekrar kopyalıyorum buraya eğer fikir hoşunuza giderse gözünüze rakip kestirin ve daha hırsla yarışalım :)

esea..............163cm-60.0kg
    merilcan.........168cm-60.8kg
    tarikim...........155cm-61.0kg
    martı..............172cm-64.0kg
    bugdaysarısı...168cm-66.0kg
    SİNEJAN.........177cm-67.0 kg
    ececix...........173cm-69.0kg
    ogretmen3891..175cm-71.5kg
    husel.............168cm-72.0kg
    SunLight..........162cm-74.0kg
    aydasu...........167cm-76.0kg
    yagmurtasi.....162cm-78.5kg
    singing kettle..163cm-79.0 kg
    silviya............160cm -80.0kg
    ayshe85.........?cm-?kg

yağmurtası singing kettle ve silviya nın boy ve kiloları birbirine yaklaşık ve kendi aralarında bi çekişme yaşayabilirler SİNEJAN ve ececix de boy ve kilo larak birbrleirne yakınlar.ilk göüzme çarpan bunlar oldu.artık nasıl yapmak isterseniz öyle yaparız.sizlerinde değişik fikirlerini bekliyorum.

hepinize iyi geceler.ben yarın öğleden sonra yada akşama doğru ancak gelebilrim.hepiniz hoşcakalın...Şeniz

Son düzenleme: 9 Mayıs 2008
    Defne202 bunu beğendi.
  10. 9 Mayıs 2008
  11. Silviya

Silviya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    fıstıklı kurabiyelerim şimdi vereceğim iki lnke gözatmanızı rica ediyorum hepinizden

http://www.kadinlarkulubu.com/showpost.php?p=2725390&postcount=195
    http://www.kadinlarkulubu.com/showpost.php?p=2732974&postcount=197

püsküüt gerçekten çok özverili birisi.onu yormayalım üzmeyelim.şimdi hatırlamıyorum ama ilk sayfalarda bi arkadaş selam deyip boy kilo bilgiisni yazmış sonra tekrar bi mesaj göndererek pardon selam demicektik dimi demiş ve takrak bilgileri girmiş.bunu örnek vermek adına söyleidm şidi arkadş kimdi nicikni hatırlayamıyorm.sakın alınganlık olmasın bu mezuda.gelmek istediğim nokta şu; mesajımızı yazarken tabiki selamda diyce birbirmize ttlı şeylerde söylicez .araya bişeylerde yazıcaz önemli olan gereksiz yere fazla ve boş mesaj yazmamak.yazdığımız mesajlarında içeirkleri önemli mesela yaptıkalrmız analtırken parça parça analtmak yeirne günümüzü tümüyle özetleyeibliriz.sabah öğle akşam yemeğinde neler yendiğini yazmak yerine bunla ilgli olarak hepsini tek bir mesajda toplayabliriz.ayrıca çoklu alıntı yaparak birden fazla mesaja tek mesaj içerisinde cevap yazabiliriz.buda mesaj sayısı açısından tasarruf olacaktır..
    ÇOKLU MESAJ ALINTISI NASIL YAPILIR? burda çok detaylı anlatılmış.ayırıca yeni üye olan arkadşların site ile ilgli merak edebilecekleri diğer konulara burdan bakablirler..Sık sorulan sorular /Cevaplar

hepinize şimidden duyarlılığınız için teşekkür ediyorum.mümkün olduğunca cümllerimi özenli seçmeye çalışıyorum eğer rahatsızlık duyduğunuz herhangi bi yanım olursa lütfen benimle paylaşın.en son isteyeceğim şey içinizden herhangibiirni kırmak incitmek olacaktır.daha önceki takımda yaşdığım sorunların hiçbirini burda da yaşamak istemem.sevgiyle kalın a.s.

12. 10 Mayıs 2008
  13. sunLight

sunLight Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım eğer yürüyüşe çıkamıyorsan evde spor yapmak o kadar da zor değil. 3 gün salona gittiğim halde evde de yapıyorum sporumu. önemli olan spor ortamını hazırlamak.
    ----- eğer varsa spor aletlerini salonda topla
    ----- cd çalar veya bilgisayardan hareketleri parçalar ayarla
    ----- kendini illa şu saatte yapacağım diye şartlandırma
    ----- sporu evin içinde kendine yaptığın bir rahatlama terapisi olarak düşün
    ----- kendine bir aerobik cd si al
    ----- sitemizde de bu hareketleri gösteren linkler var.onları bul ve hareketleri not et.
    ----- not defterin yanında olsun, hangi hareketi kaç kere yaptığını yaz
    ----- sayıları yapabildiğin kadar arttırarak devam et.

ben bu yazdıklarımı uyguluyorum ve bölgesel fazlalıklarımı bayağı törpüledim spor sayesinde.

14. 11 Mayıs 2008
  15. Silviya

Silviya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar ben geldim hemen iki satır yazıp yine kaçıcam çünki...genel olarak yedikleirnize baktım fena görünmüyolar...evde tadilat var ondan dolayı evdeki düzensizlik beni geriyo...bi türlü tam bitemediki rahat rahat etrafı temizleyip toplayalım.herneyse yarışı izleyecektim güya tv karşısnda uyuya kalmışım ilk 5 turla son 3 tuur izleyebildim (58 turdu ) arada uyuya kalmışım.yani malesef yarışın heycanını yaşayamadım. kupayıda F.MASSA aldı..tabi ben yazıyorum ama aranızda F1 seven ve ilgilenen varmı bilemiycem...
    bu arada rakip mevzusuna ok. diyosanız listeyi yazayımda daha rahat seçin rakibnizi...işte liste..

ayshe85.........162cm-63kg
    martı..............172cm-64.0kg dijital baskül spor salonuna gidiyo
    ececix.............173cm-69.0kg
    Kocaeli ...........178cm-70.0kg
    SunLight..........162cm-74.0kg dijital baskül spor salonuna gidiyo
    singing kettle..163cm-79.0 kg dijital baskül koşu bandı var
    silviya............160cm -80.0kg dijital baskül spor salonuna gidiyo

ama bi durum var; gördüğünüz gibi listede 16 kişi var ve takım üye üst limiti 10 kişi hadi 2 kişide tolerans olsun demişti püsküüt böyelikle 12 kişilk bir takım olucaz gibi görünüyo..carşamba günü paylaşımlarınıza göre performans değerlendirmesi yapıcam eğer elenen üye olmaz ise ve illaki takım üst limitine uymamız gerekirse belki kontenjanı açık olan takımlara kaydırma olabilir aranızdan.ama tbiki bu konuyu püsküüte danışıcam en uygun ne olursa onu yapıcaz...gerilmeyin ama böyle bişeyede hazırlıklı olun derim :) ama hepinizi çok sevdim umarım hep birlikte oluruz arkadaşlar...

16. 11 Mayıs 2008
  17. Silviya

Silviya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar genellikle yakın kiloloları guruplandırdım boylarıda dengelemek çok zor. gurplardaki üyelerinde kiloları arasında genellikle 1 kg fark var eğer sizin farklı bir öneriniz veya rakip olarak seçmek istediğiniz farklı bir kişi olursa ona göre düzenlene bilir.benimki sadece öneri.siznde fikirlerinizi bekliyorum...

gurup1

gurup2
    ayshe85.........162cm-63kg
    martı..............172cm-64.0kg

gurup3

gurup4
    ececix.............173cm-69.0kg
    Kocaeli ...........178cm-70.0kg

gurup5

gurup6

SunLight..........162cm-74.0kg

gurup7
    singing kettle..163cm-79.0 kg
    silviya............160cm -80.0kg

18. 14 Mayıs 2008
  19. EU1

EU1 Guest

kahvaltı

bir su bardağı süt veya bir kibrit kutusu kadar peynir
    bir adet küçük domates+ bir adet salatalık
    çeyrek ekmek+ şekersiz çay
    haftada bir kez süt ve peynir yerine 1 katı yumurta

kızlar vücudun yumurta ve süt peynirede ihtiyacı var. yumurtada demir var sütte de kalsiyum zaten biliyorsunuz.

ara öğün

bir porsiyon meyve

öğle yemeği

bir porsiyon sebze yemeği içinde üç dört parça et olacak etsizse eğer yemek yanına 2 adet köfte
    bir kase yoğurt
    salata (yağsız tuzsuz)
    haftada bir kez bir kase mercimek çorba
    çeyrek ekmek

ikindi

bir porsiyon meyve

akşam yemeği
    öğle ile aynı
    bir porsiyon sebze yemeği içinde üç dört parça et olacak etsizse eğer yemek yanına 2 adet köfte
    bir kase yoğurt
    salata (yağsız tuzsuz)
    haftada bir kez bir kase mercimek çorba
    çeyrek ekmek

yatarken
    bir su bardağı süt veya iki su bardağı ayran
    yarım dilim ekmek
    bir domates bir salatalık

bir süre sonra eşim ve arkadaşı bu öğünü yemediği için doktor bu öğün yerine iki porsiyon meyve yiyeblirsiniz demişti.

önce çeyrek ekmekle başladılar ama buranın ekmek gramı ile kuşadasının farklıymış galiba doktor üçte bir ekmeğe çıkardı sonra ekmeği.

az önce temizlik yaptım devam etmem lazım o yüzden meyve porsiyonlarını ve serbest yask yiyecekleri de bi ara yazayım. ayda 80 ytl veriyorlardı işte hazır doktor diyeti arkadaşıyla aynıydı diyet yanlız onun yarım ekmekti eşimin üçte bir ekmektei ve eşime sadece haftada bir porsiyon çorbaydı arkadaşıan her öğün çorba vermişti sebze yemeğinin yanına.

grş öptüm kızlar

ŞenizŞenizŞeniz

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Mayıs 2008
    resimy bunu beğendi.