2 yaş grubu anneleri

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve ESRARENGXIXZ tarafından 14 Ekim 2008 başlatılmıştır.

14 Ekim 2008
    Konu Sahibi : ESRARENGXIXZ
  1. ESRARENGXIXZ

ESRARENGXIXZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    2 yaşında çocuğu olan anneler bu grupta çocuklaruımızla ilgili deneyimlerimizi, sıkıntılarımızı, sorunlarımızı paylaşırsak birbirimize çok faydamız olur.
    Özellikle de benim değinmek istediğim konu eğitim.Çalışan bir anneyim ve oğlumun eğitimi için neler yapabilirim.Sizlerle paylaşarak güzel bir nesil yetiştirebiliriz.sositososito

2. 28 Ekim 2008
  3. turkuazz_81

turkuazz_81 melis ela nur Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım merhaba benimde bir kızım var adı melis ela 22 aylık.bende bu gruba girebilirmiyim yoksa 2 yaşını bitirmiş çocuklarımı kasdediyorsun :))))

4. 30 Ekim 2008
  5. ruzgarim55

ruzgarim55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Oğluşum 27 aylık çok tatlı,genelde güzel konuşur yani anlaşılır.Abisini kıskanıyor tabi abide onu...tek sorunumuz benle yatması ama kararlıyım yatağı ayırmaya.uyutmuyor eli sürekli boynumda, boynuma dokunmadan uyumuyor şeker şey.Artık çizgi film hastası oldu.

6. 30 Ekim 2008
  7. bujimenekse

bujimenekse oglusum kocişim herseyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba bayanlar benim oglumda 2.5 yasina gircek yakinda bende araniza katiliyimmm :) bende calisiyorum ananane bakiyoo oglusuma :)

8. 30 Ekim 2008
  9. hasretim34

hasretim34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    benim oglumda 27 aylik suan yapmiycam yemiycem giymiycem uyumiycamlarla ugrasiyoz isimiz zor sabir ya sabir diyorum

10. 30 Ekim 2008
  11. hasretim34

hasretim34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    benimkide malesef cizgi film hastasi oldu aslinda bu yas gurubu icin televizyon cokda yararli degil gelisimine olumlu bir etkisi yok bu yas gurubu icin günde iki kere 20 dk lik acilmasi gerekiyormus tv tabi ona uygun cizgi filmelerinden

12. 30 Ekim 2008
  13. bujimenekse

bujimenekse oglusum kocişim herseyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim oglusumda coook güzel konusuyooo herseyii merak ediyo o ne bu nee sürekli soru soruyoo ya sizin kiiiii ?
    Evet tv de cizgi film izliyoo ama bazen bide bez bebek hastasiii sürekli kuluna ac kuluna ac diyooo

14. 1 Kasım 2008
  15. zeytin gxoxzlxux

zeytin gxoxzlxux Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar bende sizlerdenim 2 yaşında oğlum ve malesef kabus gibi günler geçiriyorumm:çok üzgünüm:
    nedesem olumsuz yanıt ne yapsam uyumsuzluk herşeyi yasaklamamaya çalışıyorum ev hanımı olduğum için bol vakit ayırmaya çalışıyorumm ama olmuyo olmuyo :çok üzgünüm: inan psikolojim bozuldu bide çiş öğreniyoruz şimdi onun zorluğuda var ne yapıcağımı şaşırmış durumdayım bilgilerinize ve tecrübelerinize çok ihtiyacımm var:1hug:

yani bana yol gösterin ne olur gamyoncuiremsu

16. 1 Kasım 2008
  17. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    benimde 2 yaşında bir kızım var çok hareketli herşeyi kurcalıyo tv merakı hiç yok keşke biraz izlesede bende kafa dinlesem diyorum ama izlemez.bana çok düşkün sürekli onunla ilgilenmemi istiyo ama olmuyo 2 kızım daha var ev işleri vs derken yapamıyorum.pek iştahlı değil ama yinede sofraya oturur bişeyler yer meyveyle arası çok iyi.ben çocuklarıma 3 yaşını bitirene kadar wc eğitimi vermiyorum uzmanlar 3 yaşına kadar wc gitmemeleri normal diyor.yaza inşallah öğreticem o zamana kadar altını bağlıcam sizede tavsiyem bu ısrarcı olmayın çocuklarınıza.

18. 1 Kasım 2008
  19. hasretim34

hasretim34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    seni cok iyi anliyabiliyorum canim cünkü bende aynen senin durumundayim 2 yas sendromu yasiyoruz ben ne dersem o olsun istiyor oyüzden bu dönemde cok fazla hayir kelimesini kullanmammiz gerekiyor cünkü biz kullandikca oda aynisini bize yapiyor bu dönemde daha cok soru sordugumnuz zaman cevabi evet yada hayir olmamali mesela yemek yiycekmisin yerine corbami yemek istersin pilavmi gibi sorular sormamiz gerekiyorki karar veren kendi olsun tuvalet egitimi icnide bu dönemin gecmesini bekleyebilirsin acele etme bence bide sakin ama cocugu zorlama yapmak istemiyorsa ama eger yapiyorsada yaptigi icin onu takdir et áferin cok güzel yaptin de bu hareketin bei cok mutlu etti de cocugu takdir ederkende kisiligini degil yaptigi hareketi takdir etmemiz gerekiyor birde birseyi yapmasini istemedigin zaman eger´seninle inatlasiyorsa onunla inatlasma dikkatini baska tarafa cekmeye calis elinden geldigi kadar onula inatlasmamaya caliski ilerde inatci bir cocuk olmasin bu dönem gecici bir dönem 2 yas sendromu diye adlandiriliyor eger istersen googlede 2 yas sendremu diye arat daha cok bilgi cikar bu dönemle ilgii karsina suan aklma gelenler bunlar ins bi nebzede olsa yardimim dokunur