2. ya da 3.bebeğine, emzirme döneminde ya da beklenmedik biçimde hamile kalanlar

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve ZeyL tarafından 25 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

25 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : ZeyL
  1. ZeyL

ZeyL Tandem mom Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Kazayla ,beklenmedik biçimde 2. bebeğine hamile kalan arkadaşlar birbirimize destek olalım bizde bir başlık altında toplanalım ne dersiniz...

Son düzenleme: 25 Ağustos 2010
  2. 29 Ağustos 2010
  3. bayans

bayans oğluşlarım çift oldu ;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    merhaba zeyl, bende dediğin gibi sürpriz bir gebelik yaşıyorum :KK43: sevinsemmi üzülsemmi bilemedim.hatta ilk öğrendiğimde gözyaşlarına boğuldum. o kadar beklenmedik o kadar ani olmuştuki şoka girdim..çünkü mayısa kadar borcumuz ve ödemelerimiz vardı,üstelik bebeğim 18 aylıktı ve emiyordu ben onu 2 yaşına kadar emzirmeyi palnlamıştım..sonra borç bittiğinde evimize tadilat yaptıracaktık çünkü öyle bir haldeki wc kapılarımızın altı çürüdü resmen değiştirecektik,camları pimapen yapacaktık,daha neler neler ama hepsi suya düştü..şuan 2 aylık hamileyim ve hala motive olabilmiş değilim :KK43: ama bebeğimi doğurmak istedeğim için aldırmayı aklımdan bile geçirmedim,ve üstelik henüz 24 yaşındayım..

4. 29 Ağustos 2010
  5. deniz1634

deniz1634 oğlum abi oluyo Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    selamlar hanımlar bende beklenmedik bir anda daha oğlum 1,5 yaşındayken hamile kaldım şuan 6+5 hamileyim... bende aldırmayı düşünmedim ama BAYANS ında dediği gibi motive olamadım daha...bende daha 25 yaşındayım napacağımı şaşırmış durumda gebeliğime alışmaya çalışıyorum...

6. 29 Ağustos 2010
  7. emosemos33

emosemos33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    işte bende tam o sölediklerinizdenim kızlar yaşım 23 2,5yaşında bi kızım ar 2aylık hamilemişim:KK43::) alışamadım daha 1.nin dogum stresi hamilelik stresi büyütme stresinden çıkmamışken zor yanlarını unutmamışken yani herşey bu kadar taze iken olması ..... ne bilim ne sevinebiliyorum ne de üzülebiliyorum karmakarışık ama tek tesellim öncelikle eşimin yogun destegi ve kızıma kardeşini getirip bia n önce o yükten sıyrılıcamı düşünerek teselli buluyorum hadi bakalım hakkımızda hayırlısı

8. 29 Ağustos 2010
  9. bayans

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    deniz1634 ve emosemos33 valla yazdıklarınızı okuyunca yanlız olmadığımı hissettim..çünkü insan ancak birebir yaşayınca anlayabiiliyor böyle olayları..çok şükür benimde eşim çok büyük destek oğlumlada çok ilgileniyor.ama ben öyle bir ruh hali içindeyimki ztaen karamsar bir insanımdır..bir türlü olumlu düşünemiyorum.yani düşünüyorumda çok karmakarışığım..bebeğimi sağsalim doğurmak tabiki benim istediğim tek şey ..ama emosemos33 ünde dedği gibi henüz oğlumun sıkıntılarını atlamamış ve psikolojim yeni düzelmişken tekrar aynı şeyleri yaşayacağımı bilmek beni korkutuyor, üstelik bu sefer oğlumunda sorumluluğu üzerimde mafoldumben Rabbime sürekli yalvarıyorum bu düşünceleri kafamdan silip ferahlık versin diye.. kızlar birbirimiz içinde duacı olalım nolur..sağlıcakla kalın..

10. 29 Ağustos 2010
  11. ece78

ece78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    slm hanımlar!!! yazıyorum da belki beni görünce teselli bulursunuz.5 yaşında bir oğlum var ve kızımı da emzirirken hamile kaldım.ilk günler hep bu kötü bir raüya olsa diye ağladım.şimdi kızım 19 aylık ve karnımdaki 17 haftalık.3.yü asla düşünmeyenlerdenim.(yani biz istemedik ama Allah verirse tabi aldırmayız diyorduk)3 çocuk isteyenlere hayret ederdim ama kendi başıma geldi.kimisi onca tedaviye rağmen bulamıyor.bizim haddimize değil sonuçta istememek ama insanız işte ruh halimiz dalgalanabiliyor.ilk 3 ay bende sizin gibi duygulardaydım ama artık bebeğimi ultrasonda hareket ederken gördükçe daha bir kabullenir oldum.ilk başlarda bebk giysileri görünce ağlamak geliyordu içimden.yüzünü görünce emininm şimdi üzüldüklerimize pişman olacağız.ama dediğiniz gibi daha herşey o kadar tazekiii.doğum anılarımız bile dün gibi aklımızda.dua edelim birbirimize gerçetne.bu arada ben 32 yaşındayım.siz negüzel benim yaşıma geldiğinizde kocamak çocuk annesi olup rahata kavuşacaksınız.ilk yılllar daha enerjik daha güçlü oluyor insan merak etmeyin:)

eslemvera bunu beğendi.
  12. 29 Ağustos 2010
  13. minekrn

minekrn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    yalnız olmamak güzel şey:) bende aynen hala hamileliğime alışmaya çalışıyorum . oğlum 15 aylık onu hala emzirirken her türlü önleminide almışken hamile kaldım. allah nasip edince kulların önlemleri birişe yaramıyo tabi. şimdi böyle pek heyecanlı değilim ama biliyorumki allahın izniyle bebeğim doğupta onu kucağıma aldığımda yine büyük bir heyecan ve mutlulukla dolup şükredeceğim.

eslemvera bunu beğendi.
  14. 29 Ağustos 2010
  15. bayans

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    ece78 valla bu yazını okuyunca bende böylemi olacağım duygusuna kapıldım :KK43: biliyorum bende birçok şeyi farkındayım dediğin gibi kımıldayıp yüzünü görünce tabiki dahada bağlanırım ama diyorum ya bunalım hali işte , işe maddiyatta eklenince insan dahada karamsarlaşıyor..biliyorumki herşey iyi olur yoluna girer, herkesin teselli ettiği gibi çocuklarda öyle böyle eziyetli zahmetli de olsa büyür..herkes böyle teselli ediyor da :KK1: hatta olsun ikisinide ikiz gibi büyütürsün , ilk bir 2 yıl çekeresin ama sonra rahata erersin de bunları takip eden cümleler oluyor..hayırlısı sağlıklı sıhhatli olsunda gerisi mühim değil..

16. 30 Ağustos 2010
  17. mysterious

mysterious Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Demek yanlız değilmişim, benim de 8 yaşında bir kızım ve 11.5 aylık bir oğlum var. Şimdi de 2.5 aylık hamile olduğumu öğrendim. Rabbim affetsin ama 2 haftadır ağlayıp üzülmekten kendimi alamıyorum. Düşünsenize geçen sene bu aylar yine hamileydim ve şimdi de hamileyim. İkisini arası tam 18 ay olacak. Daha kilolarımı yeni vermiştim tam toprlanıyordum. Hadi onlar da dert değil 3. yü hiç düüşünmüyorduk. Şu an 36 yaşındayım zaten. Biz kendimizce jübilemizi yapmıştık eşimle ama kısmet. Allah'ın gücüne gitmesin sağlıkla gelsin diye dua ediyorum ama kendime de mani olamıyorum. Zaten hamilelik dolayısı ile hormonlarım tavan yapmış durumda, kimseye hamileyim derken ağlamadan söyleyemiyorum.
    Eşim yılın yarısında yurt dışında zaten, rabbim cümlemizin yardımcısı olsun. Ben mi garibim yoksa hala alışamam normal mi. İkisinin bu kadar yakın olması acaba cidden çok mu zor olur, yaşayanlar biraz aydınlatırsa sevinirim doğrusu

18. 30 Ağustos 2010
  19. mysterious

mysterious Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Demek yanlız değilmişim, benim de 8 yaşında bir kızım ve 11.5 aylık bir oğlum var. Şimdi de 2.5 aylık hamile olduğumu öğrendim. Rabbim affetsin ama 2 haftadır ağlayıp üzülmekten kendimi alamıyorum. Düşünsenize geçen sene bu aylar yine hamileydim ve şimdi de hamileyim. İkisini arası tam 18 ay olacak. Daha kilolarımı yeni vermiştim tam toprlanıyordum. Hadi onlar da dert değil 3. yü hiç düşünmüyorduk. Şu an 36 yaşındayım zaten. Biz kendimizce jübilemizi yapmıştık eşimle ama kısmet. Allah'ın gücüne gitmesin sağlıkla gelsin diye dua ediyorum ama kendime de mani olamıyorum. Zaten hamilelik dolayısı ile hormonlarım tavan yapmış durumda, kimseye hamileyim derken ağlamadan söyleyemiyorum.
    Eşim yılın yarısında yurt dışında zaten, rabbim cümlemizin yardımcısı olsun. Ben mi garibim yoksa hala alışamam normal mi. İkisinin bu kadar yakın olması acaba cidden çok mu zor olur, yaşayanlar biraz aydınlatırsa sevinirim doğrusu