2 tane embriyo transfer edilmişti

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve mner tarafından 2 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    2 Mart 2010
    Konu Sahibi : mner
  1. mner

mner Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhabalar. Ekim ayında 2 tane embriyo transfer edilmişti ancak aralık ayında ne yazıkki düşük yaptım. Kalan blaktosit embriyolarım donduruldu ve mart sonunda tekrar transfer edilecek.Dondurulmuş embriyo transferinde şansın daha az olduğunu yada düşük riskinin daha fazla olduğunu duydum. Doğru mu? Ve transfer adetin kaçıncı günü yapılıyor.
    Tşk ederim

2. 3 Mart 2010
  3. Emb. Axsxina BAYRAM

Emb. Axsxina BAYRAM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba
    Bilinenin aksine çözdürme embriyo transferlerinde, rahim transfer için hazırlandıgından ve herhangi bir yumurta toplama işlemi yapılmamış oldugundan gebelik oranı daha yüksektir. Tabii bunda çözdürme yapan merkezin basarısı da önemlidir. Çünkü dondurma-çözdürme sırasında embriyoların hasara uğrama riski vardır. Çözdürme transferi adetin 18. ile 20. günlerinde yapılabilmektedir.
    ıyi şanslar

4. 10 Mart 2010
  5. cagdas44fk

cagdas44fk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba, dondurulmuş emriyo ile 18. ile 20. gün arasında transfer yapılabileceğini belirtmişsiniz.cuma günü transfer günüm ve benim adetimin 22. gününe denk geliyor.daha ileri bir tarih olması bir sorun teşkil edermi?Birde sormak istediğim farklı bir konu var.Benim ohss den dolayı 10 adet blastokist aşamada emriyom dondurularak transferim ertelendi.emriyolerın 5-5 olarak dondurulduğu hepsininde çok iyi oldukları söylendi.cuma ilk grup çözdürülecek ve en fazla 2 transfer yapılacak.eğer diğerlerindede bozulma olmazsa tekrar dondurulabiliyormu yada o emriyolar ne oluyor?Teşekkürederim cevabınıza şimdiden..

6. 16 Mart 2010
  7. Emb. Axsxina BAYRAM

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Embriyo transfer tarihini jinekologunuz belirledigi için yanlış bir durum oldugunu sanmıyorum. Çözdürülen embriyoları 6. günlerinde takip edip tekrar dondurabiliyoruz.Merkezimizde bu durum düsünülerekyinede Blastosist dondurmasında eger kaliteleri iyiyse 2 den fazla embriyo birarada dondurulmamaya çalışılıyor.

8. 16 Mart 2010
  9. berfinsu

berfinsu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb.Benim size bir sorum olacak.ben mikro enjeksiyon tedavisi oldum.toplamda 16 kaliteli embr.olustu bunun iki tanesi iyi kalitede ama biri dahada iyiydi trasfer yapildi.hamile kaldim bir kizim oldu.2.5 yil sonra hic düdünmedigim bir anda tekbir iliski sonucu hamile kaldim ve ikinci kizim oldu.simdi dondurulmus emb. 13 tane var.bu yilin sonunda zamanim bitiyo.3. bebegi istiyorum ama sansa birakmak istemiyorum ne zaman tedaviye baslamam uygun olur biran önce baslamalimiyim.zaman acisindan birde dondurulmus embriyolarda cinsiyet biliniyormu bizde PGT yapilmisti.13 tane embriyonun cinsiyeti bellimi ben bunu cok merak ediyorum.cünkü ben ilk cocugumu cok kiz olsun istemistim ve bunu dr.paylasmistim.simdi son cocuk düsünüyrum 2 kizim var 3.de erkek olursa isterim degisiklik.beni bu konuda aydinlatirsaniz sevinirim.13 donmus embriyo üzerinde islem yapiliyormu yoksa daha önce yapilan incelemelerden bu cinsiyet kaliteleri biliniyormu?
    yardiminiz icin tesekkürler

10. 18 Mart 2010
  11. Emb. Axsxina BAYRAM

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    13 embriyonuza pgt yapılıp dondurulmus anladıgım kadarıyla. Ülkemizde sadece hastalıga baglı cinsiyet secimi yapılabilinir. Doktorunuza verilen genetik tanı sonucunda da cinsiyetler belirli degildir. Böyle bir şey yapmak yasak çünkü. Daha önceden gebe kalıp dogum yaptıgınız icin yeniden gebe kalma sansınız yüksek. Çözdürme embriyo transferlerinde gebelik oranları gayet iyidir. Ama istediginiz erkek evlat sizin sansınıza kalmıstır.
    İyi sanslar!

12. 25 Mart 2010
  13. angell80

angell80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kızlar
    benim ilk tüp bebek denemem başarısız sonuçlandı. 4dondurulmuş emriyom var.
    şuanda dondurulmuşları transfer için tedaviye başladım. yeni yasaya göre tek emriyo transfer ediceklermiş.sizce şansım nedir. lütfen bilgisi olanlar cvp versinler.

14. 29 Mart 2010
  15. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar eger embryolarinizi blastokist asamasina getirebilirseniz tek de verilse yuksek gebelik sansina sahip olacaksiniz bol sans

16. 3 Mayıs 2010
  17. eburcu

eburcu Yavrularımı özlüyorum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhabalar, ben 34 yaşındayım. Geçensene tüp bebek yaptırdım. 8 adet iyi kalite embriyom vardi. 3 tanesi transfer edildi. 2'si tutu fakat 6. ayımda erken doğum yaptım ve ikizlerimi kaybettim. Şımdi 5 adet dondrulmuş embriom var. Fakat yeni bir siklusla taze embriyomu denesem yoksa donrulmuşlarımı kullansam karar veremedim. Yaşım ilerliyor ilerde tekrar çocuk istersem dondrulmuşları kullanırım diyorum ama bir uzmanın tavsiyesine ihtiyacım var. Yardımlarınız için teşekkürler.

18. 7 Mayıs 2010
  19. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar eger dondurulmus embryolarinizi ilerki yaslariniz icin dusunuyorsaniz mantikli o zaman yeni bir siklusta taze embryo deneyebilirsiniz fakat dondurulmus embryo transferi tazeye oranla her acidan daha rahat bir tedavi karar sizin kolay gelsin

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.